Stojak do masztu na poziome miejsce zamocowania

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
Jolaos
Bywalec
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 26 wrz 2011, 22:43
Tuner: Vu duo
Antena: multifocus
Konwerter: Maximum twiny
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

Stojak do masztu na poziome miejsce zamocowania

#1

Post autor: Jolaos » 01 lis 2017, 14:57

Witam
mam pilne zlecenie a tu ani rusz do przodu :blink:
Mianowicie miejsce do zamocowania masztu owszem jest , solidna betonowa wyspa na dachu / nareszcie projektant kumaty/
Masz fi 45 mm , 2 mm ścianka rury , wysokość 3 m.
Tylko nie mam pomysłu na czym go osadzić by było mega solidnie. Blok 10 pięter , na górze dmucha tak że siłownia wiatrowa by nie zbankrutowała :beer:
Kiedyś były w sprzedaży takie tzw. maszt z płytą , firma Rajsat je sprzedawała, miałem kilka sztuk ale już się sprzedały. Nie ma już rajsatu , Duńce wykupili i zmienili profil /chyba/.
Mogę oczywiści spawać takie coś ale wolę gotowca ocynkowanego.

Podpowiedzcie koledzy , może znacie miejsce gdzie można kupić . Są takie raczej zbyt delikatne

https://www.dmtrade.pl/p2786,maszt-ante ... tatyw.html

no i rura którą można weń włozyć :clap2: to tylko do 40 mm.



k.stefan
Początkujący
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2009, 18:13
Tuner: topfieldTF7700HSCI
Antena: 105
Konwerter: samsung
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 9 razy

Stojak do masztu na poziome miejsce zamocowania

#2

Post autor: k.stefan » 01 lis 2017, 16:25

W Hollexsie sprawdzałeś???



k.stefan
Początkujący
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2009, 18:13
Tuner: topfieldTF7700HSCI
Antena: 105
Konwerter: samsung
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 9 razy

Stojak do masztu na poziome miejsce zamocowania

#3

Post autor: k.stefan » 01 lis 2017, 16:28




Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Stojak do masztu na poziome miejsce zamocowania

#4

Post autor: Jacek » 01 lis 2017, 17:11

Zapodaj zdjęcie tego "pola antenowego" żeby można wzrokowo ocenić.
Może takiego czegoś np. szukasz https://acme.com.pl/maszt-antenowy-bezi ... -50-z.html u nich nie ma, ale może u producenta w CORAB-ie :hmmm:


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Jolaos
Bywalec
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 26 wrz 2011, 22:43
Tuner: Vu duo
Antena: multifocus
Konwerter: Maximum twiny
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

Stojak do masztu na poziome miejsce zamocowania

#5

Post autor: Jolaos » 01 lis 2017, 17:58

Nie da rady zrobić zdjęcia tego obiektu.
Tam jeszcze trwa budowa , no może jutro. Ale co tam fotografować. To taka prostokątna wyspa na dachu , specjalnie wybetonowana i oklejona papą dla szczelności. O wymiarach ok. 80 x 80 cm wysoka na 30 cm, jest takie dwie bo projekt przewiduje dwie miski Laminas 120 na 13E i 19,2E. / ma gość pomysły/ :)
o ale to też zaleta bo jakby jakaś wichura skręciła miską 13E to ta z 19,2E nadal będzie działać. A gdyby dać zez na jednej to wiadomo.
Dziś spróbowałem dlaczego ten stojak https://acme.com.pl/maszt-antenowy-mas-50-1000-z.html

bo mam taki jeden u siebie.
ma niby ograniczenie że do wewnątrz mozna wpuścić rurę tylko do 40 mm. A ja mam 45 mm.
I okazuje się że owszem ta 45 mm wchodzi do tego stojaka ale po ok 25 cm zatrzymuje się.
Powodem tego są spawy a dokładnie jak są tam przyspawane nakrętki blokujące to nastąpił przetop metalu do środka rury.
Trzeba to czymś oszlifować lu jakimś frezem wygładzić . I tak zrobię. Na każdej nózce ten stojak ma dwa otwory czyli razem sześć dybli do zamocowania. Jak miskę zamocuję na najniższej mozliwej wysokości tak aby woda nie bryzgała na konwerter to sądzę że wytrzyma to napór nawet silnego wiatru.
A masz zamiast 3 m skrócę i dam 2 metry , dwie anteny naziemne się spokojnie zmieszczą i siła wiatru działająca na krótsze ramię będzie mniejsza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości