dekoder x80 hdmi opticum

Wszystko na temat odbiorników marki Opticum i Globo
flojd
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:56
Tuner: optticum
Antena: 85
Konwerter: twin
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

dekoder x80 hdmi opticum

#1

Post autor: flojd » 10 kwie 2019, 10:15

Witam
Posiadam dekoder x80 hdmi opticum i problem leże w tym że nie wyłapuje on żadnych polskich kanałów poza tvp polonia. Na tych transporderach co powinny byc polskie kanały jest brak sygnału. Zaznaczam, że mam 3 inne dekodery i tam jest sygnał 100 procent i wszystkie programy są. Aktualizowałem firmware i to nic nie pomogło w sumie znajduje 570 kanałów na hotbirdzie, jeśli chodzi o astrę to mam wszystkie kanały. Czy ktoś posiada owy dekoder i mógłby mi podać jakąś radę jak znależć nasze kanały ? Wiem że dokedery nie są drogie i mogę kupić inny ale nie chce tego wyrzucać.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
mp107
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 23 lut 2011, 14:17
Tuner: AX HD51/NBOX BSKA E2
Antena: 80cm offset
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 15 razy

dekoder x80 hdmi opticum

#2

Post autor: mp107 » 10 kwie 2019, 13:35

Ten tuner odbierze sygnał (a co za tym idzie i kanały) tylko z transponderów nadających w standardzie DVB-S - nie obsługuje aktualnie używanego przez większość kanałów DVB-S2. Przez to w Polsce jest praktycznie bezużyteczny, bo większość kanałów (poza kilkoma wyjątkami, w tym wspomnianym TVP Polonia) nadaje właśnie w DVB-S2.


AX HD51 + 80cm (, 19E/13E/(7+4,8)E/0,8W

ODPOWIEDZ

Wróć do „Globo/Opticum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości