Podłączenie do zbioczej.

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
Traws
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2017, 9:46
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Podłączenie do zbioczej.

#1

Post autor: Traws » 14 paź 2017, 9:57

Witam mam aktualnie nc+ z jednej anteny na dwa dekodery ale będę rezygnował z tego ponieważ zamontowali antene zbiorczą, tzn dwie tzn jedna na hotbirda i druga ta naziemna. Doprowadzone mam dwa kable do puszki RTV/2xSat i teraz pytania albo parę pytań jak to podłączyć zanim zakupie kable bo stare chce zostawić. Puszka mi trochę przeszkadza bo jest w kijowym miejscu itd. i chciałbym poprowadzić instalacje od razu do tych kabli na dwa telewizory tylko nie wiem czy są one już zsumowane (te dwie anteny na jednym kablu i drugi sygnał też z dwóch anten na drugim kablu) a gniazdko dali tylko po to żeby wyglądało sensownie do wpięcia na dwa telewizory. Jeśli jest zsumowane to elegancko dało by rade tylko przedłużyć kable zwykłą "beczką" jeśli dobrze myślę? Czy sensowniejsza opcja jest że to dopiero na puszce się sumuje i te dwa kable to jeden z naziemnej a drugi z hotbirda. I muszę walić kabel do gniazdka bezpośrednio. Wszystko bezpośrednio do tv ma iść jak co.

Ostatnie pytanie już mniej ważne jak już będę miał podłączone do tej zbiorczej to pomyślałem że skoro mam antenę koło okna to bym przestawił o te 5 stopni i bym ustawił na astre tylko jak to podłączyć żeby wszystko hulało. Tu już wystarczy w sumie do jednego telewizora z tą zbiorczą.
Wiem że debilnie napisane ale proszę wybaczyć :) Nie mam żadnego zbędnego kabla żeby to posprawdzać dopiero muszę zakupić to chciałbym wiedzieć ile i jak :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości