Problemy z sygnalem

Forum Polsat Box poświęcone działalności i ofercie najwiekszej platformy satelitarnej w Polsce.
kosti68
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:29
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Problemy z sygnalem

#1

Post autor: kosti68 » 10 gru 2009, 18:37

Na poczatek witam wszystkich forumowiczow. Pare dni temu odkrylem ze od jakiegos czasu cyfrowy polsat ma w swojej ofercie program dla dzieci Nickelodeon, a ze znam ten program w innych wersjach jezykowych bardzo sie z tego ucieszylem. Jednak jakie bylo moje zdziwienie gdy wlaczajac kanal 71 zobaczylem napis "brak sygnalu"...wiem ze nie mam najlepszego odbioru ze wzgledu na zabudowanie ale nigdy nie zdazylo sie tak zeby nie bylo zupelnie nic. Moze ktos pomoze rozwiazac mi ten problem. Z gory dzieki.



Bartosz Czach
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 454
Rejestracja: 12 wrz 2009, 22:45
Tuner: Opticum 7100CX
Antena: 70cm
Konwerter: Quad i Single
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy

Re: Problemy z sygnalem

#2

Post autor: Bartosz Czach » 10 gru 2009, 19:28

Pytanie, jaką masz jakość na pozostałych częstotliwościach. Nickelodeon nadaje na transponderze stosunkowo słabym, który nie należy do CP.


Dura lex sed lex.

Bartosz Czach
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 454
Rejestracja: 12 wrz 2009, 22:45
Tuner: Opticum 7100CX
Antena: 70cm
Konwerter: Quad i Single
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy

Re: Problemy z sygnalem

#3

Post autor: Bartosz Czach » 10 gru 2009, 21:30

Krzysiek pisze:Real Mix
Dokładniej: Relax Mix.


Dura lex sed lex.

kosti68
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:29
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Re: Problemy z sygnalem

#4

Post autor: kosti68 » 11 gru 2009, 10:32

Ze wzgledu na ustawienie mojego bloku nie mam zbyt dobrego odbioru na pasku pokazuje sygnal ok. 35%...ale do tej pory nie mialem problemu z odbiorem zadnego kanalu...na niektorych jest lepszy sygnal na niektorych gorszy...ale zawsze cos jest. Na Nick nie ma natomiast zupelnie nic...na pasku sygnalu nie ma nawet najmniejszego kawaleczka. A co do pakietu to do tej pory mam pakiet Familyjny ale wlasnie dla programu Nick jestem gotow zmienic pakiet na Relax Mix....ale za nim to zrobie musze miec pewnosc ze Nick bedzie odbierany bez problemu....bo inaczej bym sie wkurzyl. :angry:



Bartosz Czach
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 454
Rejestracja: 12 wrz 2009, 22:45
Tuner: Opticum 7100CX
Antena: 70cm
Konwerter: Quad i Single
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy

Re: Problemy z sygnalem

#5

Post autor: Bartosz Czach » 11 gru 2009, 22:19

35% to bardzo mało. Nic dziwnego zatem, że Nicka nie odbierasz. Gdybyś miał chociaż 50%, to byłaby szansa na złapanie.


Dura lex sed lex.

kosti68
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:29
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Re: Problemy z sygnalem

#6

Post autor: kosti68 » 12 gru 2009, 18:59

Przy wybraniu opcji menu i sprawdzaniu sygnalu ten wlasnie wynik mi sie pokazuje...w zaleznosci od pogody wzrasta nieraz do 37%...wiem ze to malo ale pomimo to do tej pory moglem odbierac wszystkie programy Polsatu bze zadnego problemu... ale z Nick to juz katastrofa i wlasnie tego nie rozumiem dlaczego ten transponder ma az tak slaby sygnal. W najblizszym czasie sprobuje wysunac antene troche dalej...moze dzieki temu zyskam pare % i moj syn bedzie mial szanse na ogladanie programu Nick.



jochen
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2009, 19:42
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Re: Problemy z sygnalem

#7

Post autor: jochen » 14 gru 2009, 19:49

U mnie dokładnie ten sam problem "Braku sygnału", choć sygnał to 71%.
kosti68 jaki masz dekoder??



Szakal_86
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2010, 11:46
Tuner: Samsung DSB S305-G
Antena: Comsat 80cm
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Problemy z sygnalem

#8

Post autor: Szakal_86 » 04 cze 2010, 11:55

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten :) Mam problem z sygnałem z tym, że u mnie objawia się to Informacją systemową: Szukam sygnału na kanałach TVP1, Viva, Polonia1, Tele5, 4fun.TV. Wszystkie kanały z pakietu, który posiadam działają bez zarzutu. Pytanie moje brzmi: czy możliwe jest, że moja antena jest źle ustawiona w przypadku gdy jedne programy odbiera bez zarzutu, inne natomiast raz odbiera a raz nie?



Awatar użytkownika
rysiuhelix
Ekspert
Ekspert
Posty: 4106
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:08
Podziękował: 213 razy
Dostał Podziękowań: 291 razy

Problemy z sygnalem

#9

Post autor: rysiuhelix » 04 cze 2010, 12:00

Sprawdż antenę - możliwe że wiatr mógł Ci lekko ruszyć anteną - wtedy jest taki objaw - silniejsze transpondery odbierasz, a ciut słabsze z pikselozą lub wogóle.



pablo
Bywalec
Bywalec
Posty: 168
Rejestracja: 14 lut 2009, 20:36
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 17 razy

Problemy z sygnalem

#10

Post autor: pablo » 04 cze 2010, 18:57

Napisz czy nie działają tylko wymienione przez Ciebie kanały czy jeszcze jakieś inne. Jeśli nie działa TYLKO TVP1 (a działa TVP2) to jest problem z lista w odbiorniku. Idea poruszonej anteny na tylko wtedy słuszność gdyby nie działały również inne kanały z tego samego transpondera (np. grupy: [TVP1, TVP2] lub [Polonia1, Tele5, Edusat]) .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Polsat Box”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości