RSCC (Russian Satellite Communications Company) planuje wyniesienie w 2012 roku dwóch satelitów telekomunikacyjnych - Express-AT1 i Express-AT2. Dyrektor generalny RSCC, Jurij Prochorow, poinformował, że przygotowano już dokumentację przetargową dotyczącą wyboru producenta dwóch satelitów Express.RSCC rozważa finansowanie projektu z wykorzystaniem mechanizmów partnerstwa publiczno-prywatnego. Prywatni inwestorzy dostarczyliby fundusze na budowę satelitów, a państwo zapewniłoby środki na wyniesienie satelitów na orbitę.
Satelity zostaną umieszczone odpowiednio na pozycjach 36E i 56E. Na pierwszej z nich stacjonuje obecnie W4 Eutelsatu, a na drugiej - Bonum 1, jednak są to satelity, które niedługo powinny zakończyć swoją pracę. RSCC planuje zatwierdzić wykonawców do budowy nowych satelitów do końca 2009 r.
Express AT1 będzie wyposażony w 16 transponderów pasma Ku i 2 transpondery w paśmie Ka, z kolei Express-AT2 będzie miał 32 transponderów pasma Ku i 2 transpondery pasma Ka. Koszt każdego satelity to około 100 mln dolarów.
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum Nie możesz dodawać załączników na tym forum