OCTAGON_SF 1028P - Noblence

Wszystko na temat odbiorników marki Octagon
ODPOWIEDZ
SlawekP
nowy
nowy
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Post autor: SlawekP » 15 cze 2018, 23:11

Śledzę to forum od jego początku. Ostatnio nic tu się nie dzieje. Kupiłem Octagona między innymi za poradą jego użytkowników. Ale do rzeczy. niedawno ni z gruchy ni z pietruchy przestała mi działać karta Cameleon z Cyfry+. Octagon przestał widzieć programy kodowane. Telewizja naziemna i kanały niekodowane działają normalnie. Sprawdziłem kartę w tunerze Cyfry+ (bodajże Sagemcom: DSI 87) i działała normalnie. zresetowałem tuner i wgrałem ponownie oprogramowanie i mcasa. Nic się nie zmieniło. Ponownie reset i wgranie oprogramowania i tym razem oscama. Dalej to samo. Dodatkowo sprawdziłem kartę w innym dekoderze u znajomego (któryś z Opticumów) i też nie chodziła. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi? Karta jest dobra bo chodzi w dekoderze Cyfry, ale jest także uszkodzona, bo w innym dekoderze nie chodzi (znajomego karta Cameleon normalnie chodzi w jego dekoderze), Octagon jest dobry, bo odbiera niekodowane programy. Może coś mi podpowiesz? Dzięki za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam

nietypowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Tuner: 1028N,x403,opt.9500
Antena: 80
Konwerter: monoblok twin
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

Post autor: nietypowy » 18 cze 2018, 10:26

Wyłączyli Ci kodowanie Seca, pozwalało ono na odbiór programów na tunerze niezależnym (Octagon), teraz tylko w dedykowanym (sparowanym)-to jest Twój Sagemcom :wall: .Robią to sukcesywnie i losowo, żeby nie stracić wszystkich niezależnych na raz - trafiło już na Ciebie. Wszystko ma się skończyć do 2019r. Przykre, ale taka jest polityka firmy. pozdro :pirate:

SlawekP
nowy
nowy
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Post autor: SlawekP » 18 cze 2018, 22:31

O kurcze! A nie da się tego jakość obejść? W przeciwnym razie Octagon do kosza. Dobrze, że nie kupiłem nic innego.

nietypowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Tuner: 1028N,x403,opt.9500
Antena: 80
Konwerter: monoblok twin
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

Post autor: nietypowy » 20 cze 2018, 9:24

Nie znam takiego sposobu,dlatego tu pisano, że splitery się kończą-tym samym "obce" dekodery (np. Octagon) tylko parowane-dedykpwane operatora.
Przykro mi, pozdrawiam :beer:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Octagon”