Propozycja dot. logotypu SatClub.pl na czasze satelitarne

Uwagi, infomacje, komunikaty, propozycje dotyczące działalności forum Sat Club
Awatar użytkownika
jollyjoker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 350
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:56
Tuner: Unknown
Antena: SMW 0A-1600, Laminas 1,2m, Precision 3m
Konwerter: Inverto
Lokalizacja: Warszawa-Wola (Latitude: 52.2351° / Longitude: 20.9471°)
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 21 razy
Kontakt:

Propozycja dot. logotypu SatClub.pl na czasze satelitarne

#1

Post autor: jollyjoker » 03 maja 2012, 14:19

Drodzy Koledzy,

W związku z tym, że wreszcie nadeszła długo oczekiwana i ciepła wiosna oraz, że znowu zaczyna się sezon na zabawę przy Waszych zabaweczkach, to pomyślałem sobie, że być może niektórych z Was przy okazji modernizacji zabawek, może zainteresować idea opracowania logotypu SatClubu.pl z myślą naklejenia go na czaszę satelitarną.

1) Propozycja wyglądu logotypu:
Logotyp w kształcie prostokąta; wymiary prostokąta do ustalenia w zależności od przeskalowania elementów graficznych. Użyjemy obecnie widniejącego logo SatClub.pl z anteną z lewej strony i flagą polską z prawej oraz napisem poniżej FORUM TECHNIKI SATELITARNEJ. Poniżej tych elementów graficznych dodalibyśmy adres www.SatClub.pl.

2) Strona kosztowa logotypu:
Jak zapewne się domyślacie zaaprobowany logotyp do naklejenia na czaszę nie będzie za darmo. Wiadomo, że wydrukowanie go i materiały będą kosztować. Mam nadzieję, że uda się nam znaleźć firmę, która zrobi to za sensowne i rozsądnie nieduże pieniądze. Idealnie byłoby gdyby taki logotyp kosztował kilkanaście – maksimum kilkadziesiąt złotych. Rozmawiałem już z kilkoma osobami i myślę, że w tygodniu po długim weekendzie będziemy w stanie podać z grubszą koszt. Koszt dla usera SatClub.pl byłby to koszt druku plus ewentualnie koszt wysyłki.

Osobiście myślę, i chyba nie mylę się w swoich poglądach, iż pomimo faktu, że mieszkamy w różnych zakątkach Polski i nie tylko, to stanowimy nieformalnie jedną satelitarną rodzinę pozytywnie zakręconych sympatyków telewizji satelitarnej.
Taki logotyp może być kolejnym elementem, który jeszcze bardziej pozwoli identyfikować się nam z forum SatClub.pl. Powiem więcej: forum SatClub.pl jest bardzo wysoko pozycjonowane w wyszukiwarce google i naprawdę powinniśmy być dumni z tego faktu, iż pomimo co najmniej dwóch trudnych sytuacji dla naszej społeczności tj. mam na myśli zamknięcie poprzedniego forum SkySunSat przez zagrywki dwóch patafianów z Poznania, potem kolejnych kłopotów z nowym adminem, tym razem już z SatClubu, udało się nam przetrwać razem i udowodnić, że nadal nam zależy i „chce nam się chcieć”. Poza tym budujemy tzw. rozpoznawalność marki SatClub.pl. TO JEST NAPRAWDĘ WAŻNE. Myśl, że o tym może więcej napisać kolega zuchnet i być może pochwalić się czymś za kilka tygodni.

W związku z tym mam do Was pytania a jednocześnie prośbę w następujących kwestiach:
1) Jak oceniacie tą propozycję logotypu?
2) Jakie powinny być wymiary tj. jeden mniejszy uniwersalny na wszystkie czasze czy uzależnione od wielkości czaszy w kilku rozmiarach?
3) Znacie lokalnie takie firmy które mogą wydrukować? Na koniec porównalibyśmy oferty.
4) Jakieś wytyczne odnośnie typu folii tak aby nie pogorszyć parametrów odbioru czaszy? Myślę, że chyba ta folia, którą okleja się obecnie auta różnych służb byłaby OK.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam ciepło ze 100lycy.

jollyjoker


<< Wolność, która przychodzi z nieba - Freedom that comes from the skies - Die Freiheit, die vom Himmel kommt - La liberté qui vient du ciel - La libertad que viene del cielo - De vrijheid die uit de hemel komt >>

Awatar użytkownika
Humi9
Ekspert
Ekspert
Posty: 2742
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:21
Tuner: Octagon SF 8008 4K
Antena: 1,60 Mabo
Konwerter: Ivacom
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 33 razy

Propozycja dot. logotypu SatClub.pl na czasze satelitarne

#2

Post autor: Humi9 » 03 maja 2012, 16:02

jestem jak najbardziej na tak i dodam że mam znajomego drukarza którego zapytam ile by kosztowało takie zamówienie.



Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3882
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

Propozycja dot. logotypu SatClub.pl na czasze satelitarne

#3

Post autor: Peyu » 03 maja 2012, 19:23

Ja również jestem jak najbardziej za taką reklamą i opcją naklejki na antence.U mnie to na przykład jest ona bardzo dobrze widoczna z ulicy.



Awatar użytkownika
jollyjoker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 350
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:56
Tuner: Unknown
Antena: SMW 0A-1600, Laminas 1,2m, Precision 3m
Konwerter: Inverto
Lokalizacja: Warszawa-Wola (Latitude: 52.2351° / Longitude: 20.9471°)
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 21 razy
Kontakt:

Propozycja dot. logotypu SatClub.pl na czasze satelitarne

#4

Post autor: jollyjoker » 04 maja 2012, 21:14

Wstępne propozycje logotypów:
Załączniki
SatClub1.JPG
Propozycja 1
SatClub2.JPG
Propozycja 2


<< Wolność, która przychodzi z nieba - Freedom that comes from the skies - Die Freiheit, die vom Himmel kommt - La liberté qui vient du ciel - La libertad que viene del cielo - De vrijheid die uit de hemel komt >>

Awatar użytkownika
joujoujou
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 537
Rejestracja: 12 lut 2009, 11:59
Tuner: AF-7018 UCI/ HDR-8130USB/ DRX 890/Nbox 500GB
Antena: Televes 1.1m offset/lidl 0.8m offset
Konwerter: Inverto,ALPS,GI,Palcom,LPU-403
Lokalizacja: Palmfield.
Podziękował: 34 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy
Kontakt:

#5

Post autor: joujoujou » 05 maja 2012, 1:31

Można zgłosić kontrpropozycję?

Minimalistyczną. ;-)


Zapraszam:

http://www.joujoujou.com/cm/index.php

Sprawy techniczne rozwiązujemy NA FORUM! Nie pytaj prywatnie.

Awatar użytkownika
Harti
Admin
Admin
Posty: 10235
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:23
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 208 razy
Dostał Podziękowań: 745 razy
Kontakt:

#6

Post autor: Harti » 05 maja 2012, 8:11

joujoujou pisze:Można zgłosić kontrpropozycję?

Minimalistyczną. ;-)
Myślę że wszelkie sugestie, poprawki czy propozycje mile widziane, w koncu po to @jollyjoker założyl ten wątek :cool2: Zastanawiam się nad tym dodanym adresem czy nie ma tego troche za dużo :shifty: w sumie sama nazwa Satclub.pl informuje o tym że istniejemy w sieci. Ewentualnie może adres pomniejszyć aby samo logo bardziej się wyróżniało? No każdy widzi to trochę inaczej, stąd wyobraźcie sobie to logo na waszej antence i napiszcie dwa zdania :grin:


Anteny:
240cm 85.0*E---24.0*W (4 lnb:Ku/KuR/L, Ka,C-band)
120cm 93.5*E---30.0*W
180cm 31E,39E,42E, 45/46E,
multifocus e85 33E,28.0E,23,5E, 19,2E, 13E
125cm 1W, 4W
100cm 5E, 9E
Tunery
C+, GTMedia Combo, Octagon SX88+, Prof Rev7300......

Awatar użytkownika
jollyjoker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 350
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:56
Tuner: Unknown
Antena: SMW 0A-1600, Laminas 1,2m, Precision 3m
Konwerter: Inverto
Lokalizacja: Warszawa-Wola (Latitude: 52.2351° / Longitude: 20.9471°)
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 21 razy
Kontakt:

Propozycja dot. logotypu SatClub.pl na czasze satelitarne

#7

Post autor: jollyjoker » 05 maja 2012, 10:23

Dzięki za propozycję. Oczywiście, że uwagi mile widziane.
Też mi przyszło do głowy w pewnym momencie, że adres www to trochę za dużo. W zasadzie można by się go pozbyć. Musicie jednak odpowiedzieć mi na pytanie: czy jeśli ktoś wpisze w firefoxa czy internet explorer tylko SatClub.pl - czy przeglądarka doda resztę?


<< Wolność, która przychodzi z nieba - Freedom that comes from the skies - Die Freiheit, die vom Himmel kommt - La liberté qui vient du ciel - La libertad que viene del cielo - De vrijheid die uit de hemel komt >>

Awatar użytkownika
joujoujou
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 537
Rejestracja: 12 lut 2009, 11:59
Tuner: AF-7018 UCI/ HDR-8130USB/ DRX 890/Nbox 500GB
Antena: Televes 1.1m offset/lidl 0.8m offset
Konwerter: Inverto,ALPS,GI,Palcom,LPU-403
Lokalizacja: Palmfield.
Podziękował: 34 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy
Kontakt:

#8

Post autor: joujoujou » 05 maja 2012, 11:16

Tak, przeglądarka uzupełni braki.

Stąd też moja kontrpropozycja. No, w zasadzie propozycja alternatywna/równoległa. Żeby nie było - wersja przedstawiona wyżej bardzo mi się podoba, podchodzę jednak do zagadnienia z czysto praktycznego punktu widzenia - im więcej informacji na raz, tym trudniej szybko wyłowić tę najistotniejszą. Podam przykład - jadąc samochodem, mijamy antenę z takim logo, zauważamy że jest ładne, kolorowe, ale adres już niekoniecznie. ;-)

Do rzeczy - propozycja minimalistyczna:

SatClub.pl

Z plotera tnącego.


Zapraszam:

http://www.joujoujou.com/cm/index.php

Sprawy techniczne rozwiązujemy NA FORUM! Nie pytaj prywatnie.

Awatar użytkownika
jollyjoker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 350
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:56
Tuner: Unknown
Antena: SMW 0A-1600, Laminas 1,2m, Precision 3m
Konwerter: Inverto
Lokalizacja: Warszawa-Wola (Latitude: 52.2351° / Longitude: 20.9471°)
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 21 razy
Kontakt:

Propozycja dot. logotypu SatClub.pl na czasze satelitarne

#9

Post autor: jollyjoker » 05 maja 2012, 11:56

dżudżudżu,
Myślę, że logo plus tekst forum techniki satelitarnej to jest może być propozycja minimum. Mam logo, które samo w sobie stanowi jakąś wartość. teraz chcemy zwiększyć jego rozpoznawalność, co stanowi część wartości marketingowej.


<< Wolność, która przychodzi z nieba - Freedom that comes from the skies - Die Freiheit, die vom Himmel kommt - La liberté qui vient du ciel - La libertad que viene del cielo - De vrijheid die uit de hemel komt >>

Awatar użytkownika
Harti
Admin
Admin
Posty: 10235
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:23
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 208 razy
Dostał Podziękowań: 745 razy
Kontakt:

Propozycja dot. logotypu SatClub.pl na czasze satelitarne

#10

Post autor: Harti » 05 maja 2012, 14:06

Tak myśle że logo fajnie by było walnąć na antenki :cool2: Zrobiłem banerek bez adresu dla wglądu :smile1:
Załączniki
SatClub1.JPG


Anteny:
240cm 85.0*E---24.0*W (4 lnb:Ku/KuR/L, Ka,C-band)
120cm 93.5*E---30.0*W
180cm 31E,39E,42E, 45/46E,
multifocus e85 33E,28.0E,23,5E, 19,2E, 13E
125cm 1W, 4W
100cm 5E, 9E
Tunery
C+, GTMedia Combo, Octagon SX88+, Prof Rev7300......

ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości