Pozycjoner TB-2

Wszystko o sprzęcie potrzebnym do obrotu anten
Awatar użytkownika
diabelq
Bywalec
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 20 lut 2011, 23:41
Tuner: SKYSTAR HD2 , TBS6982
Antena: Svensat - Żniniewicz 200cm
Konwerter: Inverto IDLP
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Podziękował: 33 razy
Dostał Podziękowań: 41 razy
Kontakt:

Pozycjoner TB-2

#1

Post autor: diabelq » 06 lis 2016, 14:48

Jako że ostatnio zakupiłem od kolegi @stanleyiskra pozycjoner TB-2 produkowany w Skoczowie poszukuję do niego instrukcji.
TB-2.5.jpg
TB-2.2.jpg
Na elektrodzie znalazłem krótki opis tego pozycjonera z którego wynika że był stosowany z dekoderami Pace a programowanie odbywało się za pomocą pilota. Według opisu jest możliwość wprowadzenia tego pozycjonera w tryb wpisania pilota , niestety nie mogę tego zrobić.
Jeżeli któryś z kolegów posiada instrukcję lub wiedzę jak zaprogramować ten pozycjoner będę wdzięczny za info


-Tomek-

Anteny
Svensat - Żniniewicz 200cm (75E--34,5W)
Multifach 180cm
Laminas AS270 (stand by)
Tunery
TBS6982
SKYSTAR HD2
Clarke-Tech HD 5000
Turbodekoder Nc+

Awatar użytkownika
Slavio
Ekspert
Ekspert
Posty: 2503
Rejestracja: 12 lut 2009, 6:39
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 93 razy
Dostał Podziękowań: 317 razy

Pozycjoner TB-2

#2

Post autor: Slavio » 06 lis 2016, 15:48

Dostałem ten pozycjoner od znajomego parę lat temu, niestety instrukcja była nie od niego i oprócz informacji '' że jest do Pace i że można wpisywać piloty'' nic więcej o nim mi nie powiedziano.Przesiedziałem wtedy z urządzeniem ze dwa wieczory mając do dyspozycji tuner Pace serii 2xx lub 3xx (nie pamiętam dokładnie modelu, miałem go w naprawie)i co udało mi się z niego wydobyć zapisałem sobie w warsztatowym pamietniku.Niedawno sprawiłem sobie cyfrowy tuner sat i leciwe urządzonko wygrzebałem z rupieci.Działa, wymaga tylko drugiego pilota.Szczegóły w załaczniku.
Pozycjoner TB Sat2.rar
(3.32 KiB) Pobrany 82 razy
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic95202.html


Mabo 1.15m+SG2100, Laminas AS-130+SG2100
Parabola Technisat 150cm

Awatar użytkownika
diabelq
Bywalec
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 20 lut 2011, 23:41
Tuner: SKYSTAR HD2 , TBS6982
Antena: Svensat - Żniniewicz 200cm
Konwerter: Inverto IDLP
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Podziękował: 33 razy
Dostał Podziękowań: 41 razy
Kontakt:

Pozycjoner TB-2

#3

Post autor: diabelq » 06 lis 2016, 16:26

Właśnie z tego opisu korzystałem , kasowanie i ustawianie limitu działa. Można sterować siłownikiem ale nie można zaprogramować wybranej pozycji , gdyż ta opcja była dostępna tylko z pilota. Wprowadzenie pozycjonera w tryb wpisania pilota czyli trzymanie East i West podczas uruchamiania pozycjonera nie działa. Pozostaje poszukiwanie dokładnego modelu dekodera z którym współpracował ten pozycjoner i zaprogramowanie pilota uniwersalnego.
W ostateczności wykorzystam go do sterowania deklinacją AS270 gdzie będzie pracował tylko na kilkunastu impulsach i programowanie będzie zbędne


-Tomek-

Anteny
Svensat - Żniniewicz 200cm (75E--34,5W)
Multifach 180cm
Laminas AS270 (stand by)
Tunery
TBS6982
SKYSTAR HD2
Clarke-Tech HD 5000
Turbodekoder Nc+

ODPOWIEDZ

Wróć do „Siłowniki/obrotnice/pozycjonery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości