Nowy dom

Miejsce tematów, które nadają się wyłącznie do kosza, możliwość przeprowadzenia testów.
Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Nowy dom

#11

Post autor: jacky-x » 05 lis 2017, 14:44

Ja mam to szczęscie, że mam swój dom a odchodzi mi 90% wad wyminianych przez kolegów, a wszystko dzięki miejscu zamieszkania. Tak w skrócie: wszystko bardzo blisko czyli szkoły przedszkole 300m, złobek 500m, podst. 200m, srednie 1-2km. Sklepy biedronki, kaufland, netto itd w promieniu do 1km (gama 200m)wszystkie media pod domem kanalizacja, gaz, internet. Szpital 1km, przychodnie do wyboru w promieniu do 1km, urząd 1km, autostrada 1km, lotnisko 15km i tak bym mógł wymieniać zalety z miasta,teraz co ze wsi: 500m pola i gaiki, 2km lasy, 5km jezioro, 10km zalew, sporo ścieżek i mozliwości turystyki rowerowej, cisza ( boczna ulica) może wystarczy żeby nie zanudzać. TV sat to bajka, jeden z wyższych punktów w okolicy czachy i słowacy dvb-t to norma a sat zasięg od 90-E do 58W (odebrane). Katowice 20km, Gliwice 20km, zabrze 15km. Podsumowując wszystko blisko, a cisza i spokój, jak na wsi. Wiem, że trudno o takie miejsca (ceny działek to masakra) ale są i oby każdy znalazł takie miejsce dla siebie. Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Ferdek76
Początkujący
Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 26 paź 2013, 21:25
Tuner: Octagon 88+ fergusonFX7600
Antena: 60-80 :110 AS180GLaminas 125 Mabo
Konwerter: inverto red
Lokalizacja: okolice Łowicza
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 10 razy

Nowy dom

#12

Post autor: Ferdek76 » 05 lis 2017, 15:40

:hmmm: Bakterie jak najbardziej ale nie co miesiąc, z ochrony środowiska jak pamiętam to nie potrzeba ponieważ flora bakteryjna sama się namnaża. Problem jest w tym że środki chemiczne niszczą ja , a jak wiadomo w dzisiejszych czasach chemia jest mocna i coraz bardziej stosowana. Na pewno jest ona wygodna.
Gaz jest drogi ok. ale jeśli ktoś chce mieć czysto i nie chce się brudzić ( sam o tym myśle) to jest na czasie rozwiązanie.Cena wysoka, dlatego dogrzewa się dom kominkiem , tylko znów drzewo i jego cena. :slap: Nic nie ma za darmo.
Pompa ciepła fajnie ale nie na kieszeń zwykłego Kowalskiego :no: . Węgiel napewno będzie szedł w górę i nie wiadomo do czego się przystosować. Jeszcze jak gminy wspomagają takie inwestycje to można dostać dofinansowanie ,a tak bulimy za swoje.
Co do sciółkowania to na taką powierzchnię to już za dużo i nie opłacalne liczyłem pow do 500m. Sam wysypałem już 14t kamienia by trawy i chwastów nie mieć. Jest tylko taki haczyk dwa razy na rok odkurzacz ogrodowy i czyścimy.



Awatar użytkownika
stalker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 27 lip 2016, 11:02
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 43 razy

Nowy dom

#13

Post autor: stalker » 05 lis 2017, 15:58

Poczytaj co wspierają Gminy i WFGiOŚ. Już nie wystarcza piec piątej klasy.

Ja mieszkam z dala od Krakowa, ale proponuję poczytać o eko projekcie i kosztach kotłów po 15000 zł, które są dopuszczone do instalacji.

W firmie Optima Polska elektryk znajomy robi. Pakują ludziom chińszczyznę, a koszą jak za zboże. Płacisz niby 8k z 12k, a byś to kupił za 3000 na Allegro.

Tak w PL działają dofinansowania. Ale dobrze. CBA ma co robić.



Awatar użytkownika
zuchnet
DX-er
DX-er
Posty: 12535
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:24
Tuner: Dr.HD, Openbox, TBS 6983
Antena: 2m, OFC 1200, AS-130
Konwerter: Inverto White Flansh
Lokalizacja: Lubartów 51.44°N 22.68°E
Podziękował: 552 razy
Dostał Podziękowań: 808 razy
Kontakt:

Nowy dom

#14

Post autor: zuchnet » 05 lis 2017, 16:05

Nie wiem ja mieszkam na wsi od małego i mi tutaj dobrze :smile1: a jak wychodzi o cenowo myślę że podobnie jak w bloku w mieście.
@stalker trochę chyba przesadzasz z tymi wadami :grin:
Ja takie rzeczy jak koszenie trawy dbanie o ogród czy nawet odśnieżanie traktuje jako zaleta bo przy tym raz że odpoczywasz dwa jest to oderwanie od pracy codziennej.
Szkoły przedszkola to odległość 1-2km
Szpital, lekarz około 9km, sklepy typu Gama 300m większe typu Kaufland, Mrówka, Bedronka 8km.
Takie gadżety jak internet - światłowód 100mb, TV Sat bez ograniczeń :grin:
Ciepła woda od kwietnia - do października bez ograniczeń jak słońce świeci. Zima centralne ogrzewanie koszt opału to wydatek 1,5- 2 tyś kocioł raz rozpalony pracuje do wiosny.
Woda - kanalizacja - wpływa - odpływa koszty niewielkie latem większe ze względu na ogród (rośliny bez wody umrą).
Gaz - nie korzystam zamieniłem na prąd koszty miesięczne porównywalne z butlą gazową - o ile bezpieczniej !
Śmieci raz w miesiącu wywożą - wybieram czy segreguje czy nie w umowie.
Prąd - moim zdaniem nie jest jeszcze tak drogo np w porównaniu z paliwem. Myślę nad instalacją solarną ale pomysł jeszcze dojrzewa.

Minus jedyny to chyba że jesteśmy zdani na swoje auta.


Dish: Parabola 200 (98e-53w), AS-120 , AS-130, 3xT90 (95e-60e),(42e-4w),(5w-45w)
STB:DM 920UHD, DM 900UHD, VU+ DUO 4K SE , SF-8008 Single, Openbox X-810, S3 Mini II, S3 CI II, AS-4K2X, GT Media: GTX, GT Combo, V9 Prime, TBS 6903

Awatar użytkownika
stalker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 27 lip 2016, 11:02
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 43 razy

Nowy dom

#15

Post autor: stalker » 05 lis 2017, 16:16

Gaz ziemny jest bezpieczniejszy niż butla.

Sam ciąłem rurę z gazem flexem bez zakręcania zaworu.

A potem ją gwintowałem. I żyję.

Warunek - otwarte okna i drzwi mieszkania.



lahcim
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 18 sie 2014, 13:47
Antena: Laminas ofc1200
Konwerter: Best quad
Lokalizacja: Okolice Katowic
Podziękował: 15 razy
Dostał Podziękowań: 40 razy

Nowy dom

#16

Post autor: lahcim » 05 lis 2017, 16:56

Dofinansowania są tak zrobione żeby wszyscy mieli z tego zysk po drodze tylko żeby osoba która się o nie stara miała z tego jak najmniej. Lepiej się o dofinansowanie nie starać bo szkoda nerwów.

Osobiście preferuję małą powierzchnię tak około 100 m2 dobrze ocieplona żeby były małe straty ciepla bo wtedy można ogrzewać pompa ciepła powietrze woda która robi nam z jednego kw pradu około 3.5 kw do ogrzewania nisko temperaturowego podłogowego. Oczywiście taryfa dwu taryfowa weekend owa i tylko w taniej taryfie pobór do ogrzewania. Odpada kominiarz. Koszt pompy ciepła lg 7 kw pw i ogrzewania podłogowego na powiedzmy 110 m2 to jakieś 20 tys zł . Ciepła woda za pomocą pompy to koszt około jedną trzecia może czwarta tego co wydajemy grzejąc na prąd.

Przy dużej powierzchni domu to czym by się nie grzało zawsze wyjdzie spora kwota rocznie choć mogą to być bardzo różne kwoty w zależności czy grzejemy ale zawsze będzie sporo. Dlatego skoro w mieszkaniu mamy 60 czy 70 m2 to dom nie musi mieć dużo więcej niż 100 m2 żeby to tanio ogrzać.

Stalker. Masz pewnie dużą powierzchnię do ogrzania i może spore straty ciepła . Teren przy domowy podlega koszeniu i odśnieżaniu a nie 5tys m2 .

W blokach mają na ośnieżenie do kilku godz od końca opadów śniegu w dni robocze i cięcie trawy 3 razy w roku także nie raz grzazlem w śniegu i slizgalem się na liściach na chodniku. Drogi to do 12 godz od końca opadów a drogi wewnętrznej przy bloku nigdy nikt nie odśnieża. Śmieci trzeba segregować a kominiarz wliczony do czynszu. Długo by jeszcze pisać choćby o tym że spółdzielnia nic w środku w mieszkaniu nie zrobi pomimo opłaty na fundusz remontowy 280 zł miesięcznie. Tylko na klatce schodowej ściany zewn i dach i to nie kiedy ty chcesz tylko kiedy im się za chcę. Za te pieniądze to sobie najme firmę żeby mi coś w domu naprawili bez łaski spółdzielni.


Laminas ofc1200 polarmount ( 40.5 W-90 E )
Tuner Dr.hd F15 , Dr.hd F16 , Openbox SX9 TWIN.

Ferdek76
Początkujący
Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 26 paź 2013, 21:25
Tuner: Octagon 88+ fergusonFX7600
Antena: 60-80 :110 AS180GLaminas 125 Mabo
Konwerter: inverto red
Lokalizacja: okolice Łowicza
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 10 razy

Nowy dom

#17

Post autor: Ferdek76 » 05 lis 2017, 17:11

:blink: OOO!!! widze że taki hard BHP. Ja bym się nie odważył ciąć :hmmm: Jedno jest pewne że nie da się czy to w mieście czy na wsi dojść do porozumienia w sprawie kosztów bo czy tu czy tu zawsze jest coś.
Miasto jest lepiej z komunikowane , ale weż zaparkuj bezpieczniej. Duże aglomeracje mają kolej ,busy itd.
Więcej sklepów , lecz i na wsi już ich nie brakuje.
Szkoły tu może być trochę na przewagę miasta.
Kościoły i na wsi są i nawet wiecej ludzi do nich uczeszcza
Jest może troche więcej wolności na wsi jeżeli sąsiedzi są spoko.
No i wiadono NATURA :thumbsup: Lasy Jeziora zwierzęta nie tylko miejska zabudowa , lecz to juz według uznania.
Dzisiejsze czasy są ciężkie i tu i tu bo wszędzie żądzi kasa i układy, więc zwykłego kowalskiego zawsze da się wydoić.



Awatar użytkownika
stalker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 27 lip 2016, 11:02
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 43 razy

Nowy dom

#18

Post autor: stalker » 05 lis 2017, 17:48

Ja ogrzewam 177m2. Z zewnątrz 12 cm wełny. Pod dachem 35 cm wełny. Na górze wewnątrz 15 cm wełny. Okna plastiki ale nie pierwszej młodości.

O to wszystko jako właściciel domu też musisz się martwić. W bloku wiadomo odpada.

Pompa u mnie się nie sprawdzi. Za duże przekroje rur, odłogówka w niewielkiej części, itp., itd.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości