SF4008 4K

Wszystko na temat odbiorników marki Octagon
toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

SF4008 4K

#1011

Post autor: toroidal68 » 21 lis 2017, 16:47

marabut pisze:
21 lis 2017, 16:39
Dziś nawet robiłem aktualizację softu z poziomu menu
=======
No niby mialem to samo co ty tylko aktualizacje mialem z 19go listopada.Mozna cofnac sie do mojego posta i sobie porownac.
https://www.satclub.pl/viewtopic.php?f= ... start=1140
I slot do modulow mie nuie dzialal.
A mozesz zrobic sobie backupa,potem wgrac najnowsze Oatv i wtedy bez zadnych dodatkow wloz modul Triko i zobaczysz czy zadziala :hmmm:
Bo jestem bardzo ciekawy. :hmmm: Tylko dla testow moglbys to dla mnie zrobic? :bow: Jak tobie wtedy to zadziala to juz bede pewny ze u mnie cos sie stalo z slotem CI :confused:



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

SF4008 4K

#1012

Post autor: toroidal68 » 21 lis 2017, 17:10

marabut pisze:
21 lis 2017, 17:02
No ale mówię Ci raz jeszcze. Kilka dni temu wgrałem nowego OATV do flasha. To był dokładnie ten openatv-6.1-sf4008-20171114_usb.zip. Nie mam nic innego nawet żadnego multoboota. Dziś tylko robiłem aktualizację. Działał od razu na tym z 14 listopada oraz po dzisiejszej aktualizacji tez działa
======
No to jesli tak jest, jak piszesz to u mnie zapewne padl CI :thumbsdown:
Ciekawe jak im pojdzie w servisie z moim Octanem.
W tym tyg.mam nadzieje ze dostane jakas informacje :hmmm:
======
Nie rob mi backupa bo gdzie ja go wgram,jak tuner juz w drodze do servisu :grin:
Ale dzieki za wsparcie



rafalglog
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

SF4008 4K

#1013

Post autor: rafalglog » 28 lis 2017, 15:09

Witam Klubowiczów!,
Jestem szczęśliwym posiadaczem sf4008 na Egami 8.6, działa bez zarzutu antena skierowana na Hot Bird z LNB w technologii unicable, gdzie jednym kablem i potem rozdzielaczem mam podłączone 3 głowice w tym odbiorniku. Problem się zrodził, gdy zamarzyłem, wymarzyłem sobie, że chce mieć odbiór z dwóch satelitów Astra i Hot Bird i choć to nie jest jakąś tajemnicą jak to zrobić, to mam teoretyczne pytanie na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Czy mogę użyć i będzie działać LNB typu WideBand (np. Johansson 9720), które podłączę do multiswich unicable (np. Johanson 9733PL) i potem z wyjścia unicable do rozdzielacza na 3 głowice? Czy to ma szanse zadziałać?



Awatar użytkownika
jack_zab
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 09 wrz 2012, 22:48
Tuner: OCTAGON SF 4008
Antena: 90cm
Konwerter: golden
Podziękował: 4 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

SF4008 4K

#1014

Post autor: jack_zab » 29 lis 2017, 21:48

Witam jak trzeba skonfigurować tuner by działał oscam i moduł ci= obok siebie ?? ktos ma z was taka konfiguracje



kaczi26
nowy
nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 16:06
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 0

SF4008 4K

#1015

Post autor: kaczi26 » 04 gru 2017, 8:55

Ravenik pisze:
02 mar 2017, 18:22
Sorki niestety nie potrafię pomóc, nie wiem co to za kodowanie jest u Ciebie - może rosyjskie: ISO8859-5?
Ja zrobiłem w tym pliku encoding.conf dwie zmiany tylko:
1) linijkę: "pol ISO8859-2" zmieniłem na "pol ISO6937"
2) linijkę: "* ISO8859-1" zmieniłem na "* ISO6937"
Co powinno zmienić kodowanie wszystkich serwisów nie wyspecyfikowanych dalej w tym pliku. Ponieważ korzystam na razie tylko z kablówki UPC więc nie bawiłem się we wpisywanie dalszych specyfikacji transponderów itp. a domyślnie moja kablówka nie jest wpisana w ten plik. Praktycznie mogę wyciąć wszystko po "* ISO6937" - w mojej konfiguracji nic to nie zmienia.
Witam
Kiedyś pisałem z Panem nt. odbiornika SF4008 4K. Mój wybór padł jednak Uno 4K. Jako że również jestem abonentem UPC postanowiłem że spytam się Pana. Po odpaleniu miałem już wgrane oprogramowanie Vti. Wyszukałem kanały odpaliłem Ci+ wszystko ok. Chodzi wszystko lepiej niż na TV SONY. Pierwsza rzecz to nie polskie znaki. Znalazłem gdzieś na forum jakieś 3 pliki do UPC i znaki są prócz literek Ł, ł (niestety Pana sposób też nie pomógł). Co do transkodowania i streamingu w sieci domowej wszystko chodzi super. Nie wiem tylko jak ustawić Thomsona aby przekierować porty bez dodatkowego rutera. Mam też pytanie jak edytować listę kanałów tzn jak ją importować bo nigdzie nie ma bukietu kanałów UPC?



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

SF4008 4K

#1016

Post autor: Jacek » 04 gru 2017, 12:38

Mam też pytanie jak edytować listę kanałów tzn jak ją importować bo nigdzie nie ma bukietu kanałów UPC?
Można sobie stworzyć bukiet z tzw "palca" np. UPC lub przez program dreamEDIT - co kto woli.
Pierwsze:
Jak mamy wywołaną - otwartą listę kanałów naciskamy ULUBIONE (BUKIET różnie występuje, ale chyba wiadomo o co chodzi) - MENU i mamy możliwość dodania nowego bukietu - który nazywamy UPC. Jak już mamy stworzony to wrzucamy kanały które chcemy. Z tego co pamiętam jak na swoim odbiorniku robiłem automatyczne skanowanie UPC to Miraclebox stworzył bukiet UPCPL.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

max95100
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2017, 22:22
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

SF4008 4K

#1017

Post autor: max95100 » 04 gru 2017, 21:34

Witam planuje na dniach dokonać zakupu tego tunera tylko najpierw chciałem się zapytać czy wiadomo jak ten tuner radzi sobie z paczkami RMF na Astrze 23,5?? Na nboxie i miracleboxie czasem załapie wszystkie paczki a czasem żadnej, z tym że jak już wczyta paczkę sygnał jest dosyć dobry, powyżej 80, więc to raczej kwestia tunera. Oraz czy paczka agory (sr poniżej 1000) z tego samego satelity też wskoczy?? na nboxie i miracleboxie nie ma szans na sr poniżej 1000



kaczi26
nowy
nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 16:06
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 0

SF4008 4K

#1018

Post autor: kaczi26 » 05 gru 2017, 20:04

Jacek pisze:
04 gru 2017, 12:38
Mam też pytanie jak edytować listę kanałów tzn jak ją importować bo nigdzie nie ma bukietu kanałów UPC?
Można sobie stworzyć bukiet z tzw "palca" np. UPC lub przez program dreamEDIT - co kto woli.
Pierwsze:
Jak mamy wywołaną - otwartą listę kanałów naciskamy ULUBIONE (BUKIET różnie występuje, ale chyba wiadomo o co chodzi) - MENU i mamy możliwość dodania nowego bukietu - który nazywamy UPC. Jak już mamy stworzony to wrzucamy kanały które chcemy. Z tego co pamiętam jak na swoim odbiorniku robiłem automatyczne skanowanie UPC to Miraclebox stworzył bukiet UPCPL.
Dzięki za odp. Może źle się wyraziłem. Chodzi mi o to że na liście wiem jak się wszystko zmienia i wszystko fajnie się układa tylko jak zmieniam kanał niektóre cyfry się nie zmieniają np. eleven przeniesiony na kanał 222 ciągle ma cyfrę 97. co ciekawe na liście i przy zmianie numerycznej na pilocie wszystko się zgadza. Próbowałem z tymi ulubionymi Twoim sposobem i też to samo. Co do skanowania to mam tak samo bukiet UPCPL. Ten program też sobie pobrałem łączy się test ok i nie mam pojęcia gdzie są pliki do edycji kanałów i piconów UPC. Czarna magia. Mam TV SONY i program sonyedit. Z pomocą pena sobie wszystko zmieniam jak chcę.



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

SF4008 4K

#1019

Post autor: Jacek » 06 gru 2017, 10:22

Cześć.
Na początku zapytam o TV Sony. Masz nowy model z Androidem czy stary i skąd pobrałeś ten program.
Co do dremboxEDIT. To masz jakby trzy ramki - z lewej Nadawcy - w środku zawartość zbioru TV: (czyli to co jest w danym bukiecie) - po prawej Zbiory (czyli wszystkie bukiety).
W Nadawcy - ustaw sobie - all types - TV, obok - all satelites - na końcu powinieneś mieć Cable i wyświetlą Ci się wszystkie kanały z UPC i teraz je poprzeciągaj do środkowej części - jeśli ustawiłeś wcześniej w zbiorach UPC.
Co do numerowania w bukietach (aby numery zaczynały się od 1) to musisz ustawić poszukać ustawienia - ALTERNATYWNY TRYB NUMEROWANIA. W każdym sofcie może to być gdzie indziej.
Jaki masz soft i co to za odbiornik do może nie doczytałem


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

kaczi26
nowy
nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 16:06
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 0

SF4008 4K

#1020

Post autor: kaczi26 » 06 gru 2017, 18:48

Witam
Dzięki bardzo za proste wytłumaczenie. Jeszcze nie stosowałem Twoich porad bo nie mam za bardzo czasu ( w sobotę będę miał czas to się pobawię). Co do reszty to TV bez androida 42 cale Bravia KDL-W805A kupiony jakieś 3 lata temu. Program pobierałem kilka razy z kilku źródeł ale nie pamiętam teraz gdzie, mam go na twardym w laptopie. Zresztą wszystkie miały te same funkcje. Jeżeli chodzi o dekoder to jest to VU+ Uno4K. Programy zainstalował mi gościu u którego go kupiłem. Są to VTI, BlackHarmony. Najważniejsze było aby chodził mi na nim Mediamoduł UPC CI+. Chodzi super wszystkie kanały.. Teraz pracuję nad tym aby odpalić te kanały na komórce poza domem, bo w sieci UPC chodzi super nawet w jakości FULL HD! Wiem już że muszę zakupić dodatkowy ruter aby przekierować 80 port tylko jaki?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Octagon”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości