Test lnb BEST TELEVES INVERTO

Wszystko o konwerterach do odbioru popularnego w Polsce pasma Ku [10-18GHz.]
donvito
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 218
Rejestracja: 13 cze 2010, 23:00
Antena: Otis OFC-1200
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 12 razy

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#41

Post autor: donvito » 19 lis 2015, 18:31

Peyu pisze:No mogę ale to jak nie będzie wiać zrobić na Mabo 105-115
Daj znać jak będziesz robił,to podrzucę Ci Technomate TM1 do testu.


Otis OFC-1200 + SG2100 + Inverto Black Ultra
VU+DUO, Spiderbox HD9900, Openbox F500

Robinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 352
Rejestracja: 11 mar 2012, 22:08
Tuner: HD51
Antena: Mabo 115
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 32 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#42

Post autor: Robinson » 19 lis 2015, 20:22

Dopiero teraz zauważyłem, że pod poz. 3 i 16 masz ten sam transponder, przy czym w kilku przypadkach wyniki nieco Ci się różnią.



Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3884
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#43

Post autor: Peyu » 19 lis 2015, 20:33

Tak wiem a dlaczego :smile1: ponieważ na pierwszej opcji jest nc+ a na drugiej Polsat poprostu tp poukładane wg kanałow dla danych platform i dlatego tak wyszło a że się różnią to norma pogoda chmura akurat.



Awatar użytkownika
jansat
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1129
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#44

Post autor: jansat » 21 lis 2015, 21:59

Co niektóre osoby się zastanawiają i sugerują aby test przeprowadzić podczas złej pogody ,deszczu . Tylko po co . Wyraźnie widać w tabeli pomiar parametru MER współczynnika wyrażonego w dB który informuje nas ile mamy zapasu sygnału do zerwania podczas niesprzyjających warunków pogodowych w bilansie sygnału satelita ziemia. Jeśli mamy 13-15dB to spokojnie możemy oglądać w bardzo dużych ciągłych opadach pod warunkiem ,że nie zalewa nam instalacji ( kabli , przełączników itp) . Utrata sygnału może nastąpić jak parametr MER spadnie nam do krytycznej granicy poniżej 7dB w QPSK , z 8PSK parametr ten musi być nie co większy.
Analizując wyniki to nawet przy wyniku 11dB z małą anteną wszystko będzie działać ,z tym ,że zapas mamy na złe warunki mniejszy i szybciej antena przestanie odbierać a niżeli użytkownicy z antenami 80-90cm gdzie MER osiąga 13-15dB. Wtedy zapas mamy większy i antena bez problemu będzie odbierać.
Kiedyś jak projektowało się układy odbiorcze anten satelitarnych to zapas w bilansie zakładało się 3dB dla QPSK MPEG2 i spokojnie taka rezerwa się sprawdzała
W MPEG4 8PSK zapas ten musi być nieco większy od 3dB i dlatego większość małych anten nie radzi sobie z odbiorem .
Zapas z rzędu 7-8dB to już jest wystarczający i nie ma co wiele kombinować.


KTI 230cm C-band MTI 15Ksiłownik36",Svensat1,5m LNB twin Invacom siłownik18",Mabo 1,5m LNB SC-1 siłownik18" Parabola 125cm zez Astra-Hotbird LNB twin Digistar i SC1
Dekodery codziennie inny
Na 2 lata N-box HDTV.

TheRektor
nowy
nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2014, 21:37
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#45

Post autor: TheRektor » 06 paź 2017, 10:56

Pracy może i dużo ale czy tak na prawdę jest miarodajne. Z produkcji bierze się z 10 losowych lnb z jednego dnia, za miesiąc znowu to samo... i tak do wyczerpania. Niektóre z firm mają małą powtarzalność serii a tak po teście 1 konwertera takie wyniki można schować do szuflady. Czasem mało znany producent zrobi coś dobrego, wśród znanych trafiają się też sztuki przeznaczone od razu do śmietnika.



Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#46

Post autor: Fotodetektor » 06 paź 2017, 13:15

Tylko podobne testy obił innej ktoś na mierniki PROMAX i wyniki i wnioski podobne.
Test właśnie polega na tym aby wziąć z półki i zrobić test. Co innego testy producenta.
Inna sprawa, ze ja widzę jakie mam wskazania z inverto i Televesa przez długie lata. To nie są wyssane z palca dane


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3884
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#47

Post autor: Peyu » 06 paź 2017, 13:45

Co tu wiele mówić kolega chciał zabłysnąć. Najlepiej zrzędzić niż samemu cos zrobić zainwestować w sprzęt i pomóc innym.



TheRektor
nowy
nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2014, 21:37
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#48

Post autor: TheRektor » 06 paź 2017, 21:14

Nie rozumiem dlaczego jakiś głos krytyczny to z miejsca zły głos. Skąd wiecie jaki mam sprzęt (obecnie rover master stc eu i satlook mikro hd i jakie doświadczenia - mierników nie zmieniałem wiele lat a przez ręce przeszło trochę). Wracając do tematu jedna z firm sprzedawała (przynajmniej kiedyś) konwertery po selekcji tylko po co to dla kogoś kto kupuje konwertery w dziesiątkach albo setkach. Jeżeli na okrągło instaluję ta same anteny, te same konwertery i z rzadka inną pozycję niż 13E lub też padlinę klienta (różne cuda i wianki) to raczej co nie co wiem o sygnale. Takie tabelki nie są mi do niczego potrzebne, wiem jakie parametry ma mieć jakaś antena z jakimś konwerterem dla konkretnych transponderów z doświadczenia. Dlatego napisałem że bardziej interesuje mnie powtarzalność serii produkcji co u niektórych producentów nie jest takie oczywiste. Testowanie jednego konwertera nie jest dobrym pomysłem.



Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3884
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#49

Post autor: Peyu » 06 paź 2017, 22:02

To kup mi kontener jednej marki to bede testował ale bzdury piszesz człowiek czytając takie posty traci sens chęci pomocy innym w doborze lnb. Tak gadasz kup kilkaset rożnego rodzaju i zrób podobny test a nie narzekasz.



Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Test lnb BEST TELEVES INVERTO

#50

Post autor: Fotodetektor » 06 paź 2017, 22:41

Tak mi się przypomniało, że SK też robią testy konwerterów i publikują wyniki. Czy te wyniki są do dupy ?
Biorą z partii po sztuce i tyle. Producent dba o to aby konwertery miały dane parametry a testy sprawdzają jakie ona są w oparciu o różne marki.


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pasmo Ku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości