Zakłócenie odbioru DVB-T od piły motorowej

Tematy dotyczące instalacji, sprzętu oraz odbioru telewizji analogowej z nadajników Polskich i zagranicznych, znajdujących się w naszym zasięgu. Telewizja naziemna FORUM.
Awatar użytkownika
Carmen
DX-er
DX-er
Posty: 24350
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:01
Tuner: F15, DM900, SF4008, AS1,
Antena: 90, 125,190, 180, 310
Konwerter: różne
Lokalizacja: 52 50N 15 50E
Podziękował: 103 razy
Dostał Podziękowań: 453 razy

Zakłócenie odbioru DVB-T od piły motorowej

#11

Post autor: Carmen » 26 mar 2014, 7:23

I mój ostatni post w tym temacie.
Czy kolega na prawdę bierze mnie za dziecko z przedszkola? Jeżeli piszę o czymś, to znaczy, że wiem co to oznacza i jak trzeba to zmierzyć.
Swoją drogą usługę pomiaru wykona każdy elektryk, więc kolega sobie na pewno poradzi.


Parabola 190cm C-band
Offset Channel Master 180cm Ku Band (archiwum), na dachu Laminas 180cm
Famaval 310cm Ku
Echostar 125cm (28E)
Openbox X-820 oraz X-810; Dr HD F15; TBS69xx

https://www.wunderground.com/personal-w ... N3#history <object width="290"

Obrazek

Wrona111
Ekspert
Ekspert
Posty: 657
Rejestracja: 13 cze 2012, 23:28
Tuner: USTYM 4K, OCTAGON SF8008
Antena: Laminas AS 120,Wavefrontier T90, inne
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 22 razy

Zakłócenie odbioru DVB-T od piły motorowej

#12

Post autor: Wrona111 » 10 kwie 2016, 0:44

jako że temat zdechł a była w nim mowa o uziemieniu i napięcia się rozładowały :) może ktoś mi napisze jak uziemić maszt na rotorze bo problemem jest wyprowadzenie na dystansach pionowej odskoczni by uchronić antenę przed wyładowaniem inaczej sprawa ma się do masztu stałego w tedy nie ma problemu dajemy te dystanse i pionowy drut ponad maszt...miała być instalacja odgromowa robiona przez firmę elektryczną ale wystawili mnie do wiatru a za wykonanie inni chcą jak dla mnie za dużo więc postanowiłem chociażby uchronić się przed porażeniem typu pożar wykonując prostą instalację typu:

-drut na długości kalenicy łączący oba maszty schodzący po elewacji ku ziemi
-bednarka zakopana na min 1 metr w ziemię + 2 rogi domu na tyle obecnie mogę sobie pozwolić szpilki wbijane w grunt na około 4,5m gdzie ten jeden metr uzyskam więcej od bednarki z wykopu to łącznie 5,5m (wszystko połączone razem)

coś powinno odprowadzić do ziemi gdyby..a co z kablami koncentrycznymi gdyby było wyładowanie to sie spalą?

Sprzęt typu tv czy radio łatwo odłączyć ale resztę instalacji typu zasilacze czy rozdzielacze sygnału już gorzej więc jak uchronić by się nie popaliły..?


..."...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tv naziemna/FAQ/DX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości