Zabezpieczenie anteny przed śniegiem.

Jaką antenę satelitarną wybrać, porady i wskazówki przy zakupie anten satelitarnych.
Awatar użytkownika
moons
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1696
Rejestracja: 05 sty 2011, 22:12
Tuner: GigaBlue Quad Plus
Antena: Triax 115
Konwerter: Fte
Lokalizacja: Hajnówka
Podziękował: 5 razy
Dostał Podziękowań: 114 razy

Zabezpieczenie anteny przed śniegiem.

#11

Post autor: moons » 09 paź 2016, 15:48

Mam takie pytanie.
Posiadam bardzo starego triaxa, mocowanie konwerterów jest jeszcze na rurce. Teraz już w takich antenach jest to zupełnie inaczej rozwiązane i jest ono na aluminiowym profilu czyli dużo bardziej sztywnym elemencie.
Ale wracając do pytania, mam zamiar na tej antenie zamontować cztery konwertery twin, nie jest to jakaś duża waga ale wiadomo z racji "objętości" będzie bardziej podatne na wiatr a szczególnie śnieg będzie na tej konstrukcji zdecydowanie bardziej się zbierać. Rurka tak jak pisałem nie jest jakaś szczególnie sztywna i nawet z dwoma pojedynczymi konwerterami często dość mocno wibruje na wietrze. Myślałem żeby cienką linką stalową połączyć ogólnie mówiąc mocowanie konwerterów z górną krawędzią anteny co zdecydowanie ustabilizowało by całą konstrukcję.
Czy to ma sens, a raczej czy ta linka w żaden sposób nie będzie zakłócać odbioru?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jansat
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1129
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Zabezpieczenie anteny przed śniegiem.

#12

Post autor: jansat » 05 lis 2016, 22:31

Jak możesz to wyślij zdjęcie tego Triaxa.


KTI 230cm C-band MTI 15Ksiłownik36",Svensat1,5m LNB twin Invacom siłownik18",Mabo 1,5m LNB SC-1 siłownik18" Parabola 125cm zez Astra-Hotbird LNB twin Digistar i SC1
Dekodery codziennie inny
Na 2 lata N-box HDTV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Anteny satelitarne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości