AXAS E4HD ustawienie czasu

Jaki tuner satelitarny wybrać? Wszystko na temat odbiorników satelitarnych i kart DVB. Dekodery Tv-Sat Forum
anaila
nowy
nowy
Posty: 25
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:06
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AXAS E4HD ustawienie czasu

#1

Post autor: anaila » 05 maja 2019, 19:27

Proszę o pomoc...
Mam tuner jak w tytule. Wgrany Hyperion 6.3. Niestety, od kilku dni tuner pokazuje nieadekwatną datę i czas (startuje uparcie z datą 22 luty 2019, godz. 18.32 - wcześniej było ok.). Przeszukałem internet, niestety nie umiem znaleźć odpowiedzi, jak zaktualizować datę i godzinę. Kwestia o tyle istotna, że wskutek tej nieprawidłowości nie mogę korzystać z timera, bo tuner nie włącza się oczywiście na czas zadany obecnie (tzn. na 5 maja, godzina powiedzmy 12.00) - w timerze programowanie się zapisuje, tyle, że nic się nie dzieje.
Restartowałem go kilka razy, ustawiałem na kanały polskie, żeby "złapał" właściwą datę i czas - NIC.
To mój pierwszy tuner z enigmą, miałem wcześniej inne linuxowe odbiorniki (Miraclebox 8) - tam takich problemów nigdy nie było.
Jestem bezradny. Dlatego proszę o ewentualną pomoc praktyczną: co można z tym zrobić?

Z góry dziękuję, pozdrawiam forumowiczów.



Awatar użytkownika
zukon
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 09 sty 2014, 13:17
Tuner: Formuler F3, XPeed Class2, Octagon SF8008, SX88+
Antena: Televes
Konwerter: Televes
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 14 razy
Kontakt:

AXAS E4HD ustawienie czasu

#2

Post autor: zukon » 05 maja 2019, 20:31

Mam Axas E4 HD i nie mam takiego problemu. Zmieniałeś coś w niebieski/ustawienia/synchronizacja czasu? Czas masz z transpondera czy NTP? Nie włącza się z czuwania czy głębokiego czuwania?


Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
HYPERION 8

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM

anaila
nowy
nowy
Posty: 25
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:06
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AXAS E4HD ustawienie czasu

#3

Post autor: anaila » 05 maja 2019, 22:46

Mam aktualizację czasu z transpondera - tak było od wgrania softu i tego nie zmieniałem. W ogóle niczego nie zmieniałem gdy wgrałem Hyperiona - tylko dodałem oscam dla odczytania karty cameleon z nc+.
W Hyperionie niczego nie ustwiałem po swojemu w sprawie czasu.
Wgrałem Hyperiona za radą sprzedawcy, bo pierwotnie mój egzemplarz Axas'a miał Open ATV, ale tam od początku też był problem z aktualizacją czasu. Po telefonicznej konsultacji ze sprzedawcą w tej sprawie dokonałem zmiany image'u i po wgraniu Hyperiona wszystko chodziło należycie prze jakieś kilkanaście dni.
Potem przez dwa tygodnie Axas nie był uruchamiany (w ogóle był odłączony od sieci elektrycznej), ponieważ byłem na urlopie, nikogo nie było w domu. Teraz po powrocie wystąpił ten problem, jak tylko pierwszy raz włączyłem tuner. Data z lutego po włączeniu, godzina niepoprawna,. Ustawiony timer nie włącza się ze zwykłego czuwania (co dla mnie jest poniekąd logiczne, bo programuję np. na 5 maja, a tuner wyświetla datę 22 lutego).

Dzięki za zainteresowanie!



Awatar użytkownika
zukon
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 09 sty 2014, 13:17
Tuner: Formuler F3, XPeed Class2, Octagon SF8008, SX88+
Antena: Televes
Konwerter: Televes
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: AXAS E4HD ustawienie czasu

#4

Post autor: zukon » 06 maja 2019, 6:44

Ustaw dekoder na jakiś kanał FTA (TVP info albo jakiś muzyczny) albo jak masz głowicę naziemną to coś z DVBT i na nim zrestartuj dekoder (pełen restart - tylko nie wyłącznikiem z tyłu a z menu)

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka



Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
HYPERION 8

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM

anaila
nowy
nowy
Posty: 25
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:06
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AXAS E4HD ustawienie czasu

#5

Post autor: anaila » 06 maja 2019, 13:13

Dziękuję za radę. Spróbuje tak zrobić.
Pozdrawiam serdecznie!



anaila
nowy
nowy
Posty: 25
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:06
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AXAS E4HD ustawienie czasu

#6

Post autor: anaila » 06 maja 2019, 18:06

Niestety, nie zadziałało. Restartowałem, jak radziłeś, z poziomu menu: najpierw z TVPInfo, potem z niemieckiego ARD (też jest fta), jak nie skutkowało, potem także z TVN24 - nic.
Ale dziękuję za chęć pomocy.
Może ktoś ma inny pomysł?



Awatar użytkownika
zukon
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 09 sty 2014, 13:17
Tuner: Formuler F3, XPeed Class2, Octagon SF8008, SX88+
Antena: Televes
Konwerter: Televes
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: AXAS E4HD ustawienie czasu

#7

Post autor: zukon » 06 maja 2019, 20:22

Ustaw pobieranie czasu z NTP co np godzinę

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka




Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
HYPERION 8

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM

anaila
nowy
nowy
Posty: 25
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:06
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AXAS E4HD ustawienie czasu

#8

Post autor: anaila » 17 maja 2019, 21:36

Po kilkunastu dniach podsumuję: tuner za trudny chyba dla mnie, nie ogarniam tej enigmy, nie umiem czasu ustawić.
trzeba rozejrzeć się za czymś prostszym, nie mogę poświęcać tyle czasu na takie sprawy, a ponieważ nie zawsze mogę oglądać to, co obejrzeć bym chciał, sprawne i niezawodne nagrywanie jest dla mnie bardzo ważne.

@zukon! bardzo dziękuję za cierpliwą uwagę i chęć pomocy. Naprawdę, bardzo dziękuję.
ps. piszę z takim poślizgiem, bo musiałem wyjechać i dłużej nie było mnie w domu. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
zukon
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 09 sty 2014, 13:17
Tuner: Formuler F3, XPeed Class2, Octagon SF8008, SX88+
Antena: Televes
Konwerter: Televes
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 14 razy
Kontakt:

AXAS E4HD ustawienie czasu

#9

Post autor: zukon » 17 maja 2019, 22:17

Zrób sobie najpierw kopię image (z pamięci: niebieski/system/menedżer kopii na samym końcu wybierz na usb albo hdd), zgraj tą kopię na komputer i przywróć ustawienia fabryczne. Po restarcie poustawiaj wszystko od nowa. W razie czego przywróć kopię flashując z pena.

Musi działać! Gruntownie przetestowałem Hyperiona na Axas zanim udostępniłem. Mam Axas DVB-S2 + DVB-T/C i śmiga bez problemu!


Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
HYPERION 8

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tunery satelitarne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości