Anteny LTC

Jaką antenę satelitarną wybrać, porady i wskazówki przy zakupie anten satelitarnych.
Swift
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:28
Tuner: -
Antena: -
Konwerter: -
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Anteny LTC

#1

Post autor: Swift » 18 lis 2019, 19:58

Witajcie, chcę po raz pierwszy podłączyć u siebie TV satelitarną. W grę wchodzi tylko Internet i no właśnie - gdzieś czytałem, że nie warto zamawiać na odległość, bo każde odgięcie anteny może zepsuć odbiór - fakt czy mit? W końcu do sklepów też je muszą przewieźć... No ale już konkretnie na temat, w Internecie najbardziej cenowo korzystne są anteny LTC. Jednak zwykle jak ludzie polecają anteny, to o tej marce jest cisza. Tylko na Ceneo są opinie negatywne (ale lakoniczne, jakby pisane naprędce i w podobnym stylu... wiadomo, z opiniami tam bywa różnie;). Na pewnym forum wypowiedziało się o nich dwóch użytkowników, że sygnał z takiej o średnicy 90 cm jest taki jak z takiej "od Cyfry" o średnicy 60 cm. Drugi użytkownik to potwierdził, nawet pisząc, że wie z praktyki, bo instalował. Czy to w ogóle możliwe? Miał ktoś jeszcze do czynienia z LTC i potwierdza/zaprzecza? Na Allegro idą jak woda, gdyby faktycznie były tak tragiczne, to wydaje mi się, że by było o nich głośniej, no ale z drugiej strony jeśli faktycznie tak jest, to wiadomo - wolałbym mniejszą antenę o takich samych parametrach, choćby przez oszczędność miejsca.

No i taka sprawa: czy w ogóle jest możliwość, żeby gdzieś w Polsce nie móc odbierać kanałów satelitarnych? U mnie w okolicy parę osób miało anteny i o dziwo wszystkie zniknęły. Ale może zarząd kazał im usunąć, jak to się ponoć często zdarza. Tyle że na budynkach naprzeciwko są nadal. Zwrot raczej nie wchodzi w grę, więc wolałbym wiedzieć, czy w przypadku braku odbioru to będzie wina anteny/złej instalacji, czy jednak są u nas takie miejsca, gdzie sygnał nie dociera?

Wyszło dłuższe niż myślałem, no ale cóż. Będę wdzięczny za wszelkie informacje :smile1: .



Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3884
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

Anteny LTC

#2

Post autor: Peyu » 19 lis 2019, 7:21

Większego G na rynku nie ma o niebo lepsze są pakietowe z cyfry+.



Awatar użytkownika
Harti
Admin
Admin
Posty: 10236
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:23
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 208 razy
Dostał Podziękowań: 746 razy
Kontakt:

Anteny LTC

#3

Post autor: Harti » 19 lis 2019, 16:25

Kup coś firmowego 85-90cm Corab, Famaval... przecież sama antena to nie jest duży wydatek, a kupując jakiś syf, ryzykujesz że będzie to cienka blacha, która po pół roku zardzewieje, albo po pierwszej wichurze odkształci.
Jak już musisz zamawiać kurierem, to przynajmniej znajdź jakiś konkretny sklep tv-sat w którym wiedzą jak zapakować taką antenę.
Swift pisze:
18 lis 2019, 19:58
No i taka sprawa: czy w ogóle jest możliwość, żeby gdzieś w Polsce nie móc odbierać kanałów satelitarnych? U mnie w okolicy parę osób miało anteny i o dziwo wszystkie zniknęły.
Nie ma czegoś takiego jak brak odbioru z satelity, co najwyżej może coś przysłaniać sygnał -drzewo, budynek..itp chyba że wam tam służby specjalne jakieś szumidło włączyły :grin:


Anteny:
240cm 85.0*E---24.0*W (4 lnb:Ku/KuR/L, Ka,C-band)
120cm 93.5*E---30.0*W
180cm 31E,39E,42E, 45/46E,
multifocus e85 33E,28.0E,23,5E, 19,2E, 13E
125cm 1W, 4W
100cm 5E, 9E
Tunery
C+, GTMedia Combo, Octagon SX88+, Prof Rev7300......

Awatar użytkownika
moimzdaniem
DX-er
DX-er
Posty: 965
Rejestracja: 02 sty 2019, 19:48
Tuner: Octagon SX88+ Optima Combo
Antena: Multifach 180, Mabo 150, 120
Konwerter: Ku: Inverto, Televes, C: GCF-2106
Lokalizacja: Kruszwica (52,67*N , 18,32*E)
Podziękował: 127 razy
Dostał Podziękowań: 141 razy

Anteny LTC

#4

Post autor: moimzdaniem » 20 lis 2019, 21:50

@swift - Przy odległości antena od anteny rzędu ulica obok to jest niewykonalne że tu zasięg sat jest a kawałek dalej nie ma, to nie router wi-fi :grin: Ale taka sytuacja ma już miejsce jeśli mówimy o odległościach między jedną a drugą anteną rzędu kilkuset kilometrów - ze względu na zasięg danej wiązki; ot taki paradoks tv-sat że, pomimo odległości, u nas łatwiej jest odebrać telewizję z Władywostoku (90E), niż z Londynu (28E wiązka UK).


Ku: 93,5*E <-> 30*W => Multifach 180 + IBU Twin (przerobiony) + 24" + AS2000
C: 90*E <-> 27,5*W => Mabo 150 + CGF-2106 + 24" + AP500
60cm - 52*E
Mabo 120 :construction:
Octagon SX88+ Optima Combo, GTMedia V8 Finder Pro Combo.
Pzdr, Mikołaj

Awatar użytkownika
stalker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 27 lip 2016, 11:02
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 43 razy

Anteny LTC

#5

Post autor: stalker » 21 lis 2019, 18:06

Odgięta antena sprawia, że konwerter może nie być w ognisku i odbiór będzie zaburzony, więc prawda.
Dobrze Ci radzą wyżej, tj. Kup Corab 90 cm. Do tego konwerter Televes bądź Inverto. Nie pożałujesz. No chyba, że sam bez miernika to ustawisz. Wtedy może być problem. Szczególnie, że piszesz iż to pierwszy raz.
Poza tym w nowym budownictwie nie pozwalają wieszać anten, bo tam już jest sygnał SAT i DVB-T w skrzynce. Może o to chodzi. Innym może wystarcza telewizja naziemna i 28 kanałów.



Swift
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:28
Tuner: -
Antena: -
Konwerter: -
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Anteny LTC

#6

Post autor: Swift » 01 gru 2019, 0:17

OK, dzięki wszystkim, no to będzie Corab:). Ale 80 cm, oby jakoś wystarczyło. A co do braku zasięgu, to zapomniałem o jednym "szczególe", o którym chciałem wspomnieć na początku. Mianowicie okno mam tylko po jednej stronie budynku, więc możliwość ustawienia mam w przedziale 180 stopni. To by było w sumie logiczne, że od mojej strony anteny poznikały, a naprzeciwko nadal są, bo "patrzą" w innym kierunku. I o to mi bardziej chodziło, tj. czy te 180 stopni mogą być akurat takim pechowym martwym punktem, że nic się nie uchwyci?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Anteny satelitarne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości