Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

Forum poświęcone działalności i ofercie platformy cyfrowej Telewizji Polskiej która ostatecznie nie wystartowała.
Awatar użytkownika
Maniek
Ekspert
Ekspert
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2009, 14:40
Tuner: Pace PRV HD, Ferguson T65
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

#1

Post autor: Maniek » 19 wrz 2009, 19:02

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej obradowała dziś m.in. w sprawie zmiany zarządu. Zdecydowała o odwołaniu Piotra Farfała z funkcji p.o. prezesa TVP i o odwołaniu Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.
Uchwała o odwołaniu p.o. prezesa TVP będzie zapewne przedmiotem długich sporów sądowych, bo wokół powołania RN toczy się spór pomiędzy członkami rady a Farfałem. Farfał oraz jeden z członków KRRiT Lech Haydukiewicz próbują dowieść przed sądem, że wyboru rady dokonano ze złamaniem regulaminu.

Rada obradowała w niepełnym składzie, bez przedstawiciela ministra skarbu - prof. Ewy Nowińskiej, która ogłosiła swoją rezygnację.

- Każdy, kto będzie na podstawie bezprawnych uchwał próbował wprowadzić chaos w Spółce i zakłócić jej normalne funkcjonowanie, zostanie przez władze Spółki pozwany do sądu o działanie na szkodę Spółki - napisał Farfał w komunikacie prasowym.

Bogusław Szwedo, przewodniczący Rady Nadzorczej TVP został p.o. prezesa telewizji, a Małgorzata Wiśnicka-Hińcza weszła w skład zarządu spółki po tym jak rada odwołała cały zarząd TVP.

Szwedo jest założycielem Radia Leliwa z Tarnobrzegu. Od 2007 roku zasiadał w poprzedniej Radzie Nadzorczej TVP. Jest wykładowcą w Instytucie Przedsiębiorczości i Zarządzania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.


dvbnews.pl


http://www.radioseven.pl - Radio internetowe
PACE PRV HD, FERGUSON ARIVA T65, PHILIPS 6010

Awatar użytkownika
Pilot
Ekspert
Ekspert
Posty: 1076
Rejestracja: 14 wrz 2009, 9:27
Tuner: FX+nbox+inne
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

Re: Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

#2

Post autor: Pilot » 19 wrz 2009, 21:54

Powodzenia dla pana Bogusława Szwedo, jako prezesa :hmmm: ciąg dalszy nastąpi w poniedziałek :grin: , chyba że w niedziele też pracują :laugh:
to tylko moje prywatne przemyślenia :grin:


Obrazek

Awatar użytkownika
Artur
Ekspert
Ekspert
Posty: 1708
Rejestracja: 14 kwie 2009, 0:26
Lokalizacja: N52°1/E21°2
Podziękował: 19 razy
Dostał Podziękowań: 53 razy

Re: Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

#3

Post autor: Artur » 19 wrz 2009, 23:34

No to platformę TVP mamy już z głowy, mnie to nie przeszkadza mam CP i n nie licząc jeszcze tych zagramanicznych.
Może nawet dobrze się stało, było to trochę bałamutne twierdzenie teraz o powszechności dostępu ale nie dla wszystkich bo na najdroższych tunerach. Może uda się znowu opóźnić i DVB-T ?
Musi być jakaś zabawa w tym naszym kraju. :beer2:
Ironia losu.
Telewizja publiczna finansowana głównie ze składek emerytów dzięki nowym technologiom właśnie dla nich byłaby poza zasięgiem - tym razem finansowym.


Żniniewicz PM -200cm. - Ku
Żniniewicz PM -180cm. - C
Laminas PM -120cm. - Ku

ZeTek
Początkujący
Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:30
Tuner: Freesat V7, VU+ Zero 4K
Antena: Corab 90 cm
Konwerter: Inverto
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 5 razy

Re: Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

#4

Post autor: ZeTek » 20 wrz 2009, 9:31

Na allegro.pl są SAMSUNGI DSB-H370G w cenie 200 zł, a więc wcale nie tak dużo. Szkoda by było by gdyby platforma TVP padła. Farfał zrobił kawał dobrej roboty.



Bartosz Czach
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 454
Rejestracja: 12 wrz 2009, 22:45
Tuner: Opticum 7100CX
Antena: 70cm
Konwerter: Quad i Single
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy

Re: Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

#5

Post autor: Bartosz Czach » 21 wrz 2009, 13:39

Uroczyście informuję, że p. Szwedo nie został wpuszczony do TVP. Osobiście bardzo się cieszę, ponieważ pan Farfał doskonale kieruje telewizją publiczną. Szkoda, że przy takich okazjach niektórzy robią szopkę, a nadawcy komercyjni dyskredytują państwową telewizję.


Dura lex sed lex.

Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Re: Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

#6

Post autor: jacky-x » 21 wrz 2009, 14:42

Był start platformy TVP kilka dni temu, konferencja, oficjalne wiadomości i ....trudno byłoby znaleźć cokolwiek w informacjach (może trafiłem na niewłaściwe momenty) nadawców prywatnych (a trąbiono że konkurencji się nie boją), dziś TVN24 i Polsat News na żywo relacjonowały przybycie Szwedo (TVP nie) co jest bardziej istotną informacja pozostawiam indywidualnej ocenie, tak to jest z mediami podaje się ludkom to co jest im na rękę, ech szkoda gadac :confused: a tak nawiasem mówiąc gdybym ja zaspał na pierwszy dzień w nowej pracy i z uśmiechem na twarzy spóźnił się 1,5godziny to ... bez komentarza :blink: . Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Bartosz Czach
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 454
Rejestracja: 12 wrz 2009, 22:45
Tuner: Opticum 7100CX
Antena: 70cm
Konwerter: Quad i Single
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy

Re: Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

#7

Post autor: Bartosz Czach » 21 wrz 2009, 15:52

Szwedo pokazał, gdzie ma publiczną telewizję i widzów. Powinien pewnie wejść lub się po prostu wycofać. Wybrał najgorszą drogę, czyli spóźnił się. Czy to celowe czy tchórzostwo, zostawiam Waszej ocenie.


Dura lex sed lex.

Awatar użytkownika
Maniek
Ekspert
Ekspert
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2009, 14:40
Tuner: Pace PRV HD, Ferguson T65
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Farfał odwołany. Szwedo nowym prezesem TVP

#8

Post autor: Maniek » 21 wrz 2009, 16:08

To mi sie podobało czemu pan sie spóznił . aaa zaspałem :)


http://www.radioseven.pl - Radio internetowe
PACE PRV HD, FERGUSON ARIVA T65, PHILIPS 6010

ODPOWIEDZ

Wróć do „Platforma cyfrowa TVP(archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości