Praca Switch TERRA MV-508 z dekoderem Cyfrowym Polsatem

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
andrzej28091965
nowy
nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2018, 19:18
Tuner: HD3000
Antena: SAT
Konwerter: QUATRO Inverto Red Extended 0,3dB
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 2 razy

Praca Switch TERRA MV-508 z dekoderem Cyfrowym Polsatem

#11

Post autor: andrzej28091965 » 21 mar 2018, 15:26

Witam,
Zgodnie z zaleceniem kolegi z tego forum Powtórnie sprawdziłem przejście sygnału bezpośrednio z konwertera SAT do wszystkich tunerów Cyfrowego Polsatu, podłączając je kolejno. Dekodery sa sprawne technicznie z najnowszym softem, gdyż ten aspekt sprawdził Serwis Cyfrowego Polsatu zdalnie.
Przy połączeniu bezpośrednim /z pominięciem Switch Terra MV-508/ sygnał dociera bez jakichkolwiek problemów do głowicy tunera, gdzie na graficznych paskach dekoderów widzę i moc sygnału i jakość wykonanych połączeń.
Gdy w tor wepnę przedmiotowy Switch nie mam niczego.
Dziwna sprawa tym bardziej, że po drugiej stronie miasta kolega kupił MSR Terra i mając dwa dekodery Cyfrowego Polsatu tez nic nie ma.
Albo tunery CP mają zabezpieczenia, albo nie dokonują poprawnego dekodowania sygnału przez Switch, albo sygnały sterujące z dekoderów zniekształcają sygnał płynący z konwertera. Coś jest nie tak - odsyłam Switch do sprawdzenia i mam nadzieję, że odpowiedzą co jest przyczyną.
Biorąc pod uwagę wszystkie problemy nie mogę pogodzić się z tym, że tak proste urządzenie jakim jest Switch skutecznie uniemożliwia mi w cywilizowany sposób rozprowadzić sygnał z jednego konwertera do odbiorników TV /zresztą zgodnie z jego przeznaczeniem/i teraz muszę czekać. Jeśli tak jest zawsze przy Switch-ach i Cyfrowym Polsacie to ubolewam.
Pozdrawiam
Andrzej

Dam znać co było przyczyną tego stanu rzeczy, aby ustrzec się niespodzianek.
Za ten post użytkownik andrzej28091965 otrzymał podziękowanie od:
Roger (21 mar 2018, 16:10)



andrzej28091965
nowy
nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2018, 19:18
Tuner: HD3000
Antena: SAT
Konwerter: QUATRO Inverto Red Extended 0,3dB
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 2 razy

Praca Switch TERRA MV-508 z dekoderem Cyfrowym Polsatem

#12

Post autor: andrzej28091965 » 26 maja 2018, 19:40

Dużo pisałem na temat switch TERRA MV-508 i problemach w odbiorze sygnału Cyfrowego Polsatu.
Problem rozwiązałem sam i nikt nie był w stanie powiedzieć co jest przyczyną czytając dane, które wysłałem.
Przypomnę tylko, że był to nowy switch i nigdy nieeksploatowany.
Tak szybko o tym jak było:
1/ antena SAT sprawna technicznie, konwerter cztery kanały pokrywające cały zakres częstotliwości. Na konwerterze oprócz producenta i ogólnych danych żadnego opisu i podziału pasma. Przewody doprowadzone od konwertera do wejścia switch bezbłędnie, sygnał przez switch przechodził i zostały pomierzone profesjonalnym miernikiem, a dane podawałem wcześniej. Mimo tego na 3 dekoderach CP komunikat "brak sygnału".
Gdy odłączyłem 3 tunery od switch i zestawiłem bezpośrednie połączenie w relacji dekoder CP-konwerter SAT wszystko działało. Obraz super/ moc sygnału 96, jakość połączeń 98/ Gdy w układ włączyłem switch c na wszystkich dekoderach CP cisza.
Jedni mówili za silny sygnał, załóż tłumiki na wejście sygnału SAT do switch, inny kolega polecił odesłać switch do naprawy lub wymiany na nowy. Polecno mi też poprawić ustawienie anteny SAT. Cuda na kiju tym bardziej, że w Cyfrowym Polsacie też nie wiedzieli co jest grane i nakazali wymieć tunery. Chore.
A co było????
Nie można montować w układzie ze switch-em terra konwerterów wielokanałowych 4/6/8/pokrywających cały zakres pasma częstotliwości tzn. konwerterów szerokopasmowych mających 4 /6 lub 8 kanałów uniwersalnych przenoszących sygnał SATw całym paśmie. Switch TERRA przepuszcza sygnał przez siebie, można dokonać pomiarów, lecz na dekoderach CP nie będzie niczego. Podmieniłem konwerter na wysięgniku anteny SAT zakładając konwerter ze ścisłym podziałem pasma , gdzie kanały były oznakowane literowo i kolorami. Przewody podłączyłem 1:1 tj. strona konwerter SAT - switch TERRA w sposób: HH-HH/ HL-HL/ VH-VH/ VL-VL/. Podłączyłem zasilanie 18V, podłączyłem przewody obwodów dekoderów CP i w dwie sekundy na wszystkich TV ukazał się rewelacyjny obraz.
Kupiłem konwerter /ten pierwszy/ i wszystkie pozostałe urządzenia w renomowanej firmie znanej na polskim rynku/ nazwy jej nie wymieniam/, gdzie mówiłem wyraźnie, że wszystko będzie pracowało w układzie ze switch i będę rozdzielał sygnał na telewizory. I co? Szkoda mówić.
Pozdrawiam Andrzej
Straciłem dużo czasu i nie potrzebnie. Pamiętajcie koledzy o tym co napisałem i nie kupujcie szmelcu tj. konwerterów za 86 zł, nawet jeśli mają 4 kanały i pracują bez swotch.
Za ten post użytkownik andrzej28091965 otrzymał podziękowanie od:
Peyu (26 maja 2018, 22:17)



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Praca Switch TERRA MV-508 z dekoderem Cyfrowym Polsatem

#13

Post autor: Jacek » 27 maja 2018, 11:05

Coś mieszasz. Jaki to konwerter szmelc za 86zł co ma 4 kanały ?
konwerterów wielokanałowych 4/6/8/pokrywających cały zakres pasma częstotliwości tzn. konwerterów szerokopasmowych mających 4 /6 lub 8 kanałów uniwersalnych przenoszących sygnał SATw całym paśmie
o co kaman :cry: :crazy: :hmmm:
- nie wiem o co chodzi.
Podmieniłem konwerter na wysięgniku anteny SAT zakładając konwerter ze ścisłym podziałem pasma , gdzie kanały były oznakowane literowo i kolorami
Konwerter który miałeś zainstalowany i zakupiony - to QUATRO Inverto Red Extended 0,3dB i on spełnia w/w parametry widocznie trafił Ci się uszkodzony konwerter.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 23 gości