Vu+ Duo 2 OpenWebif problem połączenie

Wszystko ona temat odbiorników VU+
przemek-77
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, 16:43
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Vu+ Duo 2 OpenWebif problem połączenie

#1

Post autor: przemek-77 » 16 kwie 2018, 20:33

Witam, mam pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi.
Mam następujący problem.
Łączę się z moim tunerem po sieci wewnętrznej i z zewnątrz , sieć domowa to neostrada od orange do 10Mb
mam usłudę DNS na noip.com wszystko działa poprawnie.
Przymierzam się do zmiany dostawcy internetu na T-Mobile domowy (szybsze niż neostrada) , mam teraz na próbę i tu zaczyna się problem.
Na łączu od Orange - kabel neostrada wszystko śmiga ok, a na internecie LTE od T-mobile nie mogę połączyć się z moim tunerem z zewnątrz,
wyczytałem już że przyczyną tego jest BRAK PUBLICZNEGO IP w internecie LTE (tak samo jest u innych operatorów)
Jednym z sposobów na uzyskanie publicznego zmiennego IP w internecie LTE jest wykupienie tego ale ta opcja dostępna jest tylko dla firm :(

Czy zna ktoś inny sposób na połączenie się z tunerem i zarządzanie nim z zewnętrzej sieci gdy ten jest podłączony pod sieć z prywatnym IP ????

proszę o poradę
Przemek



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Vu+ Duo 2 OpenWebif problem połączenie

#2

Post autor: Jacek » 16 kwie 2018, 21:43

T-mobile blokuje porty. Jak im zapłacisz - chyba 25zł to Ci odblokują blokadę.

Możesz sprawdzić :
Ezviz (EasyVision) jest darmową usługą umożliwiającą uzyskanie dostępu do podglądu obrazu z kamer za pośrednictwem sieci Internet bez konieczności przekierowywania portów na routerze. Aby umożliwić zdalny dostęp, wystarczy że urządzenie podłączone zostanie do sieci (wymagany jest poprawny adres IP i odpowiednio ustawiona brama sieciowa). Następnie należy przejść do serwisu www.ezviz7.com i założyć w nim konto. Z kontem powiązać można urządzenia monitoringu znajdujące się w danej sieci lokalnej (muszą mieć aktywną usługę Ezviz). Powiązane urządzenia będą dostępne z każdego miejsca w Internecie.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Vu+ Duo 2 OpenWebif problem połączenie

#3

Post autor: toroidal68 » 16 kwie 2018, 22:18

przemek-77 pisze:
16 kwie 2018, 20:33
Witam, mam pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi.
Mam następujący problem.
Łączę się z moim tunerem po sieci wewnętrznej i z zewnątrz , sieć domowa to neostrada od orange do 10Mb
mam usłudę DNS na noip.com wszystko działa poprawnie.
Przymierzam się do zmiany dostawcy internetu na T-Mobile domowy (szybsze niż neostrada) , mam teraz na próbę i tu zaczyna się problem.
Na łączu od Orange - kabel neostrada wszystko śmiga ok, a na internecie LTE od T-mobile nie mogę połączyć się z moim tunerem z zewnątrz,
wyczytałem już że przyczyną tego jest BRAK PUBLICZNEGO IP w internecie LTE (tak samo jest u innych operatorów)
Jednym z sposobów na uzyskanie publicznego zmiennego IP w internecie LTE jest wykupienie tego ale ta opcja dostępna jest tylko dla firm :(

Czy zna ktoś inny sposób na połączenie się z tunerem i zarządzanie nim z zewnętrzej sieci gdy ten jest podłączony pod sieć z prywatnym IP ????

proszę o poradę
Przemek
=======
Powiem ci tak,przerabialem juz ten temat,mialem interenet dla testow od Polsatu LTE od Multimedia i inne.
I wiem,ze w Polsacie LTE mialem tak ze musialem zaplacic za otwarcie portow na swoim modemie.
Nie polecam,lepiej juz zostan w Orange to 10Mb/s spokojnie wystarczy.
Ja w tej chwili jestem w Orange i dziala wszystko co potrzebuje.Porty otwieram ktore chce,zalozona domena
dziala na routerze jest przypisana do IP zewnetrznego.
Zadnych problemow :thumbsup:



przemek-77
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, 16:43
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Vu+ Duo 2 OpenWebif problem połączenie

#4

Post autor: przemek-77 » 18 kwie 2018, 18:27

Dziękuje za odpowiedź. Tak jak myślałem. Muszę pozostać przy neo do 10Mb .



ODPOWIEDZ

Wróć do „VU+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości