Obrotnica opticum i antena od Cp hd

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
sat1234
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 643
Rejestracja: 22 gru 2016, 15:16
Tuner: nbox
Antena: Corab
Konwerter: Opticum
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 7 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#21

Post autor: sat1234 » 23 sie 2017, 8:05

Czyli wpisuje dane nie np. 21.1600
tylko daje 0.211600



Awatar użytkownika
moons
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1696
Rejestracja: 05 sty 2011, 22:12
Tuner: GigaBlue Quad Plus
Antena: Triax 115
Konwerter: Fte
Lokalizacja: Hajnówka
Podziękował: 5 razy
Dostał Podziękowań: 114 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#22

Post autor: moons » 23 sie 2017, 10:22

stary, Ty to specjalnie robisz czy nieświadomie piszesz takie głupoty?
Dajesz przykład gdzie masz dobrze wpisane współrzędne, prosisz o potwierdzenie na co otrzymujesz twierdząca odpowiedź a potem przekręcasz to co sam na początku napisałeś i znowu pytasz o potwierdzenie? Ogarnij się.
Pozdrawiam



sat1234
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 643
Rejestracja: 22 gru 2016, 15:16
Tuner: nbox
Antena: Corab
Konwerter: Opticum
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 7 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#23

Post autor: sat1234 » 25 sie 2017, 11:56

Jesli do tej pory antena była ustawiona na 19,2 to "góra dół " anteny pozostają bez zmian czy muszę ustawić na 0 a dostrajac tylko ręcznie obrotnica "góra dół" plus "prawo lewo" ?



sat1234
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 643
Rejestracja: 22 gru 2016, 15:16
Tuner: nbox
Antena: Corab
Konwerter: Opticum
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 7 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#24

Post autor: sat1234 » 25 sie 2017, 20:31

Panowie, a wiec tak.

Ustawiłem sygnał na astrze full jaki mogłem czyli na trwam mam 70%

Gdy zmieniam na Hotbird czy astre 23,28 to obrotnica jakby za daleko sie przesuwa gdy cofnę ja lub przesunę troszkę tymi przyciskami przy obrotnicy to wtedy satelita wskakuje na swoje miejsce i działa idealnie.

Próbowałem także zmienic współrzędne

I na takich
Długość Geograficzna:022.956
Szerokość: 052.314

Hotbird działa na full


A za to astra na 30%


Z kolei na tych ustawieniach Astra full
Hotbird wcale nie działa
Działa astra 23 i resztki 28

Długość 20.954
Szerokość 52.314



Awatar użytkownika
moons
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1696
Rejestracja: 05 sty 2011, 22:12
Tuner: GigaBlue Quad Plus
Antena: Triax 115
Konwerter: Fte
Lokalizacja: Hajnówka
Podziękował: 5 razy
Dostał Podziękowań: 114 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#25

Post autor: moons » 25 sie 2017, 20:45

Rodzice mają z Tobą wieczne utrapienie.
Nie przeczytałeś ani słowa z tego jak w ledwie 12 punktach opisałem jak ustawić antenę na obrotnicy, i nie pisz że czytałeś bo nie czytałeś, gdybyś przeczytał to antena była by już dawno ustawiona.
Najlepszy przykład to taki że wpisujesz współrzędne montażu anteny od Łowicza aż do Siedlec czy choćby takie rzeczy jak w poprzednim swoim poście.
Przeczytaj dokładnie jak się ustawia antenę i wszystko będzie o.k. W tej chwili nie masz ustawionej kompletnie orbity dlatego nic kompletnie nie odbierasz. To nie jest ustawienie zwykłej anteny czy zeza na antenie tu trzeba się naprawdę przyłożyć i wykonać wszystko bardzo dokładnie.
Pozdrawiam



sat1234
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 643
Rejestracja: 22 gru 2016, 15:16
Tuner: nbox
Antena: Corab
Konwerter: Opticum
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 7 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#26

Post autor: sat1234 » 25 sie 2017, 21:06

Dokładnie zrobiłem tak jak na pisałeś ...

I efekty powyżej ...



Awatar użytkownika
moons
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1696
Rejestracja: 05 sty 2011, 22:12
Tuner: GigaBlue Quad Plus
Antena: Triax 115
Konwerter: Fte
Lokalizacja: Hajnówka
Podziękował: 5 razy
Dostał Podziękowań: 114 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#27

Post autor: moons » 25 sie 2017, 21:31

Nieprawda, choćby współrzędne, nie są po to żeby wpisywać sobie byle jakie tylko po to żeby wpisać prawidłowe żeby tuner wiedział o ile w która stronę obrócić obrotnicę. Gdyby można było sobie wpisywać byle co w te miejsca to po co w ogóle by one były. Napisałem wyraźnie i podkreśliłem że po ustawieniu kąta elewacji na obrotnicy zgodnie ze swoją szerokością geograficzną nie wolno tym regulować później, a Ty sobie piszesz że skoro antena była ustawiona na 19.2E to sobie wyregulujesz obrotnicą kąt elewacji. Nic nie pomogę, jak nie zrobisz dokładnie tak jak napisałem i będziesz sobie kręcił czym popadnie i gdzie popadnie do tego wpisując do tunera jakieś dane z kosmosu to nigdy nie ustawisz obrotnicy.
Pozdrawiam



sat1234
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 643
Rejestracja: 22 gru 2016, 15:16
Tuner: nbox
Antena: Corab
Konwerter: Opticum
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 7 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#28

Post autor: sat1234 » 26 sie 2017, 8:40

Dane wpisywałem z Google maps!!!

Wiec to chyba nie jest kosmos !!!!!


"Ty sobie piszesz że skoro antena była ustawiona na 19.2E to sobie wyregulujesz obrotnicą kąt elewacji." ??? Gdzie tak napisałem ????



Awatar użytkownika
moons
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1696
Rejestracja: 05 sty 2011, 22:12
Tuner: GigaBlue Quad Plus
Antena: Triax 115
Konwerter: Fte
Lokalizacja: Hajnówka
Podziękował: 5 razy
Dostał Podziękowań: 114 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#29

Post autor: moons » 26 sie 2017, 8:58

Nie chce mi się dyskutować bo mam ciekawsze zajęcia, zrób dokładnie punkt po punkcie jak napisałem i obrotnica będzie ustawiona poprawnie.
Piszesz gdzie napisałeś, a tutaj:
sat1234 pisze:Jesli do tej pory antena była ustawiona na 19,2 to "góra dół " anteny pozostają bez zmian czy muszę ustawić na 0 a dostrajac tylko ręcznie obrotnica "góra dół" plus "prawo lewo" ?
Po co nad tym się zastanawiać i dopytywać jak wyraźnie i nawet podkreśliłem to że nie wolno ustawiać anteny za pomocą podziałki na obrotnicy tylko za pomocą kąta elewacji na samej antenie.
co do współrzędnych to jak je odczytałeś z google? Skoro wpisujesz jakieś kosmiczne a wyraźnie napisałem że mają być współrzędne montażu anteny
sat1234 pisze:Próbowałem także zmienic współrzędne
I na takich
Długość Geograficzna:022.956
Szerokość: 052.314
....
Długość 20.954
Szerokość 52.314
Wpisujesz jakieś dane prawie Mielnika czyli miejscowości na granicy woj mazowieckiego a pisałeś że mieszkasz w Warszawie. Potem wpisujesz dane z drugiej strony Warszawy. Skoro napisałem że mają być Twoje to mają być Twoje a nie jakieś wymyślone, gdzie napisałem że można wpisywać sobie dowolne dane?? skoro po ustawieniu antena nie trafiała w orbitę to na 100% źle coś ustawiłeś i trzeba było sprawdzić wszystkie punkty od początku a nie wpisywać nie wiadomo co do tunera, bo to nic nie da. Zacznij od sprawdzenia pionu na uchwycie, czy na 100% ustawiłeś prawidłowy kąt na obrotnicy i tak dalej.
Ustawienie obrotnicy to w miarę łatwa robota ale wymaga bardzo dużej dokładności i cierpliwości jeśli tego nie masz to daruj sobie ustawianie i wezwij kogoś od montażu anten, zrobi to raz dwa.
Pozdrawiam



sat1234
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 643
Rejestracja: 22 gru 2016, 15:16
Tuner: nbox
Antena: Corab
Konwerter: Opticum
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 7 razy

Obrotnica opticum i antena od Cp hd

#30

Post autor: sat1234 » 27 sie 2017, 14:45

@Moons

Nie wiem, czy mi przyznasz racje ale cos chyba jest nie tak z ta obrotnica

Co jakiś czas jak próbuje ustawić to zanika napięcie nie działa silnik ( w ustawieniach tunera nic nie zmieniałem), "Fki" sa zarobione ok. Sprawdzałem tez na innym tunerze i to samo. Co moze byc powodem, zanikania napięcia , ze silnik nie pracuje ?


Można to jakoś przetestować czy obrotnica jest uszkodzona czy od razu reklamować ?

P.S. Jesli Ty albo ktos z Was mógłby pomoc mi zamontować obrotnicę prosze o info na priv z wycena.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości