Majority Arbury DAB/DAB+ Radio

Wszystko o sprzęcie potrzebnym do odbioru Dab+
Awatar użytkownika
mg98
DX-er
DX-er
Posty: 1502
Rejestracja: 18 lut 2013, 12:51
Tuner: GTMedia V9 Prime, Octagon SX88+SE, Openbox S3 mini
Antena: Hollex R-120 , Mabo 150 i Laminas AS-270
Konwerter: Inverto Black Ultra, Aljano Black Panther
Lokalizacja: Proszowice
Podziękował: 198 razy
Dostał Podziękowań: 236 razy
Kontakt:

Majority Arbury DAB/DAB+ Radio

#1

Post autor: mg98 » 13 lut 2018, 18:45

Ostatnio korzystając z promocji jednego ze znanych portali aukcyjnych, zdecydowałem się na zakup całkiem poręcznego radyjka - Majority Arbury. Z przesyłką kosztowało mnie ono około 130zł. Efekty są bardzo zadowalające, u mnie wewnątrz domu działa stabilnie MUX z nadajnika Kraków/Chorągwica, ale sygnał pojawia się także z Kielc oraz multipleksu diecezji tarnowskiej nadawanego z Prehyby. Sygnały niewiele odbiegają od tych uzyskanych na tunerze RTL2832u oraz dipolu z lat 80. Jest to prawdopodobnie spowodowane zakłóceniami ze strony komputera lub problemami z instalacją, jednak nie wykluczam, że angielskie radyjko ma po prostu potencjał :grin:

W dziale dotyczącym DX przedstawię wyniki odbioru nadajnika z Żyliny uzyskanego dzisiaj bez żadnej pomocy tropo :thumbsup:

Co do szczegółów technicznych - odsyłam na stronę producenta, bo tak będzie chyba najprościej.

https://majority.co.uk/product/arbury/


[SAT] Laminas AS-270, Mabo 150cm, R-120 siłownik 18, Fracarro Penta 85, Selfsat H30D
[DAB+, FM & Es] VHF 4-el, Dipol 3/RZ B

[Ku Band] Inverto Black Ultra, Alyano Black Panther, Inverto White Flange, Televes 7475
[C Band] Dreamtech GTP-1100C

[Tunery] GTMedia V9 Prime, Octagon SX88+ SE HEVC, Openbox S3 mini, Open SX1, GTMedia V8 Finder2

ODPOWIEDZ

Wróć do „DAB sprzęt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości