LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

Dział z plikami do sciągnięcia dla Tunerów TV SAT i innymi programami niezbędnymi dla TV SAT maniaka . W dziale tym obowiązuje całkowity ZAKAZ PISANIA TEMATÓW ORAZ POSTÓW
Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#21

Post autor: jacky-x » 30 sty 2016, 20:02

@tomie
Mamy kopię softu z tunera (aktualizacja - dump - backup.abs) i chcemy pózniej z tego wgrać tylko listę. Aktualizacja USB - userdb - backup.abs . Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

tomie
nowy
nowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:40
Tuner: Ariva 252 Combo
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#22

Post autor: tomie » 30 sty 2016, 20:16

@jacky-x ,

czyli rozumiem, ze tylko liste, a nie caly soft?
Jednak jak to sie dzieje, ze soft z lista JAKITAKI wgrywany metoda allcode + bootloader funkcjonuje bez zarzutow?



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#23

Post autor: jacky-x » 30 sty 2016, 23:07

@tomie
Na swoim przykładzie:
Mam jakiś soft w tunerze z listą i chcę wgrać nowy soft powiedzmy od jakitaki wtedy robię backup obecnego (tak jak pisałem wcześniej) i wgrywam ten soft jakitaki - normalnie (allcode + bootloader) i po uruchomieniu przywrócenie ustawień fabrycznych ( tak prowizorycznie dla wyczyszczenia śmieci) otwieram zgrany wcześniej beckup i ustawiam jak pisałem wcześniej czyli userdb - beckup i start wchodzi sama lista którą miałeś wcześniej w tunerze. Ja wszystkie zmiany robię w tunerze tylko ten myk z listą z poprzedniego softu aby nie robić od nowa. Jeśli chcesz, zrób sobie próbę tak jak ci piszę ( oczywiście jak zawsze to bywa na swoją odpowiedzialność, bo wiesz, że z arivami może się pokazać ASH no ale jeśli ktoś chce, ja napisałem wg swoich prób które mi się sprawdzają). Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

tomie
nowy
nowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:40
Tuner: Ariva 252 Combo
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#24

Post autor: tomie » 31 sty 2016, 17:35

@jacky-x,

z tym ASH to nie ma problemu, bo przez kabel RS232 wszystko da sie naprawic. Mialem tak czesto i zawsze sie udawalo powracac do softu oryginalnego.

Teraz tak: z userdb sprobuje, ale ciagle chodzi mi o obrobke listy na komputerze i, powiedzmy, innym programem niz SETEdit100 HD. Chodzi przede wszystkim o dopisanie BBC BRIT w HD. Szukajac tunerem na transponderze on znajduje go tylko w jednej wersji, ale nie tej w HD. Na sofcie JAKITAKI pokazuje sie on wlasnie w tym formacie, wiec chcialbym go albo dopisac na komputerze, albo jakos skopiowac z softu JAKITAKI.

-- 2016-01-31, 20:39 --

@jacky-x,

zrobilem swoja kopie dump na USB, wgralem "A252Combo_lista 2x1_V1.27B9_patch.abs", probuje nadpisac moja lista pod userdb z dump poprzednio zapisana, ale tuner mowi, ze BINy nie pasuja do siebie i nie daje mozliwosci wybrania "tak" czy "nie", bo brak tych opcji w komunikacie.
Nawet jesli wgram ww. soft i zrobie z niego kopie channel list, nie wgram jej pozniej pod userdb, poniewaz tuner znow melduje, ze BIN do siebie nie pasuja :/ i przerywa operacje.

P.S. Wgrywajac "A252Combo_lista 2x1_V1.27B9_patch.abs" takze zawsze wysakuje komunikat, ze biny sa rozne od siebie, jednak moge wybrac opcje "tak" lub "nie".



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#25

Post autor: jacky-x » 31 sty 2016, 21:36

@tomie
Spróbujemy jeszcze raz, po polei. Wgrywasz soft od jakitaki wszedł i masz tam jakąś listę? Teraz robisz backup , tak jak ci pisałem (czyli aktualizacja - dump - backup.abs) dalej z tego pliku który zrobiłeś (backup) dla sprawdzenia czy nie wyskoczy błąd robisz Aktualizacja USB - userdb - backup.abs i jesli jest ok to wgrał ci samą listę dokładnie tą samą co miałeś w sofcie, bez zmian, ale tylko listę. Teraz bierzesz program amiko i nim otwierasz ten plik beckup.abs i obrabiasz sobię listę, potem zapisujesz do tego pliku i ten plik z zrobionymi zmianami wgrywasz do tunera Aktualizacja USB - userdb - backup.abs i masz wgraną listę ze zmianami. Nie kombinuj z wgrywaniem przez channel list, zmiany programem satedit itp zrób dokładnie jak ci pisałem (sam tak robiłem,sprawdzone) innych pomysłów już nie mam :no: . Pozdr

EDIT:
W amiko przy wyszukiwaniu pliku abs wybierz plik typu: open bin file abs a potem z ramki która ci wyskoczy zaznacz user data base.


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

tomie
nowy
nowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:40
Tuner: Ariva 252 Combo
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#26

Post autor: tomie » 01 lut 2016, 17:51

@jacky-x,

wiec tak: wgrywajac soft jakitaki zastaje jego liste. Teraz robie dump->backup i dla sprawdzenia wgrywam teraz z pod userdb sama liste z pliku backup.abs na ten sam soft.
...i jest niestety jednak jak pisze: z pliku backup nie da sie wgrac samej listy z pod userdb, poniewaz uruchamiajac ta opcje tuner wywala komunikat, ze pliki "...BIN do not match..." . Ale nie mam w tym komunikacie opcji zeby kontynuowac dalej :/ Komunikat za dwie sekundy automatycznie znika. Ledwo zdaze zrobic zdjecie. Tragedia.
Na tunerach 202, 102 nie bylo problemu, jednak tu jakims cudem tuner nie chce mi sie podporzadkowac.

P.S. Rozmawiamy o tych samych tunerch 252 Combo?
Załączniki
IMG_0332-1.jpg
oto ten komunikat. I dalej ani rusz :/



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#27

Post autor: jacky-x » 01 lut 2016, 18:26

@tomie
Spróbuj jeszcze po wgraniu softu zrobić ustawienia fabryczne a potem przeskanować automatycznie np: hotbirda i zrobić teraz beckup i jeszcze raz spróbować z tego pliku backup wgrać samą listę lista będzie robiona w tunerze więc teraz musiała by być komatybilna i się załadować gdyby się udało można by dalej bawić się już na kompie i amiko. Pozdr
Załączniki
ferg.jpg


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

tomie
nowy
nowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:40
Tuner: Ariva 252 Combo
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#28

Post autor: tomie » 01 lut 2016, 18:42

@jacky-x,

zacznijmy najpierw moze od tego, czy Ty wgrywajac soft od JAKITAKI na 252 Combo masz na poczatku komunikat "BIN do not match"? Podobno wszystkie 252 Combo wyswietlaja ten komunikat :/
Ja go mam, ale jeszcze moge wybrac opcje, czy wgrac, czy nie.
A moze nie powinienem wgrywac softu poprzez "Allcode+Bootloader"?
Zaskakujace jest nawet, ze wgrywanie oryginalnego softu rowniez poprzedzone jest komunikatem "BIN do not match".

Update:
nie, niestety. Nawet takie podejscie konczy sie komunikatem "Bin do not match". Zeskanowanie, zrobienie backup i ponowne wgranie z userdb nie pomaga. Tuner sie bardzo broni przed tym procesem.



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#29

Post autor: jacky-x » 01 lut 2016, 20:06

@tomie
Ja mam model 250, nie mam takiego komunikatu, ale to praktycznie to samo co u ciebie. Spróbuj może na innym sofcie, może tu jest problem. Ja mam wgrany Darksidedvb.
http://chomikuj.pl/darksidedvb/Ferguson ... +252+Combo


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

tomie
nowy
nowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:40
Tuner: Ariva 252 Combo
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

LISTY KANALOW DO TUNEROW FERGUSON

#30

Post autor: tomie » 01 lut 2016, 20:14

@jacky-x,

powiem Ci, ze konsternacja i zdziwienie wymalowalo sie na mojej twarzy, jak soft - UWAGA! - "A250Combo_20151012_V1.27B9" wszedl do tunera bez zapytania o BIN!!!
To jest niespodziewany sukces! Dlaczego wiec na moim sprzecie stoi Ariva 252 Combo, zamiast 250??? Nawet na kartonie stoi 252 Combo.
Teraz tylko jest dalej problem z plikiem backup.abs, ktory w dalszym ciagu oznajmia, ze BINy do siebie nie pasuja. No tak, robione sa na 252 :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „DOWNLOAD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości