nc+ z multiroom wifi box z zezem (monoblok) w Niemczech - nie działa

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
greg007
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:56
Tuner: nc+ 2017
Antena: 60cm
Konwerter: monoblok zez
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

nc+ z multiroom wifi box z zezem (monoblok) w Niemczech - nie działa

#1

Post autor: greg007 » 06 lip 2018, 13:05

Jako nowy witam serdecznie wszystkich forumowiczów, :-)

Problem jest następujący. Zaznaczam nie jestem fachowcem od instalacji satelitarnych, ale człowiekiem "technicznym". Instalacja z zezem, z monoblokiem (4 kable, rozsyłanie na 3 pomieszczenia) z konwerterem głównym nastawionym na Astrę (to okazało się dopiero teraz, gdy chciałem uruchomić multibox w sypialni), co skutkuje tym, że wifi multiroom nie działa, bo nie ma Diseqca. Na infolinii powiedzieli, że należy zamienić ten multiroom na tzw. mydelniczkę 49 lub 50, która jak  okazało się w salonie nc+ nie jest już produkowana i jest niedostępna, mimo, że niektórzy sprzedawcy mówili początkowo, że jest do "ściągnięcia" na zamówienie. Aktualnie sprzedawany model 51 nie współpracuje z dekoderem zeszłorocznym. Co można zrobić poza wymianą monobloku na wersję "polską" z konwerterem głównym nastawionym na Hotbirda? Nie mogę tego zrobić we własnym zakresie, bo dach b.stromy (antena na samej górze) i stracę gwarancję na całą instalację, a niemiecki fachowiec ostro wykasuje. Tak sobie myślę, czy nie mógłbym zrobić "ręcznego" diseqca, czyli podać sygnał z zasilacza na kabel antenowy i wymusić w ten sposób przerzut na Hotbirda, a wtedy istniejący wifi multiroom zobaczy sygnał? A może jest jakieś inne rozwiązanie? Polak potrafi, :-).

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości