Technisat ISIO S problem z Z1

Wszystko o tunerach innych firm, które nie nie znalazły się w osobnych działach
Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Technisat ISIO S problem z Z1

#1

Post autor: Jacek » 05 gru 2014, 18:00

Zwracam się z prośbą do osób, które posiadają odbiornik Technisat ISIO S i antenę obrotową bądź stacjonarną ustawioną na 16e.
W czym problem.
Odbiornik ten mimo, że widzi sygnał poziom/jakość 98/11,1dB, zapisuje program jako Service:1930 (to jest SID programu o który chodzi TV Sljeme Z1 - FTA) i brak obrazu i fonii. Podłączyłem miernik Rover (mierzyłem sygnał za diseqiem (w mieszkaniu) i na nim nazwy kanałów się ładują prawidłowo sygnał pwr=72,9 mer=12.
I nie wiem czy to urok tego odbiornika.
Do odbiornika jest podłączony diseq 4/1
1 - Hot Bird 13e
2 - Astra 19,2e
3 - Astra 4A / SES-5 - 4,9e
4 - Eutelsat 16A - 16e
wszystkie inne transpondery wyszukują prawidłowo. Ki czort :sly:


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Technisat ISIO S problem z Z1

#2

Post autor: Jacek » 16 sty 2015, 12:25

Dopiero w nowym roku zgłosiłem sprawę do serwisu Technisata (przenosili się do nowej siedziby). Po dwóch tygodniach zadzwoniłem ponownie. Serwisant przyznał :confused: , że odbiorniki Technisata mają problem z tak dużym bitrate dla tego transponera = 74.4 Mbps. Inżynierowie z serwisu myślą nad rozwiązaniem tego problemu :clap: . Odbiornik za ponad 1000 i taki zonk :hmmm:


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne odbiorniki satelitarne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości