Programy bałkańskie

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
jak501
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2018, 10:28
Tuner: -
Antena: -
Konwerter: -
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Programy bałkańskie

#1

Post autor: jak501 » 06 sie 2018, 12:57

Witam serdecznie, nigdy nie zagłębiałem się w tajnikach telewizji satelitarnej, mieszkam w bloku więc jest kablówka i spoko. Ale od kilku lat córka uczy się języka chorwackiego, jest już na dość zaawansowanym poziomie. W czasie ostatniego urlopu w Chorwacji tłumaczyła na bieżąco wiadomości chorwackie. Dlatego chciałbym jej umożliwić, aby mogła codziennie choć na chwilkę posłuchać tego języka, a umożliwiłaby jej to właśnie telewizja. Dlatego zwracam się z pytaniem prośbą dla znawców tematu jak i mądrych w tej branży, proszę doradźcie co mam zrobić, co kupić abym mógł w domu oglądać programy bałkańskie. Ponoć tam gdzie się ogląda HRT1, HRT2 i HRT3 są również programy bośniackie, serbskie i słoweńskie. Ale ja nie mam pojęcia jak temat ugryźć. Nie interesują mnie żadne inne programy, mam ich pełno w kablówce. Z góry serdecznie dziękuję za każde poważne i mądre słowa.



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Programy bałkańskie

#2

Post autor: Jacek » 06 sie 2018, 14:05

Cześć.
Programy Chorwackie HRT-1-2-3 są częściowo kodowane. HRT-4 i HRT-5 są FTA Jeszcze jest kanał chorwacki Z1 (chorwackiej opozycji, jak mówi mój znajomy Chorwat).
Kanały są nadawane z satelity Eutelsat - 16A pozycja 16e - https://www.flysat.com/e16a.php
Do odbioru powinna wystarczyć antena np. Corab900. Wystarczy najprostszy odbiornik od odbioru FTA.
Jak masz balkon od południa to "stojaczek" do barierki i oglądać.

edit.
kanały słoweńskie 1-2-3 są również częściowo kodowane.
jest sporo kanałów serbskich, bośni-hercegowiny, czernogóry - to pojedyncze sztuki


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
mg98
DX-er
DX-er
Posty: 1504
Rejestracja: 18 lut 2013, 12:51
Tuner: GTMedia V9 Prime, Octagon SX88+SE, Openbox S3 mini
Antena: Hollex R-120 , Mabo 150 i Laminas AS-270
Konwerter: Inverto Black Ultra, Aljano Black Panther
Lokalizacja: Proszowice
Podziękował: 198 razy
Dostał Podziękowań: 236 razy
Kontakt:

Programy bałkańskie

#3

Post autor: mg98 » 06 sie 2018, 14:40

Ewentualnie jeśli ma Pan ustawioną antenę satelitarną na Hotbirda 13E, to wystarczy dołożyć dodatkowy konwerter, tylko z wąskim promiennikiem (np. Inverto multiconnect około 40zł albo Maximum XO-R1 w podobnej cenie). Oba w dmtrade


[SAT] Laminas AS-270, Mabo 150cm, R-120 siłownik 18, Fracarro Penta 85, Selfsat H30D
[DAB+, FM & Es] VHF 4-el, Dipol 3/RZ B

[Ku Band] Inverto Black Ultra, Alyano Black Panther, Inverto White Flange, Televes 7475
[C Band] Dreamtech GTP-1100C

[Tunery] GTMedia V9 Prime, Octagon SX88+ SE HEVC, Openbox S3 mini, Open SX1, GTMedia V8 Finder2

Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Programy bałkańskie

#4

Post autor: Jacek » 06 sie 2018, 15:24

mg98 pisze:
06 sie 2018, 14:40
Ewentualnie jeśli ma Pan ustawioną antenę satelitarną na Hotbirda 13E, to wystarczy dołożyć dodatkowy konwerter, tylko z wąskim promiennikiem (np. Inverto multiconnect około 40zł albo Maximum XO-R1 w podobnej cenie). Oba w dmtrade
To tylko przy większej antenie, na czaszach 70-90cm to się raczej nie uda :cry:


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

jak501
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2018, 10:28
Tuner: -
Antena: -
Konwerter: -
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Programy bałkańskie

#5

Post autor: jak501 » 06 sie 2018, 16:51

Jak pisałem nie mam żadnych anten, mieszkam w bloku i obecnie mam telewizję z Orange po światłowodzie, odbieram z dekodera Samsung ICU100. A może w moim przypadku wystarczy tylko zamontować i ustawić talerz, podłączyć do mojego dekodera i będzie odbierać.



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Programy bałkańskie

#6

Post autor: Jacek » 06 sie 2018, 17:37

Pański odbiornik jest odbiornikiem kablowym.
Chyba że telewizor ma wbudowaną głowicę tunera satelitarnego DVB-S/S2 to faktycznie wystarczy sama antena+konwerter skierowana na 16e (ustawiona na miernik, a nie na "oko").
Idąc dalej - czy widok z balkonu na południe jest "czysty" - czy nie rosną przed balkonem wysokie drzewa, przesłaniające widok


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości