S12 Dolby Digital sound problem - na wyjściu tylko stereo

Wszystko na temat odbiorników marki Openbox
exen
nowy
nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:37
Tuner: S12
Konwerter: HD
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

S12 Dolby Digital sound problem - na wyjściu tylko stereo

#1

Post autor: exen » 20 maja 2012, 20:00

Witam!
Panowie, jak to jest?
W specyfikacji tego tunera pisze, że obsługuje wszelkie formaty dźwięku. Nie potrafię jednak uzyskać na amplitunerze dźwięku innego niż stereo.
Oczywiście dany kanał musi nadawać coś więcej niż stereo. Np kanały z C+ nadające filmy w DolbyDigital.
Tuner wskazuje w takim przypadku [AC3] w info o danym kanale.

Podłączenie:
S12 ->HDMI-> TV SAMSUNG -> K.OPTYCZNYM -> AMPLITUNER SONY [specyfikacja: http://www.sony.pl/product/hcs-home-cin ... nicalSpecs
Wszystkie inne urządzenia, które mam podłączone do telewizora po hdmi [konsola,komp, kanały z kabla] dekoduje poprawnie DD na amplitunerze.

Szczerze powiem, że nie wiem o co kaman?


---------------------------------
Pozdrawiam,
Robert

loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

S12 Dolby Digital sound problem - na wyjściu tylko stereo

#2

Post autor: loocas » 20 maja 2012, 22:20

No cóż, zakładam że kabel optyczny "leci" od S12 do amplitunera bo masz tego trochę więc nie jesteś laikiem.
Więc pozostaje jeszcze sprawdzić czy w S12 masz ustawione DD dla wyjścia cyfrowego.


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

exen
nowy
nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:37
Tuner: S12
Konwerter: HD
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

S12 Dolby Digital sound problem - na wyjściu tylko stereo

#3

Post autor: exen » 21 maja 2012, 16:55

loocas pisze:No cóż, zakładam że kabel optyczny "leci" od S12 do amplitunera bo masz tego trochę więc nie jesteś laikiem.
Więc pozostaje jeszcze sprawdzić czy w S12 masz ustawione DD dla wyjścia cyfrowego.
Cześć!
Dzięki, za zaangażowanie.

Nie, S12 nie ma wyjść cyfrowych audio poza HDMI.
Więc HDMI z S12 do telewizora a z TV do amipli. Tak mam wszystko podłączone i pozostałe urządzenia działają znakomicie. [nie muszę zmieniać źródła w ampli].
Gdyby faktycznie było wyjście cyfrowe w S12, to tak bym też przetestował.

Szukam kogokolwiek, kto posiada S10,S11,S12 i jest w stanie mi potwierdzić, że w ogóle prócz stereo da się wyciągnąć z tych maszyn.


---------------------------------
Pozdrawiam,
Robert

loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

S12 Dolby Digital sound problem - na wyjściu tylko stereo

#4

Post autor: loocas » 21 maja 2012, 23:45

A to mnie zaskoczyłeś bo takiego wariantu w ogóle nie brałem pod uwagę. :w00t:
Moim zdaniem tak się nie da "wyprowadzić" DD z żadnego urządzenia ale z ciekawości sprawdzę u siebie.
Aczkolwiek wyjście optyczne w TV wg. mnie służy tylko do obsługi dźwięku z tunera wbudowanego w telewizor a nie urządzeń podpiętych po HDMI :hmmm:
Kiedyś nawet chyba nawet próbowałem to sprawdzić ale nie było żadnego sygnału z optyka TV więc musiałem podpinać analogowo jako stereo. A może ja mam jakiś przedpotopowy TV.


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

Awatar użytkownika
Tomek22
DX-er
DX-er
Posty: 3549
Rejestracja: 05 cze 2010, 12:25
Tuner: Prof 7301 S2, TBS 6983, SF8008
Antena: Mabo 180cm
Konwerter: Inverto Black Ultra z Mifferem 58mm.
Lokalizacja: Łódź N51°49 E19°26
Podziękował: 1265 razy
Dostał Podziękowań: 457 razy

S12 Dolby Digital sound problem - na wyjściu tylko stereo

#5

Post autor: Tomek22 » 22 maja 2012, 0:33

Nie znam się na tym ale u kolegi widziałem dekoder podłączony kablem HDMI do amplitunera, a drugi kabel z amplitunera szedł do TV tak mu działało ale nie wiem czy uzyskał więcej niż stereo.

Spróbuj to tak podłączyć jeśli masz możliwość w amplitunerze.


Prof 7301 S2, TBS 6983
Zestaw Odbiorczy:
Mabo 180cm 93.5*E-40.5*W(bez 76.5*E i 78*E) Ku: Inverto Black Ultra (przerobiony) C: Kaonsat KS-N201G
Ku: Inverto Black ultra (przerobiony), Siłownik 24', Deklinacja 12'

exen
nowy
nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:37
Tuner: S12
Konwerter: HD
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

S12 Dolby Digital sound problem - na wyjściu tylko stereo

#6

Post autor: exen » 22 maja 2012, 8:22

Już znalazłem rozwiązanie lecz nie satysfakcjonuje mnie ono.

Mój amplituner nie ma wejść HDMI [kurde....] jak i S12 nie ma wyjścia cyfrowego dźwięku innego niż HDMI, więc leżę.
Kiedy można uzyskać dźwięk 5.1-kanałowy?
Dźwięk 5.1 jest dostępny, gdy telewizor jest podłączony do urządzenia obsługującego ten standard. Kiedy odbiornik (kino domowe) jest włączony, emitowany będzie dźwięk przesyłany przez złącze optyczne telewizora. Gdy w telewizorze odbierany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest urządzenie cyfrowe podłączone przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik telewizji kablowej / dekoder telewizji satelitarnej (STB), odbiornik kina domowego będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk. Aby korzystać z dźwięku 5.1-kanałowego,należy podłączyć cyfrowe wyjście dźwięku z odtwarzacza DVD / Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej / dekodera telewizji satelitarnej (STB) bezpośrednio do wzmacniacza lub zestawu kina domowego.
Przyjmuje do wiadomości, jednak nie rozumiem dlaczego?
Identycznie mam podpięte PS3 i mam DD 5.1, więc coś nie do końca jest tak jak napisali.


---------------------------------
Pozdrawiam,
Robert

exen
nowy
nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:37
Tuner: S12
Konwerter: HD
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

S12 Dolby Digital sound problem - na wyjściu tylko stereo

#7

Post autor: exen » 22 maja 2012, 8:28

już kumam.
Openbox S12 pyta się telewizora po HDMI, czy potrafi dekodować po tym wejściu sygnał Dolby Digital a ten mu odpowiada, że nie.
W związku z negatywną odpowiedzią wysyła zwykłe PCM stereo, ot taki psikus!

Natomiast konsola się nie pyta, bo na sztywno jej ustawiam DD 5.1 i o dziwo działa piknie!
Tak, więc gdyby S12 się nie zapytał i wysłał DD, to działało by poprawnie.

Teraz można by poprosić kogoś mądrego aby poprawił/zepsuł soft do openboxa i będzie ok.

:fishing:


---------------------------------
Pozdrawiam,
Robert

ODPOWIEDZ

Wróć do „Openbox”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości