Opłaty za paltformy w Rosji

Forum poświęcone działalności i ofercie zagranicznych platform cyfrowych
Maximus Magnus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 13 wrz 2011, 14:49
Tuner: Qviart Lunix 4K combo, GT Media 4K Combo
Antena: Corab 90 (Moteck SG-2100)
Konwerter: BEST HG 101 Ultra Black
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 2 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#141

Post autor: Maximus Magnus » 10 kwie 2020, 8:13

Mam problemy z opłaceniem przy pomocy karty płatniczej PKO BP modułu CAM Xtra TV. Problem opisałem w wątku Xtra TV. Nie mogę opłacić karty zarówno przez PORTMONE.com jak i Easypay.ua.

Po każdej próbie opłacenia pojawia się komunikat:

"Операція відхилена. (Дана торгова точка не приймає картки з цієї держави/регiону). - Operacja została odrzucona. (Ten punkt sprzedaży nie akceptuje kart z tego kraju / regionu)."

Czyli rozumiem, że nie mogę opłacić modułu tą kartą VISA, choć zawsze nią płaciłem, ale czy to PORTMONE.com i Easypay.ua blokują opłatę czy mój bank?

Może ktoś ostatnio miał podobny problem i jakoś udało mu się go rozwiązać?



kondon
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 400
Rejestracja: 30 kwie 2017, 9:42
Tuner: SOLO4K
Podziękował: 16 razy
Dostał Podziękowań: 44 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#142

Post autor: kondon » 10 kwie 2020, 18:11

Maximus Magnus pisze:
10 kwie 2020, 8:13
Mam problemy z opłaceniem przy pomocy karty płatniczej PKO BP modułu CAM Xtra TV. Problem opisałem w wątku Xtra TV. Nie mogę opłacić karty zarówno przez PORTMONE.com jak i Easypay.ua.

Po każdej próbie opłacenia pojawia się komunikat:

"Операція відхилена. (Дана торгова точка не приймає картки з цієї держави/регiону). - Operacja została odrzucona. (Ten punkt sprzedaży nie akceptuje kart z tego kraju / regionu)."

Czyli rozumiem, że nie mogę opłacić modułu tą kartą VISA, choć zawsze nią płaciłem, ale czy to PORTMONE.com i Easypay.ua blokują opłatę czy mój bank?

Może ktoś ostatnio miał podobny problem i jakoś udało mu się go rozwiązać?
Ja bym obstawiał że problem jest po stronie banku lub wydawcy karty.
Przez Portmone Revolutem 2 dni temu opłacałem ukraiński numer telefonu i było OK.
Dziś też doładowywałem inny ukraiński numer i specjalnie użyłem karty Mastercard naszego polskiego banku i tez było OK.



Maximus Magnus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 13 wrz 2011, 14:49
Tuner: Qviart Lunix 4K combo, GT Media 4K Combo
Antena: Corab 90 (Moteck SG-2100)
Konwerter: BEST HG 101 Ultra Black
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 2 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#143

Post autor: Maximus Magnus » 10 kwie 2020, 20:54

Jest to jak najbardziej możliwe choć trochę dziwne, bo nigdy nie miałem aż takich problemów z opłaceniem Xtra TV. Zadzwoniłem do PKO BP i Pani powiedziała, że serwis dokonujący tych płatności PORTMONE.com i Easypay.ua prawdopodobnie chcą dodatkowej autoryzacji dla operacji 3D Secure w postaci smsa z banku, do którego należy karta? Następuje to na końcu płatności. Muszę włączyć to w ustawieniach karty. Nigdy tego nie potrzebowałem w dotychczasowych płatnościach tą kartą, ale mamy "nowe czasy korona ...", więc może banki też się jakoś zabezpieczają? Może ktoś już to przerabiał? Będę wdzięczny za info.



kondon
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 400
Rejestracja: 30 kwie 2017, 9:42
Tuner: SOLO4K
Podziękował: 16 razy
Dostał Podziękowań: 44 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#144

Post autor: kondon » 10 kwie 2020, 22:13

3D secure jest normalną sprawą i może być w postaci zalogowania się do banku i następnie potwierdzenia transakcji SMS-em lub potwierdzenia w aplikacji mobilnej. Nie wszyscy takie zabezpieczenie stosują, nie zawsze się to zdarza i nie jest to związane z "nowymi czasami..."



tweed77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 795
Rejestracja: 05 lip 2019, 22:19
Tuner: Vu Ultimo 4K
Antena: wiele
Konwerter: wiele
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 121 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#145

Post autor: tweed77 » 11 kwie 2020, 7:17

@Maximus Magnus - w lutym płaciłem za Xtra TV przez Portmoney. Jedna płatność nie udana - za drugim razem się powiodła.
Teraz opłacam Skylink Czechy ze strony Skylinka.
Przekierowuje mnie ze strony ( XtraTV - Portmoeny / Skylink ) na stronę PKO BP.
Żeby potwierdzić płatność kartą VISA w PKO BP muszę podać SMS który dostaję od banku.
Po płatności kartą strona banku się zamyka i wraca na stronę z której idzie płatność czyli Portmoeny Xtra TV / Skylink Czechy.

Zawsze płaciłem / płacę z wykorzystaniem karty płatniczej VISA - PKO BP i zawsze dostaję SMS w celu potwierdzenia płatności.
Tyczy się to także płatności rachunków zlecanych - płaconych przez PKO BP.



Maximus Magnus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 13 wrz 2011, 14:49
Tuner: Qviart Lunix 4K combo, GT Media 4K Combo
Antena: Corab 90 (Moteck SG-2100)
Konwerter: BEST HG 101 Ultra Black
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 2 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#146

Post autor: Maximus Magnus » 11 kwie 2020, 9:42

tweed77 pisze:
11 kwie 2020, 7:17
@Maximus Magnus - w lutym płaciłem za Xtra TV przez Portmoney. Jedna płatność nie udana - za drugim razem się powiodła.
Teraz opłacam Skylink Czechy ze strony Skylinka.
Przekierowuje mnie ze strony ( XtraTV - Portmoeny / Skylink ) na stronę PKO BP.
Żeby potwierdzić płatność kartą VISA w PKO BP muszę podać SMS który dostaję od banku.
Po płatności kartą strona banku się zamyka i wraca na stronę z której idzie płatność czyli Portmoeny Xtra TV / Skylink Czechy.

Zawsze płaciłem / płacę z wykorzystaniem karty płatniczej VISA - PKO BP i zawsze dostaję SMS w celu potwierdzenia płatności.
Tyczy się to także płatności rachunków zlecanych - płaconych przez PKO BP.
Niestety zmiana na inny sposób autoryzacji transakcji nic nie zmieniła. Wciąż mam ten sam komunikat: Operacja została odrzucona. (Ten punkt sprzedaży nie akceptuje kart z tego kraju / regionu). Wygląda na to, że PORTMONE.com i Easypay.ua nie przyjmują w chwili obecnej mojej karty debetowej z funkcją wielowalutową PKO BP.

Obrazek

Ja też jakiś czas temu normalnie przez PORTMONE.com opłaciłem moduł przy pomocy tej karty.

Czy po nieudanej próbie zaraz po pojawieniu się komunikatu dokonałeś płatności, która już się udała?

Może ktoś ma inny pomysł na opłacenie modułu Xtra TV?



tweed77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 795
Rejestracja: 05 lip 2019, 22:19
Tuner: Vu Ultimo 4K
Antena: wiele
Konwerter: wiele
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 121 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#147

Post autor: tweed77 » 11 kwie 2020, 9:58

Odczytaj Prywatną Wiadomość ;)

Taka sama karta PKO BP VISA.

Po nieudanej pierwszej próbie opłacenia karty Xtra TV - druga próba poszła już bez problemu.
Nie pamiętam czy robiłem to od razu czy na następny dzień :)
Mieli wtedy problemy z płatnościami Portmoney - XtraTV

Mam kolegę któremu płatność za Skylink Czechy z karty VISA PKO BP nie przechodzi a u mnie działa bez problemu.



Maximus Magnus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 13 wrz 2011, 14:49
Tuner: Qviart Lunix 4K combo, GT Media 4K Combo
Antena: Corab 90 (Moteck SG-2100)
Konwerter: BEST HG 101 Ultra Black
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 2 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#148

Post autor: Maximus Magnus » 11 kwie 2020, 14:48

Wygląda na to, że są to problemy po stronie UA, a raczej na pewno tych serwisów PORTMONE.com i Easypay.ua, jeżeli chodzi o możliwość opłacenia Xtra TV. Chyba, że tylko karty Visa PKO BP (debetowe) nie są w tej chwili akceptowane?
Czy ktoś mógłby potwierdzić, że dziś lub wczoraj opłacił Xtra TV przez w/w serwisy?
Może ktoś zna inny sposób na opłacenie tej platformy z wykorzystaniem karty debetowej Visa PKO BP?



Maximus Magnus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 13 wrz 2011, 14:49
Tuner: Qviart Lunix 4K combo, GT Media 4K Combo
Antena: Corab 90 (Moteck SG-2100)
Konwerter: BEST HG 101 Ultra Black
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 2 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#149

Post autor: Maximus Magnus » 13 kwie 2020, 18:20

Wreszcie udało się opłacić Xtra TV przez easypay.ua kartą kredyhtową Mastercard z banku PKO BP.
Z tego co obserwuje zdecydowanie mniejsze problemy z opłatą tej platformy mają posiadacze kart Mastercard, różnych banków, jak się okazało również PKO BP.



Tomaszek 4K Ful HD
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 500
Rejestracja: 02 cze 2019, 19:39
Tuner: Ustym 4K Combo OTT
Antena: 3 X Famaval TRX 110 1 x 100 Famaval MultifocusE85l
Konwerter: Inverto Ultra Black
Lokalizacja: Kłodzko Wojciechowice
Podziękował: 88 razy
Dostał Podziękowań: 17 razy

Opłaty za paltformy w Rosji

#150

Post autor: Tomaszek 4K Ful HD » 13 kwie 2020, 18:36

Ile na rok wychodzi abonamentu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagraniczne platformy cyfrowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości