[rysiuhelix] Mój sprzęt i moje wynalazki .

Wszystko o naszym sprzęcie satelitarnym, antenach, odbiornikach - prezentacje, opisy i galerie.
Awatar użytkownika
rysiuhelix
Ekspert
Ekspert
Posty: 4106
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:08
Podziękował: 213 razy
Dostał Podziękowań: 291 razy

[rysiuhelix] Mój sprzęt i moje wynalazki .

#261

Post autor: rysiuhelix » 23 gru 2016, 10:34

Ustawienie ogniska , jak i konwertera nie do końca doprecyzowane - jesień nie sprzyjała wycieczkom na dach - będzie kontynuacja wiosną .
Co ciekawe i przy tej wersji anteny należało poprawić położenie ogniska w stosunku do fabrycznego :hmmm: .
Takie porównanie postaram się zrobić z AS 180 , ale co ciekawe wieczorem dwa transponderki z Badr 5/6 12476 i 12437 dawały oznaki życia :w00t:

@pkpk - F-500 soft http://openboxfan.com/index.php/topic,13099.0.html
Dzięki za porównanie sygnałów ze 120 tką . Używam tego tunerka - ponieważ jakoś się przyzwyczaiłem do jego wskazań .

@zdt - fotki zrobię jak będzie możliwość wejścia na dach - obecnie nie bardzo .

Jedyne czego się obawiam to czy nie nastąpi pękanie czaszy pod wpływem warunków atmosferycznycvh - zmiennych - bo to w powiązaniu z dość
mocnym naprężeniem czaszy może mieć jakieś tam - bliżej na razie nieokreślone skutki .
Jakie ? Czas pokaże .

Do tej pory nie mogę znależć jednoznacznej przyczyny odkształcenia czaszy .
Rozważam dwie :
1. Zbyt wczesne zdjęcie czaszy z matrycy w procesie jej produkcji ?
2. Niewłaściwe mocowanie czaszy do poprzedniego zawieszenia AZ-EL - niestety ten model anteny nie posiada stosownych nadlewek z tyłu czaszy / otwory na śruby /,
ani gniazd na śruby z przodu czaszy . Mocujące śruby są po prostu rozwarte patrząc na tył czaszy .

Ten mankament wyeliminowałem podkładkami skośnymi fi 16 mm - teraz śruby idealnie pasują do zawieszeń .
Fotki tych podkładek postaram się zamieścić niebawem .
Za ten post użytkownik rysiuhelix otrzymał podziękowanie od:
pkpk (17 lis 2019, 12:33)



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

[rysiuhelix] Mój sprzęt i moje wynalazki .

#262

Post autor: Jacek » 23 gru 2016, 12:51

Nie chcę się usprawiedliwiać, ale:
- nie mam warsztatu/garażu - gdzie mógłbym dłubać przy antenach
- nie jestem jeszcze na emeryturze, gdzie mógłbym się oddać tego typu pracom
i jakoś mnie to tak nie wciągnęło - za leniwy jestem - ale kibicuję innym.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
rysiuhelix
Ekspert
Ekspert
Posty: 4106
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:08
Podziękował: 213 razy
Dostał Podziękowań: 291 razy

[rysiuhelix] Mój sprzęt i moje wynalazki .

#263

Post autor: rysiuhelix » 23 gru 2016, 13:28

:slap: Jacku - jesteś szczery , aż do bólu . Wesołych Świąt !!! Niech gwiazdka przyniesie Ci mniej lenistwa - skoro sam piszesz o tym . :thumbsup:
Nie bierz przykładu z mojego kota - jak w podpisie . :grin:



zdt
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 443
Rejestracja: 05 wrz 2010, 18:42
Tuner: Vitamin, Openbox 810, Openbox SX6, Openbox S2 mini
Antena: Orbitrion 3m(83E-55,5W),AS270(85E-30W)
Konwerter: Inverto black ultra, Yuri C+Ku
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 29 razy
Dostał Podziękowań: 48 razy

[rysiuhelix] Mój sprzęt i moje wynalazki .

#264

Post autor: zdt » 23 gru 2016, 20:37

a ja o malo nie sprzedalem swojej as160 :) widze ze jest o wile lepsza od as120 i ciut gorsza od as180


Orbitrion 3m (83e-55,5w), 3m (26e), Zynek (85e-43w), AS270 (archiwum), CAS28 (85e-30w), Hirschmann 240(stand-by)

lahcim
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 18 sie 2014, 13:47
Antena: Laminas ofc1200
Konwerter: Best quad
Lokalizacja: Okolice Katowic
Podziękował: 15 razy
Dostał Podziękowań: 40 razy

[rysiuhelix] Mój sprzęt i moje wynalazki .

#265

Post autor: lahcim » 23 gru 2016, 21:11

rysiuhelix pisze: Do tej pory nie mogę znależć jednoznacznej przyczyny odkształcenia czaszy .
Rozważam dwie :
1. Zbyt wczesne zdjęcie czaszy z matrycy w procesie jej produkcji ?
2. Niewłaściwe mocowanie czaszy do poprzedniego zawieszenia AZ-EL - niestety ten model anteny nie posiada stosownych nadlewek z tyłu czaszy / otwory na śruby /,
ani gniazd na śruby z przodu czaszy . Mocujące śruby są po prostu rozwarte patrząc na tył czaszy .

Ten mankament wyeliminowałem podkładkami skośnymi fi 16 mm - teraz śruby idealnie pasują do zawieszeń .
Fotki tych podkładek postaram się zamieścić niebawem .
Antena fajna ale jeżeli czasza jest podatna na odkształcenia z niewiadomych przyczyn to nie zaryzykował bym kilkuset złotych na jej zakup i pomimo większej masy o 3 kg poszedł bym w kierunku obecnie produkowanej as-1500 ze wzmocnieniami czyli tymi delikatnymi żebrami z tyłu. Teraz rozumiem czemu laminas wprowadził nowy wzmacniany typ 150 tki.

AS160 nie ma chyba żadnych wzmocnień więc kupuje się ją na udo czyli udo się że się nie odkształci lub się nie udo. Większość właścicieli as160 nawet sobie pewnie nie zdaje sprawy czy ma czasze odkształconą czy nie. Także kupować nowy typ i nie ryzykować kasy.


Laminas ofc1200 polarmount ( 40.5 W-90 E )
Tuner Dr.hd F15 , Dr.hd F16 , Openbox SX9 TWIN.

Awatar użytkownika
jansat
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1129
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

[rysiuhelix] Mój sprzęt i moje wynalazki .

#266

Post autor: jansat » 23 gru 2016, 21:50

Źródłem odkształcenia anten z epoksydu nawet z ożebrowaniem wzmacniającym w ostatnich latach odpowiada zmienna pogoda i duże różnice temperatury w ciągu doby .Nie raz jest tak ,że dzisiaj jest +10st a następnego dnia -5st. Do tego dochodzi promieniowanie UV, wiatry i mamy z anteną problemy. Sam trafiłem na zwichrowanego offseta firmy CX800 . Problemem tej anteny jest jeszcze spłyniecie warstwy odbijającej mikrofale. Antena jest zwichrowana i bez warstwy metalicznej. Wpisana na listę naprawy rewizyjnej w moim warsztacie to wiosna- lato 2017.
Antena przejdzie proces prostowania i napylania warstwy odbijającej.


KTI 230cm C-band MTI 15Ksiłownik36",Svensat1,5m LNB twin Invacom siłownik18",Mabo 1,5m LNB SC-1 siłownik18" Parabola 125cm zez Astra-Hotbird LNB twin Digistar i SC1
Dekodery codziennie inny
Na 2 lata N-box HDTV.

Awatar użytkownika
rysiuhelix
Ekspert
Ekspert
Posty: 4106
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:08
Podziękował: 213 razy
Dostał Podziękowań: 291 razy

[rysiuhelix] Mój sprzęt i moje wynalazki .

#267

Post autor: rysiuhelix » 28 gru 2016, 20:09

rysiuhelix pisze:

... Mocujące śruby są po prostu rozwarte patrząc na tył czaszy .

Ten mankament wyeliminowałem podkładkami skośnymi fi 16 mm - teraz śruby idealnie pasują do zawieszeń .
Fotki tych podkładek postaram się zamieścić niebawem .
DSCN7540.JPG
DSCN7541.JPG
..i śruby mocowania czaszy z zawieszeniem pasują jakby były nadlewki . :grin:
Za ten post użytkownik rysiuhelix otrzymał podziękowanie od:
pkpk (15 lip 2019, 18:16)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasz sprzęt TV-SAT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości