Jesenik-Pradziad

Wszystko co związane z telewizją cyfrową w Czechach
Awatar użytkownika
Harti
Admin
Admin
Posty: 10235
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:23
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 208 razy
Dostał Podziękowań: 745 razy
Kontakt:

Jesenik-Pradziad

#1

Post autor: Harti » 01 wrz 2010, 18:55

am haarec pisze:30 września rusza z Pradziada-1495m.n.p.m w Jesenikach na 36k z mocą100kw. mux1 podobno można go będzie odbierać na G.Śląsku czyli i u mnie w Piekarach śl.Obecnie odbieram z Pradziada Tv Nova-53k. oraz CT1-K36.
Witaj @am haarec na forum :cool2:
Skoro już poruszyłeś temat tego nadajnika, to chyba pora założyć nowy temat.
Fakt dużo jest głosów że sygnał bez problemu pokryje Górny Śląsk, ale jak to będzie zobaczymy. Ja wolałbym aby z tego nadajnika włączyli inny mux, bo jedynka to szaleje wystarczająco z Lysej Hory :grin:
-----------------------------
Góra Pradziad (1491 m n.p.m) to najwyższy szczyt w paśmie górskim Jesioniki (Czechy). Najwyższy szczyt Moraw i Śląska Czeskiego (i całego Górnego Śląska), a zarazem najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich oraz 6. co do wysokości w całych Sudetach. Na wierzchołku panują surowe warunki klimatyczne (średnia temperatura nie przekracza 1 °C, wieją bardzo silne wiatry, głównie z kierunku północno-zachodniego).
Obrazek

Budowę obecnej 162 metrowej wieży rozpoczęto w 1977 roku, a zakończono w 1983. Budowla przypomina startującą rakietę kosmiczną, zaprojektował ją m.in. Jan Liška. W podnóżu wieży oprócz urządzeń przekaźnikowych mieści się hotel wraz z restauracją oraz stacja meteorologiczna. Natomiast na wysokości 1563 m n.p.m. znajduje się oszklony taras widokowy (wjazd windą). Przy dobrej widoczności dalekie widoki od Śnieżki na zachodzie aż po Tatry na wschodzie oraz Masyw Schneeberga w austriackich Alpach na południu.
Czubek wieży na Pradziadzie jest najwyżej położonym punktem stałym w całych Sudetach. Znajduje się on bowiem na wysokości 1653 m n.p.m. (1491 m + 162 m), a więc kilkadziesiąt metrów wyżej, aniżeli najwyższy punkt Obserwatorium Wysokogórskiego IMGW na Śnieżce, znajdujący się na poziomie 1620 m n.p.m.
Obrazek
Mapka zasięgu nadajnika Jesenik
Załączniki
jesenik.gif


Anteny:
240cm 85.0*E---24.0*W (4 lnb:Ku/KuR/L, Ka,C-band)
120cm 93.5*E---30.0*W
180cm 31E,39E,42E, 45/46E,
multifocus e85 33E,28.0E,23,5E, 19,2E, 13E
125cm 1W, 4W
100cm 5E, 9E
Tunery
C+, GTMedia Combo, Octagon SX88+, Prof Rev7300......

Awatar użytkownika
rapiotr
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 02 mar 2009, 10:40
Tuner: SONYKDLW828B
Antena: HIRSCHMANN F150 , Svensat 2m,KATHREIN BAS-62
Konwerter: invacom quad+ prom miffer pod ofset
Lokalizacja: Luboń/k Poznania
Podziękował: 3 razy
Dostał Podziękowań: 2 razy

Jesenik-Pradziad

#2

Post autor: rapiotr » 02 wrz 2010, 14:23

Zawsze pasjonowała mnie ta górka i w zeszłym roku będąc w Polanicy chciałem się tam przejechać.Jednak warunki atmosferyczne z kamer nie zachęcały więc odpuściłem.Mam do zorientowanych kolegów pytanko:
Jaki jest najlepszy okres roku aby odwiedzić tą budowlę?.Czy można tam dojechać samochodem,ewentualnie ile km trzeba iść od najbliższego parkingu :baby: ?

pozdrawiam


CLARKE-TECH HD 5000 combo
ofset:HIRSCHMANN FESAT F150 +INVACOM QUAD+MIFFEREK
parabola SVENSAT 2m+INVACOM+MIFFEREK
KATHREIN BAS 62

Awatar użytkownika
am haarec
Bywalec
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 5 razy

Jesenik-Pradziad

#3

Post autor: am haarec » 02 wrz 2010, 21:45

Na mux2 i mux3 z Pradziada trzeba poczekać do października przyszłego roku.Mux2-k.53 a mux3-k.51 obydwa z mocą 100KW.Oczywiście z Ostrawy to ruszy już w kwietniu 2011r. z tą samą mocą.



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Jesenik-Pradziad

#4

Post autor: jacky-x » 02 wrz 2010, 21:53

...no i powiało kolejny raz optymizmem http://www.digizone.cz/aktuality/operac ... ac-ma-jiz/ że u sasiadów wszystko jakoś idzie zgodnie z planem (nawet go wyprzedzają nie raz) a u nas ciągle pod górkę :sly: .Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Jesenik-Pradziad

#5

Post autor: jacky-x » 01 paź 2010, 14:34

Jak powiedzieli tak zrobili, po połnocy "Pradziedek "ruszył" i to jak ruszył, z siłą młodzieniaszka sygnał bardzo mocny, tak więc warto sobie sprawdzic mozliwości odbioru, szczegółnie, ci którzy mieli wcześniej kłopoty z odbiorem od południowych sasiądów. Dla przypomnienia kanał 36 i miłego oglądania :thumbsup: (moja odległość 126km, antena ATX107 skierowana na Ostrawę, pozostałe anteny też odbieraja bez problemu z niewiele mniejszym sygnałem, szczególnie DAT75 zasługuje na uwagę, jest ustawiona do "Pradziadka" praktycznie bokiem i na pol V, ale to tylko świadczy o sile sygnału i mozliwościach odbioru) . Pozdr

Obrazek


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Awatar użytkownika
wog
nowy
nowy
Posty: 17
Rejestracja: 01 lip 2010, 0:07
Tuner: GI870
Antena: 90
Konwerter: 4
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Jesenik-Pradziad

#6

Post autor: wog » 02 paź 2010, 1:39

Witam serdecznie, nie zbluzgajcie mnie proszę bo dopiero zacząłem się bawić w Dixerstwo :grin:
Mieszkam w Częstochowie, czy mam jaką kolwiek szanse na odbiór z pradziada?
Czy ATX-107 by wystarczyła do tej zabawy ? :baby: Dzięki za sugestie pozdrowienia Wog.



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Jesenik-Pradziad

#7

Post autor: jacky-x » 02 paź 2010, 9:54

@wog
Zbluzgać? za normalne pytanie? no co ty :grin: odpowiedziec? a to z chęcią :smile1: . Gwarancji nikt nie da na odbiór, bo jest to znacznie bardziej nieprzewidywalne niz przy satkach, ale patrząc na profil terenu (wziąłem Częstochowe orientacyjnie, bo nie wiem dokładnie gdzie mieszkasz, możesz sam sprawdzic jak to wygląda tutaj http://www.dvbtmap.eu/, nadzieja jakaś jest przy odległości ok 150km od nadajnika ( ja odbieram z podebnej słowacje DVB-T bez problemów, ze słabszego nadajnika) i na pewno warto sprawić nie tylko Pradziada ale i łysą Hore a może sie uda, bo oba sygnały bardzo mocne. ATX +LNA177 i do boju, skoro masz mozliwośc montarzu tej anteny, jak się nie uda to antena na pewno sie i tak przyda, bo jest przecież tyle nadajników do zdobycia (choćby tylko okazjonalnie, przy tropo a przecież namaściłeś się na DX-era :thumbsup: więc to zobowiazuje) no i nie zapomnij zdać raportu jesli się zdecydujesz :vivalabamba: . Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

wodzu177
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:11
Tuner: Strong srt 6880
Konwerter: Inverto
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Jesenik-Pradziad

#8

Post autor: wodzu177 » 02 paź 2010, 16:18

Witam na forum.
Wieluń(woj.Łódzkie) Odbiór z odległości ok.160km. Siła sygnału ok 70%, jakość od 60% do 100%.Czasem tylko spadnie na dosłownie krótką chwilę do ok. 6% i się lekko zatnie.Odbieram sygnał anteną ATX91 z jakimś wzmacniaczem firmy Anprel.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
wog
nowy
nowy
Posty: 17
Rejestracja: 01 lip 2010, 0:07
Tuner: GI870
Antena: 90
Konwerter: 4
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Jesenik-Pradziad

#9

Post autor: wog » 11 paź 2010, 17:35

Cześć, przepraszam że nie odpisywałem ale miałem pewne problemy z neostradą.
Antene kupię jak będziesz przypływ gotówki bo teraz jak narazie jestem spłukany, już nie mogę się doczekać ustawiania jej na moim dachu :D
Dzięki za miłe przyjęcie mnie na forum ,nie jestem oblatany w forach a na jedynym jak do tej pory którym się udzielałem to była elektroda, tam mnie bluzgali jak cholera i się odczuwało że każda ich odpowiedź jest pisana z łaską, co innego tutaj każda odpowiedź jest pisana z przyjemnością co mi się bardzo podoba :D
Aha jeszcze jedna sprawa którą poruszę tylko nie wiem czy dobrze robie piszać ją tutaj w tym poście w tym miejscu ,teraz piszę z bramki proxy bo normalnie to jak chce się zalogować to piszę mi: "Zostałeś dożywotnio wyrzucony z tego forum.

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z Administracją forum.

Twój adres IP został zbanowany." co mogę skomentować dużym LOL'em :D
Może to bug jest czy coś ,nawet jeśli jestem zbanowany to nie wiem za co bo to jest mój dopiero trzeci post heh i byłbym hardkorem jakbym urwał bana po drugim poście.
Pozdrowienia Wog :D



Awatar użytkownika
grendel
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 19 lut 2010, 14:36
Tuner: Globo HDS1, Vu+Duo2
Antena: parabola 180 cm, mabo 115 , mabo 90
Konwerter: invacom
Lokalizacja: Lubliniec
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Jesenik-Pradziad

#10

Post autor: grendel » 05 lis 2010, 17:19

Zakupiłem dzisiaj Fergusona 8100 HD , przełożyłem tylko wtyczkę antenową z telewizora do tunera , nawet nie wchodziłem na dach (pada deszcz i mocno wieje ) aby cokolwiek ustawiać (przestawiać) przy moim starym , ponad 10-letnim Telmorze , przeskanowałem przed chwilą ferdka i wyszukało mi na 36 kanale (594 MHz) i 54 (738 MHz) paczke CT1 , CT2 , CT24 , CT4. Sygnał poziom 91% ,jakość 65 %. Być może przy dokładniejszym ustawieniu (popróbuję jak bedzie lepsza pogoda) albo przy zakupie lepszej anteny sygnały poprawią się.


tuner: Globo HDS1 , Vu+Duo2
czasza: parabola 180 , mabo 115 , mabo 90
konwerter: invacom

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czechy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości