Nowy zestaw do internetu ODU IDU

Forum Polsat Box poświęcone działalności i ofercie najwiekszej platformy satelitarnej w Polsce.
Awatar użytkownika
satelitarny_żołnierz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 259
Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:26
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#11

Post autor: satelitarny_żołnierz » 09 mar 2016, 9:55

Wczoraj montowałem pierwszy zestaw. Powiem tak dla mnie rewelacja. Zasięg od nadajnika na na 50% możliwości, dom w zaniżeniu prędkości 45mbs/20mbs. Zasięg wifi w domu naprawdę super.
Opóźnień nie sprawdzałem ale ja mam 10mb orange po kablu, działa tragicznie i dla mnie w tej chwili odu200 to mercedes w porównaniu do innych operatorów.
Sam osobiście zastanawiam się nad tym zestawem dla siebie, no jeszcze umowa mnie trochę trzyma z orange.
Ogólnie to co napisali z CP wszystko się sprawdziło jeśli chodzi o poprawę tego zestawu.


www.art-sat.pl Instalacje satelitarne, DVB-T ...

davidec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1993
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:32
Tuner: 2x VU+ Ultimo 4K, Dreambox 920 UHD, VU+ UNO 4K SE
Antena: Laminas 120
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 128 razy
Dostał Podziękowań: 73 razy

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#12

Post autor: davidec » 11 mar 2016, 19:18

Ja mam obecnie router LTE od iPlusa. Jak wcześniej można się zgłaszać do zmiany na ten nowy zestaw skoro obecna umowa jeszcze trwa ? 3-4 miesiące przed jej końcem ?


90e - 85e - 80e -75e - 68,5e - 52e - 42e - 39e - 36e - 28,2e - 23,5e - 19,2e - 16e - 13e - 9e - 4,8e - 1,9e - 0,8w - 4w - 5w

Awatar użytkownika
satelitarny_żołnierz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 259
Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:26
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#13

Post autor: satelitarny_żołnierz » 12 mar 2016, 21:43

Słuchaj oferty utrzymaniowe zawsze pojawiają się na 6 mcy przed końcem umowy. Ale czy w twoim przypadku będzie możliwość przejścia na ODU 200, nie wiem.
Każdy przypadek przedłużenia umowy jest indywidualny i nie mam pewności że sos pozwoli Tobie przejść na w/w sprzęt. Mogę tylko podpowiedzieć że jeśli w APS nie będzie można, próbuj rozmową rozwiązania umowy. Ja osobiście w tej chwili nie wziąłbym nic innego.
Za ten post użytkownik satelitarny_żołnierz otrzymał podziękowanie od:
davidec (15 mar 2016, 21:09)


www.art-sat.pl Instalacje satelitarne, DVB-T ...

master_kaczorek
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2016, 9:23
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#14

Post autor: master_kaczorek » 16 kwie 2016, 9:37

Witam serdecznie.

Czy jest możliwość otrzymania odu idu 200 na próbę od Plus Gsm?

Wy chyba nieco źle interpretujecie zapisy w ofercie i umowie, mianowicie:

"Limit wysłanych i odebranych danych
w jednym okresie rozliczeniowym, tylko
w technologii LTE w ramach jednej z usług
„Internet LTE bez limitu danych” lub
„Internet LTE bez limitu danych za 0 zł”
(„limit transmisji danych LTE”), po
przekroczeniu „podstawowego limitu
transmisji danych

---bez limitu---”"

Wynika z tego, iż np. wybieramy pakiet 100GB i korzystając z internetu (bez znaczenia w jakiej technologii) operator nalicza nam transfer. Jeżeli wykorzystamy 100GB automatycznie przełącza nas do "Internet LTE bez limitu". Wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, iż w usłudze "Internet LTE bez limitu" operator jedyne co nam gwarantuje do prędkość minimalną na poziomie 32kb/s. Są oczywiście owe zapisy "do 10, 20mb/s" - ale to zawsze "DO". W praktyce 32kb/s (4kB/s) to prędkość przy której startowa strona google ma problemy.

Sam aktualnie używam ODU-IDU 100 gdzie zasięg mam "niebieski" i parametry następujące: (poza szczytem: pobieranie 20mb/s, wysyłanie 20mb/s ping 40, w szczycie: pobieranie 2-4mb/s, wysyłanie 20mb/s ping 50). Z podanych parametrów wynika, iż musi to być technologia LTE gdyż HSPA+ ma wysyłanie maksymalne do 11mb/s. Poza tym plus określał ODU-IDU 100 jako urządzenie działające tylko w technologii LTE. Tak czy inaczej transfer spada zgodnie ze zużyciem. U mnie po przekroczeniu 20GB (mój podstawowy pakiet danych) internet NIE FUNKCJONUJE!

Może ktoś ma podobne objawy lub jakieś pomysły na rozwiązanie ów zagwostki - Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Łukasz



Awatar użytkownika
satelitarny_żołnierz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 259
Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:26
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#15

Post autor: satelitarny_żołnierz » 17 kwie 2016, 12:54

Można wziąć ODU 200 na próbę na 7 dni, cena za aktywację 9zł. Z tym że jeśli masz już umowę na siebie to będzie ciężko, podpowiem Tobie weź na inny pesel kogoś z rodziny.
Co do LTE bez limitu to chyba coś nie tak gdzieś doczytałeś. Wybierając pakiet np. 40gb LTE bez limitu, będąc w zasięgu LTE masz internet bez limitu ale jeśli zabrałbyś sobie sprzęt mobilny w zasięg HSPA+ to w tedy korzystasz z w/w transferu który sobie zamówiłeś.
Inną sprawą jest że nadajniki są po przeciążane ilością odbiorców i transfer spada w szczytowych godzinach. Z moich informacji za to odpowiadają inne zewnętrzne firmy, i problem się pogłębia bo klientów przybywa.


www.art-sat.pl Instalacje satelitarne, DVB-T ...

chadury89
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2016, 20:42
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#16

Post autor: chadury89 » 25 sie 2016, 20:47

Witam. Zeby nie zasmiecac nowym tematem. Mam problem z Odu idu 200. Mam super moc sygnalu i niektore kanaly wogole nie dzialaja m.in. polsat, dwojka itp. Jezeli podepne kabel bezposrednio z anteny TV do dekodera wszystko dziala. Wina lezy po stronie routera? Mial ktos taki przypadek?



Awatar użytkownika
satelitarny_żołnierz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 259
Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:26
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#17

Post autor: satelitarny_żołnierz » 26 sie 2016, 8:40

Możesz spróbować wymienić sprzęt, najlepiej router oraz antenę. Ale nie wiem czy to coś da sprzęt jest nie dopracowany i potrafi wywalać błędy na częstotliwościach satelitarnych. Najlepiej i najbezpieczniej będzie odseparować instalację sat od internetu, czyli dołożyć kabel koncentryczny i połączyć internet osobno. Będzie działać bez problemu gwarantuję. Pozdro


www.art-sat.pl Instalacje satelitarne, DVB-T ...

chadury89
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2016, 20:42
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#18

Post autor: chadury89 » 28 sie 2016, 11:57

Wina musi lezec po stronie routera. bo przez antene odu idu te kanaly dzialaja dopiero jak od routera idzie kabel to nie ma kanalow. Zareklamuje router. Dzieki



Awatar użytkownika
satelitarny_żołnierz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 259
Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:26
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Nowy zestaw do internetu ODU IDU

#19

Post autor: satelitarny_żołnierz » 29 sie 2016, 22:22

Widzisz, jak odepniesz router to pewne częstotliwości się zwalniają i może być że działa, przerobiłem to juzu kilku klientów. Ale próbuj jak masz chęć jeździć do punktu po kilka razy.


www.art-sat.pl Instalacje satelitarne, DVB-T ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polsat Box”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości