Blokowanie portów prze operatorów mobilnych

Świat internetu, komputerów (Hardware&Software)
Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Blokowanie portów prze operatorów mobilnych

#1

Post autor: Jacek » 21 sty 2018, 22:26

Cześć.
Może orientujecie się które sieci komórkowe blokują porty wyjściowe do sieci.
Ostatnio "walczyłem" 2 godziny z siecią PLUS. Za nic nie mogłem wyjść z sygnałem z monitoringu na smartfona. Po telefonie do PLUS i wyrażeniu zgody na odblokowanie portów - podgląd z monitoringu był możliwy. Za taką przyjemność żądają 25zł miesięcznie :sly: . Stąd moje pytanie w których sieciach jest to darmowe.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
stalker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 27 lip 2016, 11:02
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 43 razy

Blokowanie portów prze operatorów mobilnych

#2

Post autor: stalker » 22 sty 2018, 8:39

To chyba nie chodzi o porty, a o IP. Miałeś prywatne i byłeś za NAT. Za opłatą masz publiczne.



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Blokowanie portów prze operatorów mobilnych

#3

Post autor: Jacek » 22 sty 2018, 9:10

Stałe IP to można skorzystać z serwisu np. no-ip.org , który zamienia zmienne IP na domenę. W wersji darmowej jest to trochę "upierdliwe" bo trzeba się co 3 tygodnie zalogować i potwierdzić, że się żyje :) .


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Blokowanie portów prze operatorów mobilnych

#4

Post autor: toroidal68 » 25 sty 2018, 13:29

Ja mam oplacona na dyndns i mam mozliwosc zalozenia do 30 domen i mam z bani.



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Blokowanie portów prze operatorów mobilnych

#5

Post autor: Jacek » 25 sty 2018, 13:34

toroidal68 pisze:
25 sty 2018, 13:29
Ja mam oplacona na dyndns i mam mozliwosc zalozenia do 30 domen i mam z bani.

Cieszę się że masz opłaconą domenę, ale należy czytać ze zrozumieniem. Nie chodzi o zmienne IP w tym temacie.

W firmie Dipol podpowiedziano mi, że sprawę blokowania portów przez operatorów mobilnych załatwia :
Ezviz (EasyVision) jest darmową usługą umożliwiającą uzyskanie dostępu do podglądu obrazu z kamer za pośrednictwem sieci Internet bez konieczności przekierowywania portów na routerze.
Aby umożliwić zdalny dostęp, wystarczy że podłączymy urządzenia do sieci (wymagany jest poprawny adres IP i odpowiednio ustawiona brama sieciowa). Następnie należy przejść do serwisu www.ezviz7.com i założyć w nim konto.
Z kontem powiązać można urządzenia monitoringu znajdujące się w danej sieci lokalnej (muszą mieć aktywną usługę Ezviz). Powiązane urządzenia będą dostępne z każdego miejsca w Internecie.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Blokowanie portów prze operatorów mobilnych

#6

Post autor: toroidal68 » 25 sty 2018, 13:57

No rozumiem o co biega,Mialem kiedys mobilny interenet i tez chcialem porty otworzyc,chyba to bylo w Polsacie cyfrowym.
Ale za taka opcje krzykneli 10zl i mialem Ip do wyboru albo stale albo zmienne.Zrezygnowalem z tego poniewaz zapewniali
mi ze lacze stabilne,a okazalo sie ze w nocy byly przerwy w dosyle.Jak dzwonilem do nich to mowili ze to sa prace konserwatorskie.
Podziekowalem im odrazu po tygodniu.Te wszystkie lacza mobilne internetowe sa to badziwne dosyly.Tak jak dla mnie.
Teraz mam po kablu nie jest jakies mega lacze ale wystarczy mi,przede wszystkim dziala caly czas.
=======
Wszedzie pisza ze jest darmowe,a jak bedziesz cosik zalatwial,to zawsze bedzie jakas oplata manipulacyjna za potrzymanie lacza.
Teraz to nic nie ma za darmo,jak cos jest darmowe to tylko na kilka tyg.potem robia sie schody.
Temat portow juz przerabialem i dzwonilem do wszystkich operatorow. :thumbsdown:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet i komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości