Dołącz teraz!


Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Telewizji Satelitarnej i Cyfrowej w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
  Widok do druku

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
Autor Wiadomość
PostWysłany: 2010-03-04, 10:18 
Offline
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-09-14, 08:27
Posty: 1088
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Online: 11d 11h 33m 57s
Kraj: Poland (pl)
Tuner: FX+nbox+inne

Image

Od czerwca, aby oglądać stację o. Rydzyka, trzeba wydać ponad 300 zł. Kanał TV Trwam będzie nadawany na transponderze w modulacji DVB-S2 i standardzie kompresji MPEG-4, co będzie wymagało zmiany sprzętu odbiorczego widzów stacji.
Trwam nie jest kanałem ogólnodostępnym. Jej sygnał przekazywany jest przez satelitę oraz w niektórych sieciach kablowych. Dotychczas widzowie byli zachęcani do kupowania specjalnych zestawów satelitarnych TV Trwam. Problem w tym, że stare komplety niedługo przestaną działać.

Na nowy trzeba wydać kilkaset złotych, tymczasem większość oglądających tę stację to emeryci.

Żeby od czerwca oglądać program tej stacji, widz musi mieć odbiornik HD – wysokiej technologii. – Najtańsze takie urządzenie kosztuje ok. 350 zł – tłumaczy w rozmowie z „Rz” Janusz Sulisz, naczelny Sat-Kuriera, serwisu poświęconego telewizji cyfrowej.

Zestaw (odbiornik + konwerter + czasza + mocowanie) kosztuje 405 zł, sam odbiornik – 342 zł. Takie ceny podaje na swojej stronie internetowej fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, która jest właścicielem Trwam.

Właściciel TV Trwam zgodził się na renegocjowanie umowy ze względu na możliwości obniżenia kosztów nadawania swojej stacji. Lux Veritatis będzie płaciła mniej za korzystanie z satelity, bo do nadawania w standardzie MPEG4 potrzebne jest mniej pasma satelitarnego, a to obniża koszty.

Jak ustaliła „Rz”, na wymianie odbiorników zarobi poznańska spółka Ferguson zajmująca się produkcją sprzętu m.in. do odbioru sygnału satelitarnego i Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, która pośredniczy w jego sprzedaży. Od czterech miesięcy na swej stronie internetowej proponuje zakup odbiornika Ariva100 produkowanego przez poznańską firmę Ferguson.


dvbnews

_________________
Image


Góra   WindowsVistaFirefox
 Profil  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-04, 11:30 


Jak to TV Trwam nie jest kanałem ogólnodostępnym?! Czyżby został zakodowany w RydzykCrypt?! To prawdziwa nowość dla mnie


Góra   WindowsXPFirefox
  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-04, 15:00 


Tak w Rzeczpospolitej zaczynają pisać głupoty na miarę samego Rydzyka a że jeszcze Sulisz w tym występuje to wołge śmiech n sali.

chyba sami się nie czytają co piszą .Dla mnie kanał który nie jest ogólnodostępny to taki który;
a) jest kodowany
b) względnie sygnał nie ma pokrycia na całości kraju .

A że jako TV Trwam jest FTA należy go traktować w kategoriach ogłnodostepności .


Góra   WindowsXPOpera
  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-04, 15:26 
Offline
Przyjaciel Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-04-13, 23:26
Posty: 1710
Miejscowość: N52°1/E21°2
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy
Online: 79d 41m 16s
Kraj: Poland (pl)Cytuj:
Trwam nie jest kanałem ogólnodostępnym.

Autorowi pewnie chodziło o to, że program TV Trwam nie jest dostępny terestialnie, lecz wyłącznie przez satelitę ew. sieci kablowe, tylko nie wiedział jak to napisać.

_________________
Quali-TV, Technisat Digiplus STR1, Openbox X-820, Dr.HD F-16, TBS 6925
Żniniewicz PM -200cm. - Ku
Żniniewicz PM -180cm. - C
Laminas PM -120cm. - Ku


Image Image Image


Góra   WindowsXPFirefox
 Profil  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-04, 16:27 


Autor żywcem zżyna i nie czyta co wkleja, jedyny plus jest taki, że podaje źródło. Tyle na temat.


Góra   WindowsXPFirefox
  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-04, 17:11 
Offline
Fanatyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-02-11, 23:56
Posty: 400
Miejscowość: Warszawa-Wola (Latitude: 52.2351° / Longitude: 20.9471°)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Online: 17d 20h 20m 15s
Kraj: Poland (pl)


Tuner: Dreambox 8000HD, Technomate 6900
Antena: SMW 0A-1600, Laminas 1,2m, Precision 3m

Świat jest jednak pełen ignorantów. Jeden ignorant próbował napisał doniesienie prasowe. Kolejni ignoranci (moherowi emeryci) wierni swemu fuehrerowi i capo di tutti capi (Tadeuszowi Rydzykowi) zapewne dadzą się przekonać, że po raz kolejny to wszystko dla ich dobra i będą wpieprzać czerstwy chleb, aby kupić nowy odbiorniczek HD. A toruński złodziej znowu będzie nabijał kabzę. Tylko po co? By obraz ze studia był lepszy? Chyba tylko po to, by ta złodziejska fundacja musiała płacić mniej.
Wiem, że biznes jest biznes, ale wygląda na to, że firma Fergusson też ma podwójne standardy moralności wchodząc w biznesy z tym toruńskim złodziejem.
Pozdrawiam,
P. Witkowski

_________________
<< Wolność, która przychodzi z nieba - Freedom that comes from the skies - Die Freiheit, die vom Himmel kommt - La liberté qui vient du ciel - La libertad que viene del cielo - De vrijheid die uit de hemel komt >>


Góra   WindowsXPFirefox
 Profil  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-05, 10:14 
Offline
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-09-14, 08:27
Posty: 1088
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Online: 11d 11h 33m 57s
Kraj: Poland (pl)
Tuner: FX+nbox+inne

erneest napisał(a):
Autor żywcem zżyna i nie czyta co wkleja, jedyny plus jest taki, że podaje źródło. Tyle na temat.

Szanowny Panie, wiem co czytam i wklejam jeśli Panu o moją osobę chodzi, czas jest najlepszym sędzią, więc poczekajmy do czerwca, więcej w temacie tym nie dodam :thumbsup: zapewniam że jestem cierpliwy :cigar:
TV Trwam w MPEG-4 – można reklamować dekodery
Konsumenci, którzy kupili dekoder sprzedawany przez Fundację Lux Veritatis, w celu umożliwienia im odbioru Telewizji Trwam, mogą mieć od czerwca problem z odbiorem programu, a więc kupiony przez nich sprzęt będzie niezgodny z umową.
Problem dotyczy tych klientów, którzy nabyli dekodery działające w standardzie MPEG-2 (większość z nich). W tym przypadku „głównym” zdaniem dekodera udostępnionego przez Lux Veritatis jest odbiór Telewizji Trwam.

Od czerwca 2010r. odbiór Telewizji Trwam będzie możliwy wyłącznie w standardzie MPEG-4/DVB-S2, co oznacza konieczność wymiany dekoderów (poprzednie modele obsługiwały wyłącznie standard MPEG-2/ DVB-S), i staną się bezużyteczne do odbioru programów nadawanych przez Fundację O. Rydzyka.

Czy konsument może ubiegać się o zwrot opłat u sprzedawcy?

Wydaje się, że tak. Dlaczego? Dekoder w myśl (dorozumianej) umowy sprzedaży „ma umożliwiać odbiór przekazu Telewizji Trwam oraz innych niekodowanych kanałów telewizyjnych dostępnych na satelicie Astra 19.2 E”

Zatem integralną częścią umowy – zawartej ze sprzedawcą – jest dostęp do Telewizji Trwam. Konsumenci mogli odnieść więc wrażenie, że dostęp do oferty Telewizji Trwam i Radia Maryja zawarty jest w opłacie za udostępnienie sprzętu odbiorczego (dekodera).

Zastosowanie mają tu głównie przepisy o „niezgodności towaru z umową”. Przedsiębiorca powinien – w przypadku braku możliwości udostępnienia sygnału Telewizji Trwam na posiadanych przez klientów dekoderach – bezpłatnie wymienić dekodery na urządzenie pozbawione wad (umożliwiające odbiór Telewizji Trwam w standardzie MPEG-4).

Uprawnienie to przysługuje jednak tylko tym klientom, którzy kupili dekodery najpóźniej w czerwcu 2008r. – odpowiedzialność sprzedawcy nie przekracza bowiem 24 miesięcy od chwili zakupu przez klienta sprzętu odbiorczego.

Według szacunkowych danych Lux Veritatis problemem objętych zostanie od 30 do 40 tys. użytkowników dekoderów. Przyjmując, że każdy z nich wyda ok. 350 złotych to daje ponad 10-14 mln. Złotych. W tej branży średnia marża przekracza 20 procent, więc nie trudno wyliczyć, że Fundacja zarobiłaby na czysto ponad 5 mln złotych.

Co mogą zrobić konsument?

Musi złożyć pismo u sprzedawcy – korespondencyjnie – wzór udostępnimy niebawem.

Cytaty ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Kupujący może żądać doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową – przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy.

W sytuacji, gdy:

sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub
naprawa (wymiana) narażałaby kupującego na znaczne niedogodności lub
naprawa (wymiana) są niemożliwe albo wymagają nadmiernych kosztów

- konsument ma prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy.
Jeśli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie doprowadzenia towaru wadliwego do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę lub wymianę na nowy, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.

Reklamację towaru niezgodnego z umową można złożyć w ciągu 2 lat od jego nabycia (jeśli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą powyższy termin skrócić, jednak nie poniżej jednego roku). W razie wymiany towaru termin ten biegnie na nowo. Warto wiedzieć, że przed upływem 6 miesięcy to sprzedawca musi udowodnić konsumentowi, że sprzedał mu towar zgodny z umową.

Co ważne, niezgodność towaru z umową należy zgłosić nie później niż 2 miesiące po jej wykryciu.

Powyższych uprawnień nie można wyłączyć ani ograniczyć w drodze umowy. W szczególności nie można tego dokonać przez oświadczenie kupującego, że wie o niezgodnościach towaru z umową lub przez wybór prawa innego niż polskie.

Czym jest niezgodność towaru z umową?

Towar jest niezgodny z umową, jeśli:

nie nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, np. zakup płytek mrozoodpornych, które okazują się nieodporne na mróz,
nie posiada właściwości, jakie powinny cechować towar tego rodzaju oraz o jakich zapewniał sprzedawca lub producent (podczas indywidualnego uzgadniania właściwości towaru lub w składanych publicznie oświadczeniach – w reklamie lub oznakowaniu towaru), np. zakupiony proszek nie usuwa uporczywych plam, mimo że w reklamie zostały podane takie zapewnienia,
został nieprawidłowo zamontowany lub uruchomiony, jeśli czynności te zostały wykonane w ramach umowy sprzedaży przez sprzedawcę albo przez kupującego według instrukcji otrzymanej przy sprzedaży. Wiadomość pochodzi z serwisu http://www.dvbnews.pl

_________________
Image


Góra   WindowsVistaFirefox
 Profil  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-05, 12:44 


W którym miejscu jest mowa o podpisaniu umowy o świadczeniu usług pomiędzy LuxVeritatis a osobą fizyczną, co zgodnie z Pana tekstem uprawnia do wymiany odbiornika?


Góra   WindowsXPFirefox
  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-05, 15:44 
Offline
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-09-14, 08:27
Posty: 1088
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Online: 11d 11h 33m 57s
Kraj: Poland (pl)
Tuner: FX+nbox+inne

Szanowny Panie, temat raczej nieaktualny już :excl:
TV Trwam nie przejdzie na MPEG-4
Na stronie internetowej Radia Maryja można posłuchać audycji z udziałem o. Jana Króla, który dementuje informację o zmianie parametrów nadawania TV Trwam. Nagranie ma długość 13 min. 20 s, a pod jego koniec wypowiada się również o. Tadeusz Rydzyk. O. Jan Król podkreślił, że Fundacja Lux Veritatis podpisała umowę z TVP, w której nie ma nic wspomniane o możliwości zmiany parametrów odbioru, np. na MPEG-4. TV Trwam nadal ma być w MPEG-2.

Według informacji Rzeczpospolitej, przełączenie do MPEG-4 miałoby nastąpić w czerwcu br. Przejście jest związane ze zmianami wprowadzanymi przez TVP w obłożeniu transponderów Astry 19,2E. Przekaz z tp. 53 o częstotliwości 10,773 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6, prowadzony w DVB-S/MPEG-2 ma zostać zakończony, oprócz TVP1, TVP2 i TVP Sport mogłoby to dotknąć także innych kanałów nadawanych z tego miejsca, w tym TVP Polonii, TV Trwam i Radia Maryja.

Przedstawiciele TV Trwam zapewniają jednak, że obecni widzowie nie mają się czego obawiać i nie czekają ich dodatkowe koszty. Wszelkie informacje na temat zmian parametrów transmisji na MPEG-4 uznano za atak na TV Trwam.

Fundacja Lux Veritatis oferuje obecnie odbiornik Ferguson Ariva 100 (HD), który przekaz w MPEG-4 odbiera, jednak wszystkie sprzęty dystrybuowane wcześniej przez Lux Veritatis - w tym popularne Datcomy i poprzednie modele marki Ferguson, będą z czasem wymagać wymiany, ale na pewno nie w czerwcu br.

Niewykluczone, jednak mało prawdopodobne, że TV Trwam zostanie przeniesiona z satelity ASTRA 1KR (19,2E) na satelitę HOT BIRD (13E), gdzie również byłaby dostępna w formie niekodowanej. Jak powszechnie wiadomo, na pozycji 13E nadawane są polskie platformy satelitarne - dostęp do TV Trwam znacznie by się rozszerzył.

Audycja pt. "Kłamstwa mediów w sprawie odbioru TV Trwam"

TV Trwam

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=20556

:evil: :sly:

_________________
Image


Góra   WindowsVistaFirefox
 Profil  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-05, 16:07 


Nadal nie widzę żadnego tekstu o jakiejkolwiek umowie podpisywanej z fundacją a osobą fizyczną. Umowa pomiędzy Lux Veritatis a TVP to chyba coś zupełnie innego. To, że właściciel bądź dzierżawca transpondera zmienia rodzaj nadawanego sygnału nie jest dla mnie żadnym powodem aby żądać wymiany odbiornika.


Góra   WindowsXPFirefox
  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-05, 16:30 
Offline
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-09-14, 08:27
Posty: 1088
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Online: 11d 11h 33m 57s
Kraj: Poland (pl)
Tuner: FX+nbox+inne

Szkoda że (starej oferty) nie zapisałem :thumbsdown:
nowa wygląda podobnie, lecz już z nowym odbiornikiem :grin:

http://www.luxveritatis.pl/index.php?strona=zestaw
proszę zwrócić uwagę na parametry odbiornika :excl:

_________________
Image


Góra   WindowsVistaFirefox
 Profil  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-05, 16:47 
Offline
Bywalec

Rejestracja: 2009-02-14, 20:36
Posty: 148
Miejscowość: Warszawa
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Online: 4d 23h 10m 57s

http://web.archive.org/web/*/http://www ... itatis.pl/ może są zapisane stare warunki sprzedaży, bo czegoś w rodzaju umowy sprzedaży to chyba nie było. Swoją drogą dziwi mnie stanowisko wielu osób krytykujące istnienie i sposób prowadzenia stacji. Czemu nikt nie pisze, że np. na kanałach dla młodzieży lecą reklamy "wyślij SMS'a a dowiesz się czy jesteście dobrą parą". Niedługo pewnie będzie wyślij SMSa a dowiesz się czy jesteś w ciąży :) Każdy człowiek ma swoje upodobania i ogląda to co chce. Można też napisać daje się ogłupiać temu komu chce. Nie jestem zwolennikiem - nie oglądam, siedzę cicho.


Góra   Windows7Firefox
 Profil  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-05, 17:04 
Offline
Przyjaciel Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-02-12, 08:36
Posty: 436
Miejscowość: Łochów -mazowieckie 52,540543 21,667213
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Online: 4d 6h 33m 8s
Kraj: Poland (pl)@ pablo......
Niemcy też na poczatku widzieli w Hitlerze nieszkodliwego malarza. Siedzieli cicho.
Jak się skończyło ....wiemy.

_________________
Technomate 5300D+. Mabo 180 cm.


Góra   WindowsVistaSafari
 Profil  
 

TV Trwam od czerwca w MPEG-4 i DVB-S2
PostWysłany: 2010-03-10, 16:57 
Offline
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-09-14, 08:27
Posty: 1088
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Online: 11d 11h 33m 57s
Kraj: Poland (pl)
Tuner: FX+nbox+inne

TVP w garści ojca T. Rydzyka
Image

TVP chce wymusić na ojcu Tadeuszu Rydzyku zmianę standardu nadawania TV Trwam. Dla widzów telewizji ojca Rydzyka, w dużej mierze niezamożnych emerytów, taka zamiana nie oznacza nic prócz dodatkowych kosztów. Około 40 tys. odbiorców już wpadło w popłoch, że będzie musiało wydać grubo ponad 300 zł na zakup nowego sprzętu do odbioru sygnału satelitarnego. Ale jak dowiedziała się "Polska", nie muszą się niczego obawiać. I to ojciec dyrektor trzyma dziś w garści TVP. Jak do tego doszło?
Parę lat temu TVP podpisała długoterminową umowę z Fundacją "Lux Veritatis", której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk, na przesyłanie sygnału TV Trwam z satelity Astra. TVP wynajmowała od Astry Polska dwa transpondery (urządzenia, za pomocą których na satelitę przesyłany jest sygnał telewizyjny) i mogła podnająć TV Trwam miejsce na jednym z nich. - Ale sprawa umowy z ojcem Rydzykiem ciągnęła się za czasów i prezesa Bronisława Wildsteina, i Andrzeja Urbańskiego. W końcu PiS wymusił na Urbańskim podpisanie tej umowy - mówi nam jeden z byłych pracowników TVP. Na wynajmowaniu TV Trwam miejsca na transponderze (z którego nadaje też TVP Polonia) telewizja zarabiała kilkaset tysięcy euro rocznie.

Jak dowiedziała się "Polska", umowa, którą posiada Fundacja "Lux Veritatis" jest ważna do końca tego roku. Tymczasem TVP, która boryka się z wielkimi problemami finansowymi, chce jak najszybciej zwolnić transponder, aby zwrócić go Astrze. Zaoszczędziłaby na tym kilka milionów euro rocznie. Możliwość zwrotu jednego z transponderów wynegocjował jeszcze prezes Piotr Farfał, który podpisywał z Astrą aneksy do dawnych umów na ich dzierżawę. - Wymusiliśmy wówczas na Astrze klauzulę, że TVP będzie mogła zwrócić transponder do końca czerwca 2010 r., czyli o półtora roku szybciej, jeśli KRRiT nie da nam koncesji na nadawanie platformy cyfrowej. Klauzula zabezpieczała też interesy firmy w momencie, gdyby nowy zarząd nie chciałby kontynuować tworzenia platformy cyfrowej - potwierdza Piotr Farfał.

Imperium za co łaska - komentarz w Dziennikarstwie Obywatelskim

Jak się okazało, nowy zarząd zarzucił ideę kontynuowania darmowej platformy cyfrowej TVP, ale chce za to wykorzystać klauzulę i oddać Astrze transponder. Przedstawiciele zarządu TVP proponowali więc ojcu dyrektorowi przenosiny na drugi transponder i nadawanie sygnału w nowocześniejszym technologicznie formacie, tzw. MPEG4. W tej chwili stacja Trwam nadaje w standardzie MPEG2. Były to jednak luźne propozycje, a nie renegocjowanie umowy. Dlatego też, jak nieoficjalnie dowiedziała się "Polska", Lux Veritatis nie przejmuje się planami TVP. Ojciec Jan Król, wicedyrektor fundacji ojca Rydzyka, na antenie Radia Maryja ostro zareagował na informacje, jakoby od czerwca stacja Trwam miała przejść na nadawanie w standardzie MPEG4.

- Mamy umowę i nie zamierzamy zmieniać systemu kodowania sygnału. TV Trwam jest nadawana na transponderze Astra i w najbliższym czasie żadnych zmian nie będzie. Nieprawdą jest, że podpisaliśmy aneks do umowy o zgodzie na zmianę parametrów. Zgody na to nie było i nie ma. Tysiące osób mają dekodery do odbioru w standardzie MPEG2 i nie możemy pozwolić, aby ponosiły dodatkowe koszty. Nie leży to w interesie fundacji ani naszych odbiorców - mówił. Ojciec Król przyznał jednak, że kiedyś ten standard trzeba będzie zmienić, ale jak długo się da, tak długo TV Trwam będzie nadawać w MPEG2.

- W działaniach TVP nie ma złośliwości, bo TV Trwam jest naszym kontrahentem i na nim zarabiamy - mówi na to jeden z członków rady nadzorczej TVP. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, dopiero teraz telewizja zaprasza na rozmowy przedstawicieli Fundacji "Lux Veritatis". Może wypowiedzieć umowę szybciej, ale będzie musiała zapłacić odszkodowanie.

onet.pl

_________________
Image


Góra   WindowsVistaFirefox
 Profil  
 


Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów(opis strony) (opis strony)