Od DVB-T do DVB-T2

Tematy dotyczące instalacji, sprzętu oraz odbioru telewizji analogowej z nadajników Polskich i zagranicznych, znajdujących się w naszym zasięgu. Telewizja naziemna FORUM.
Manfred 2
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 10 mar 2014, 13:03
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Od DVB-T do DVB-T2

#1

Post autor: Manfred 2 » 31 maja 2016, 15:02

Witam.

Użytkownikom tego Forum, zainteresowanym wdrażaniem nowej generacji cyfrowej telewizji naziemnej, mianowicie DVB-T2 polecam zaznajomienie się z tym o czym informuje program satelitarny Bayern TV na stronach 851 – 857 swojego teletekstu.
Oczywiście pożytek z tych informacji mieć będą osoby znające język niemiecki lub mające blisko siebie kogoś, kto chętnie i poprawnie przetłumaczy im zamieszczone tam teksty.
Właśnie dzisiaj m.in. w Norymberdze i Monachium uruchamiane są pierwsze czynności stopniowego – w ciągu najbliższych kilku lat – przechodzenia na DVB-T2.
Ciekawostką jest np. zapowiedź, że odbiorniki telewizyjne, nawet najnowszej produkcji, jeśli posiadają wbudowany tuner DVB-T to do odbioru tej nowszej naziemnej cyfrówki będą musiały być wspomagane oddzielnym dekoderem – właśnie do DVB-T2.
Tak więc już obecnie, przy zakupie telewizora warto się zorientować, czy jest on dostosowany już i do tej nowszej opcji.
Polecam przy tej okazji witrynę internetową http://www.DVB-T2HD.de – szeroko informującą w tym temacie.
Pozdrawiam wszystkich.



Manfred 2
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 10 mar 2014, 13:03
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Od DVB-T do DVB-T2

#2

Post autor: Manfred 2 » 05 maja 2017, 10:15

Witam.
Po prawie roku mogę wyrazić jedynie zdziwienie, że jeszcze nikt nie umieścił tu swoich pytań czy uwag, odnośnie tego o czym informowałem. Ten mój dzisiejszy post, w pewnym sensie jest nawiązaniem do postów w wątku dotyczącym odbioru DVB-T2 z Ostrawy. Myślę, że wielu Użytkowników Forum, mieszkających w pobliżu granicy z Niemcami już odbiera lub chcieliby odbierać niemieckie programy naziemnej telewizji cyfrowej. Wiem od mojego brata mieszkającego w Gubinie, że uzyskanie takiego odbioru nie sprawia wielkich problemów. Brat odbiera DVB-T z nadajnika w Cottbus.
Obrazek nieco przeze mnie edytowany (tylko przetłumaczone tytuły) może być dobrą, aktualną informacją. Oczywiście ograniczony będzie dostęp do programów regionalnych, zależnie od bliskości do danego regionu. I raz jeszcze zachęcam tych, którzy znają język niemiecki albo mają odpowiedniego "tłumacza" w pobliżu by zapoznali się ze stroną, do której link jest w pierwszym poście. Można też z powodzeniem skorzystać z pomocy Tłumacza Google.

Obrazek

Pozdrawiam z Chorzowa. Marian Mazur



Awatar użytkownika
Carmen
DX-er
DX-er
Posty: 24311
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:01
Tuner: F15, DM900, SF4008, AS1,
Antena: 90, 125,190, 180, 310
Konwerter: różne
Lokalizacja: 52 50N 15 50E
Podziękował: 103 razy
Dostał Podziękowań: 452 razy

Od DVB-T do DVB-T2

#3

Post autor: Carmen » 05 maja 2017, 11:38

http://www.satclub.pl/nadajniki-berlin- ... ml#p254661
No i należało o tym pisać raczej w dziale dvbt.


Parabola 190cm C-band
Offset Channel Master 180cm Ku Band (archiwum), na dachu Laminas 180cm
Famaval 310cm Ku
Echostar 125cm (28E)
Openbox X-820 oraz X-810; Dr HD F15; TBS69xx

https://www.wunderground.com/personal-w ... N3#history <object width="290"

Obrazek

k.stefan
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 29 wrz 2009, 18:13
Tuner: topfieldTF7700HSCI
Antena: 105
Konwerter: samsung
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 9 razy

Od DVB-T do DVB-T2

#4

Post autor: k.stefan » 05 maja 2017, 11:47

Z astry 19 jest tego 3 x więcej!!! Choć nazwa płatnej telewizji freenet jest interesująca.



Manfred 2
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 10 mar 2014, 13:03
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Od DVB-T do DVB-T2

#5

Post autor: Manfred 2 » 05 maja 2017, 12:42

Do Carmen:
Jeśli chodzi o moje posty w jakimkolwiek temacie, to co niektórzy – jak teraz np. Ty nie mogą się ustrzec choćby tylko „skromnego” pouczenia mnie o tym co, jak i gdzie należało…
Ale już te fakty tak na mnie nie działają jak kiedyś.
Ta moja odpowiedź to rzeczywiście OT . Jednak pozwolę sobie zwrócić Tobie uwagę na fakt, że w innym pakiecie tematów a mianowicie w Tv naziemna / FAQ / DX znalazły się min. wątki: „Montaż anteny DVB-T”, którego autorem jest sam Administrator. „Wybór anteny DVB-T” czy też „głowica DVB-T”. I jakoś było dobrze. Ale jeśli teraz miałoby być lepiej, to proszę załatwić u Administratora przeniesienie tego tematu do właściwszej wg Ciebie grupy tematycznej.
I proszę raczej już nie komentować swojego odniesienia się do tych moich uwag.
Pozdrawiam. Marian Mazur z Chorzowa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tv naziemna/FAQ/DX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości