DreamBox DM 7020 HD

Wszystko na temat odbiorników marki Dreambox
Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

DreamBox DM 7020 HD

#271

Post autor: inz.Antenowicz » 20 lut 2013, 10:55

Wiesz, ja nie widze problemu z wgrywaniem image... Po prostu tez chcialem zabrac glos na forum. :w00t: A kolega jeden pytal, wiec staralem sie wlaczyc do dyskusji. Mimo to mam swoje zdanie i nie jest ten caly Dreambox takim marzeniem. Bawie sie nim od tygodnia nonstop. Zwykly tuner o wysokiej cenie a bugi w softach ma takie same, jak u innych producentow. :yes: Szczerze powiem Ci, ze lepiej kupic sobie Gigablue Quad za 1500zl w Hollexie albo HM-Sat i zaoszczedzi sie sporo kasy a efekt ten sam. Tez enigma2 a oprogramowanie duzo ciekawsze. Jest naprawde bardzo obszerne menu i wszystko mozna sobie poustawiac od koloru do wyboru. Od EPG wszystkie formaty smigaja, w jakim jezyku chcesz, mozesz ustawic 4 kolejnosci fonii od Polskiej, przez angielska, po Originalna, to samo jest z info EPG. No malina. Ja nadal tego w Dreamboxie nie znalazlem. Jak przestawie jezyk obslugi na niemiecki, to mi na fonie angielska na Canal+ przestawia. Ustawiam Caidy i przypisuje kanaly pod modul i nic. Jak nie zaabonuje HBO w Polsacie, to na Cyfrze tez nie zobacze. Slaabo. Sama jakosc obrazy nie wystarczy... A na Gigablue jest podobna wrecz do Octagona. :smile1:

Z tymi pluginami, to jest taka sprawa, jak z tymi skorkami. Trzeba sie dobrze zastanowic, co sie robi, bo mozna niezle boxa uwalic i zaczyna sie cala robota od poczatku. Myslalem, ze te wtyczki to bardziej kompatibilniejsze sa a to niestety tak nie jest. Wszystko bardzo zle opisane i lepiej sobie dac spokoj. Po za tym malo ciekawe te wtyczki mojim zdaniem. Nie warte to jest tego calego halo. Myslalem, ze to naprawde ciekawsze jest... Ciekawe sa picony a te nawet jak sie wgra, to pelno bledow na polskich kanalach, zamiast Canal+ Film HD pojawia sie Animal Planet itd... Wszedzie pelno bledow w polskim jezyku i koslawe litery w tych skinach.

Jedno mi sie podoba, ze jest na Enigmie2 i ma blindscan... :beer:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

Awatar użytkownika
Joey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 739
Rejestracja: 03 lip 2009, 13:16
Tuner: Dreambox 8000
Antena: Mabo 115Az/El
Konwerter: Inverto Ultra Black
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 21 razy
Dostał Podziękowań: 63 razy

DreamBox DM 7020 HD

#272

Post autor: Joey » 20 lut 2013, 11:17

Przecież ja nikomu nie nakazuje kupowania Dreamboxa. Nawet cieszę sie, że pojawiło sie np. VU czy jak wspomniałeś Gigablue Quad. Każdy wybiera co mu się podoba. Tak samo każdy może tutaj swoje zdanie wygłosić. Cieszę się też z innego powodu, że teraz w dziale Dreamboxa bedzie mniej pytan o skiny, pluginy, wgrywanie image czy o to jak wgrac liste. Sam kiedys zaczynalem przygode z Dreamboxem i sam sie wszystkiego uczylem. Teraz kazdy uwaza ze mu sie wszystko nalezy i nie wykazuje choc odrobiny wlasnej inicjatywy.

Jak u mnie cos nie dziala to drąze temat, szukam, kombinuje aby latalo tak jak ja chce. Dlatego kupuje Dreamboxa bo lubie tą całą zabawe.

Jak u Ciebie lepiej dziala Gigablue Quad to sprzedaj DM7020 i kup taki tuner jaki sprawia Ci najmniej klopotow i z ktorego jestes zadowolony.

Wgrywasz gotowe picony i marudzisz, ze masz pozamieniane loga kanalow ale jakbys troche poczytal to wiedzialbys dlaczego tak sie dzieje, a poza tym sam w 3 sekundy zrobilbys sobie picone taką jaka Ci pasuje. Dreambox to tuner ktory wymaga od usera odrobiny wlasnej inicjatywy, bo jak sie czeka na gotowca to potem pelno lamentów na forum, ze to mi nie chodzi a tamto mialem lepsze na innym tunerze. To, że ktoś nie umie czegoś zrobić nie oznacza, ze tuner jest do niczego.
Idąc tym tokiem myślenia to najlepiej wziąć tuner dedykowany od Cyfry i nie bedzie problemu z niczym.

@inz.Antenowicz nie bierz mojej wypowiedzi bezpośrednio do siebie bo dotyczy ona bardzo duzej liczby nowych userow czy to dreamboxa czy innych tunerow na linuksie.


MABO 115 cm ---> 70,5E - 45W ---> MOTECK SG-2100 Inverto Ultra Black
Multifocus E85 ---> 28E, 23E, 19,2E, 13E, 9E, 7E, 0,8W
Dreambox 8000
Dreambox 7020HD

Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

DreamBox DM 7020 HD

#273

Post autor: inz.Antenowicz » 20 lut 2013, 15:14

No problem Joey! :smile1:

A jezeli moge sie Ciebie cos zapytac, to nie ma jakiegos pluginu, gdzie moge sobie sciezki dzwieku wedlug jezyka poustawiac? No w Gigablue jest to swietnie rozwiazane a tu mi sie to dzieje za automatycznie w Dreamboxie. Myslalem, ze bedzie tu wiecej mozliwosci grzebania w menu. W Gigablue moge wedlug kolejnosci ustawic od 1-4 sciezki glosowe w roznych jezykach, jest nawet opcja tak czesto stosowana "org" od oryginalnej sciezki. EPG jest tez swietnie opisane w Gigablue, sa wszystkie typy tak jak MHW od Cyfry+ robisz tak albo nie i smiga. Etc, etc... Szukalem takiego pluginu ale nie znalalzlem.

Przestawiaja mi sie czasem sciezki na Cyfrze+ :blink: Po za tym cacko jest. Dla mnie ten Blindscanek to jest klasa, Dreambox Edit do pisania listy kanalow. No super! Pasuje tez do Gigablue... Swietne jest to, ze moge ta z Gigablue poprostu tak wgrac do Dreamboxa i gra. Z experymentami na dreamku daje sobie juz spokoj. Widzialem wszystkie image, prawie. Nic w sumie specjalnego oprocz oryginalnego no i Newnigma2 mi przypadla do gustu. Przyznam Ci tez racje. Najstabilniej box chodzi z oryginalnym softem DMM OE 2.0. Z Tunesia Sat Panel tez dalem sobie spokoj. Te pluginy na feedzie sa czesto niekompatybilne, tak jak skiny i sa zwiechy. Szkoda pracy potem. Juz mi sie znudzilo. Teraz moj Dream7020HD idzie pod nc+ i CP! :w00t:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

Awatar użytkownika
zuchnet
DX-er
DX-er
Posty: 12535
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:24
Tuner: Dr.HD, Openbox, TBS 6983
Antena: 2m, OFC 1200, AS-130
Konwerter: Inverto White Flansh
Lokalizacja: Lubartów 51.44°N 22.68°E
Podziękował: 552 razy
Dostał Podziękowań: 808 razy
Kontakt:

DreamBox DM 7020 HD

#274

Post autor: zuchnet » 20 lut 2013, 15:32

Hihi z tym nC+ to jeszcze może być różnie na własnych odbiornikach :slap: jeśli nawet będzie CI Cam to miejmy nadzieje że nie tak chłam jak ten od TNK HD :thumbsdown: który wprowadza mojego 7020 w takiego "hang up" że aż strach :grin:
Poza tym coś ostatnio sypią aktualizacjami do 7020 jak z rękawa :hmmm:


Dish: Parabola 200 (98e-53w), AS-120 , AS-130, 3xT90 (95e-60e),(42e-4w),(5w-45w)
STB:DM 920UHD, DM 900UHD, VU+ DUO 4K SE , SF-8008 Single, Openbox X-810, S3 Mini II, S3 CI II, AS-4K2X, GT Media: GTX, GT Combo, V9 Prime, TBS 6903

Awatar użytkownika
Joey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 739
Rejestracja: 03 lip 2009, 13:16
Tuner: Dreambox 8000
Antena: Mabo 115Az/El
Konwerter: Inverto Ultra Black
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 21 razy
Dostał Podziękowań: 63 razy

DreamBox DM 7020 HD

#275

Post autor: Joey » 20 lut 2013, 18:45

@inz.Antenowicz w temacie Pluginy dla DM wrzuciłem plugin do ścieżek audio.

Co do EPG to też sporo tego jest, potestuj np. CrossEPG


MABO 115 cm ---> 70,5E - 45W ---> MOTECK SG-2100 Inverto Ultra Black
Multifocus E85 ---> 28E, 23E, 19,2E, 13E, 9E, 7E, 0,8W
Dreambox 8000
Dreambox 7020HD

jotjes
nowy
nowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 sty 2012, 14:50
Tuner: 7020hd
Antena: 90
Konwerter: sharp
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

DreamBox DM 7020 HD

#276

Post autor: jotjes » 20 lut 2013, 19:03

Po ostatniej aktualizacji w newnigma 2 przestał dzialać wlan...... :cylon:



Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

DreamBox DM 7020 HD

#277

Post autor: inz.Antenowicz » 22 lut 2013, 7:24

@Joey
Dzieki, potestuje! :smile1:

@Zuchnet
Co do Cyfry+ to ja sie narazie nie martwie wymiana kart ani parowaniem. Staram sie na to logicznie patrzec i mysle, ze Cyfra nie wytnie przez kolejne lata zadnego numeru. A za dwa lata, to napewno sprzedam juz Dreamboxa i kupie cos innego. Skonczy sie tez umowa z Polsatem i Cyfra Plus. Zobaczymy. Moze sie jednak myle a Ty moze Zuchnet wiesz cos, czego ja nie wiem? :hmmm: Prosze w takim razie o naswietlenie sprawy ale podejrzewam, ze ludziska nie potrzebnie na satkurierku to lermo robia.

Jak juz pisalem u mnie smiga karta C+ na Clone+ w Pace a druga karta kliencka jest w czytniku Dreamboxa na Cccam 2.3.0. W sumie to nic specjalnego, bo w czytniku w moim Fergusonie 220 combo tez dziala. :smile1:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

DreamBox DM 7020 HD

#278

Post autor: inz.Antenowicz » 25 lut 2013, 15:20

@Joey & Koledzy

Wgralem plugin Audio, ktory zamiesciles na forum. Super, o to mi wlasnie chodzilo. :thumbsup: Mimo to troche skromny ten plugin, na Gigablue sa dwie strony ustawien, takze z subtitles oraz EPG, ktora kolejnosc jezykow. To jest dobre dla kanalow, gdzie jest EPG np po rosyjsku oraz oryginalny po angielsku. Zaladowalem tez ten plugin do subtitles tutaj z forum. Swietny! A ktory Plugin do EPG bys polecil, moze jakis ze specjalnymi ustawieniami? Ktory funkcjonuje bezkolizyjnie, bo z tymi jest roznie. Z doswiadczenia wiem, ze jeden plugin moze zaklucic calkowicie innego typu a wtedy juz tylko greenscreen i koniec. Nie udalo mi sie zainstalowac Sherlocka, na ktorym tak bardzo mi zalezalo, ani mojego wlasnego, ani tego od Zuchneta tutaj. Tak to jest z tym Dreamboxem.

Mam rowniez pytanie, co do TunisiaSat Panel. Joey, widzialem gdzies na Twoim screenshotcie tu na forum, ze masz rowniez i to na OE 2.0, tak? Czy funkcjonuja u Ciebie feedy?? Gdy wchodze w ikonke addons w TS Panel i wybieram np "TunisiaSat Dreambox Addons" pojawia sie tylko napis "Downloading addons groups, please wait...". Czekam i czekam i nic. Nie sciaga! Czy to jest jakis bug? Bo wiem, z for miedzynarodowych, ze ludzie maja problemy z TunisiaSat na OE 2.0. Na OE 1.6 pieknie smigalo... :slap:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

DreamBox DM 7020 HD

#279

Post autor: jacky-x » 25 lut 2013, 17:37

inz.Antenowicz pisze: A ktory Plugin do EPG bys polecil, moze jakis ze specjalnymi ustawieniami? :
Zainteresuj się Coll TV Guide może ci spasuje, dla mnie akurat super. Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

DreamBox DM 7020 HD

#280

Post autor: inz.Antenowicz » 25 lut 2013, 22:21

Ten akurat mam na Gigablue 800UE. Jest naprawde extra! :yes: W tym caly sek, ze trzeba byc ostroznym przy testowaniu tych pluginow do EPG a jest ich sporo. One sie razem potrafia grysc a ja juz sobie tunek poustawialem i nie chce wiecej zwiech. Przyznam, ze EPG na linuxie to jest po prostu miodzio, co za wygoda... Nurtuje mnie ten problem z tym TunisiaSat Panel. Tych feedow brakuje mi do calkowitego zadowolenia z mojego Dreama. :hmmm:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dreambox”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości