Ferguson Ariva 4K Combo nie widzi karty CP

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
cotard
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2017, 0:10
Tuner: Ferguson Ariva 4K Combo
Antena: Triax
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Ferguson Ariva 4K Combo nie widzi karty CP

#1

Post autor: cotard » 05 lis 2017, 0:43

Witam i proszę o wyrozumiałość 😉

Od kilku dni posiadam w/w dekoder oraz kartę Cyfrowego Polsatu z modułem CAM. Po wejściu w DTV na kanał Polsatu wyświetla się, że "kanał zakodowany". Po włożeniu samej karty chipem do dołu i po uruchomieniu aplikacji CAM pojawia się komunikat "false,chip must be face down". Sprawdzałem w sklepie na tym samym dekoderze i komunikat jest ten sam. Myślałem, że to wina karty i ją wymieniłem, ale nic to nie dało.
Software version v05.01.2669
CAM_v2.1.1.29584

Co powinienem zrobić?



emeryt70
nowy
nowy
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 12:17
Tuner: Cryptobox 752 Combo
Antena: 90 cm.
Konwerter: Octo
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Ferguson Ariva 4K Combo nie widzi karty CP

#2

Post autor: emeryt70 » 19 lip 2018, 16:33

Karta polsatu jest skonfigurowana z dekoderem polsatu,na obcym nie będzie śmigać.



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Ferguson Ariva 4K Combo nie widzi karty CP

#3

Post autor: Jacek » 21 lip 2018, 18:13

Może uzupełnijmy opis co robisz. Karta CP powinna być w module CAM. Oczywiście prawidłowo włożona. Dopiero tak przygotowany "pakiet" wsadzamy do slotu w odbiorniku i czekamy czy dekoder rozpozna zrobi inicjację modułu CAM. Karta CP wsadzona bezpośrednio do slotu w dekoderze nie zadziała - jak np. karta nc+ CAMALEON lub jakaś XXX.
emeryt70 pisze:
19 lip 2018, 16:33
Karta polsatu jest skonfigurowana z dekoderem polsatu,na obcym nie będzie śmigać.
To też nie do końca jest prawda, są "magicy" co sprawiają CUDA - chociaż nie ze wszystkich dekoderów czy CAM-ów :pirate:


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
moons
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1696
Rejestracja: 05 sty 2011, 22:12
Tuner: GigaBlue Quad Plus
Antena: Triax 115
Konwerter: Fte
Lokalizacja: Hajnówka
Podziękował: 5 razy
Dostał Podziękowań: 114 razy

Ferguson Ariva 4K Combo nie widzi karty CP

#4

Post autor: moons » 21 lip 2018, 20:22

Tyle że Ariva 4K ma tylko czytnik kart a nie modułów, więc raczej kolega kartę wkładał prosto do czytnika w tunerze.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości