Resetowanie Zawieszanie NBOX BXZB Enigma

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
Niko1983
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2019, 13:02
Tuner: Nbox
Antena: nc
Konwerter: k
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Resetowanie Zawieszanie NBOX BXZB Enigma

#1

Post autor: Niko1983 » 25 lut 2019, 23:26

Witam !

Mam problem, posiadam Nbox BXZB bez dysku.
Problem polega na tym, że na wgranej Enigmie mam skonfigurowany OSCAM( przez sprzedającego) i niestety dekoderek się zawiesza, a czasem się resetuje(poniżej opisze przypadki). Sprzedający twierdzi, że na pewno nie jest to zasilacz ani kondensatory, ponieważ te rzeczy przez sprzedażą są nowe. Przesłałem również logi z Total commandera i twierdzi on, że winą jest problem z internetem?! ( Posiadam najszybszy internet w Polsce i bardzo stabilny). Dekoder jest połączony kablem z routerem TP Link.

Teraz pytanie, czy to może być np wejście RJ45 w dekoderze ? bo na dniach poczytałem o tym problemie.

Przedstawiam jak wygląda sytuacja od 7 miesięcy i od 1-szego dnia użytkowania. Zaznaczam, że znajomym robiłem konfiguracje i im śmiga wszystko OK, zresztą mi sprzedający zrobił to przez zdalny pulpit dla pewności, że ustawienia są OK.

1. pojawia się zielony ekran...za każdym razem jakiś inny błąd i reset dekodera
2. dekoder resetuje się sam z siebie bez zielonego ekranu
3. zawiesza się dźwięk, a po chwili obraz..
4. zawiesza się dźwięk razem z obrazem w jednej chwili
5. zawiesza się dźwięk z obrazem a za 10 sekund odwiesi( rzadko)
6. zawiesza się dźwięk i obraz, a po zmianie programu ten drugi program leci normalnie

95% przypadków zawieszenia dekoder nie daje żadnej reakcji na żaden z przycisków pilota czyli nie idzie przełączyć program. Najczęściej trzeba odłączyć kabel zasilania i dekoder działa poprawnie..zdarza się, że w 20 minut zawiesi się 2 razy, a czasami działa poprawnie 3-4 godziny, a nawet 5.
Przy zawieszeniu pojawiają się koła zębate, które kręcą się w lewym górnym rogu:) Czasami również na obrazie pojawiają się kratki czy jakiś delikatne skakanie obrazu..ale to występuje rzadko

Jeśli ktoś pomoże to jakoś da radę się odwdzięczyć...

Zainteresowanych zapraszam na priv to podeśle logi z total commandera( rzadko pojawiają się logi)

Zaznaczam, że oprogramowanie było wgrywane ponownie :)



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Resetowanie Zawieszanie NBOX BXZB Enigma

#2

Post autor: Jacek » 26 lut 2019, 7:39

Ten model nboxa pracuje z modchipem. Być może masz zapchaną pamięć. Generalnie te odbiornik to "staruszki". Spróbuj image wgrać na pen-a i uruchamiać odbiornik z USB.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
stalker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 27 lip 2016, 11:02
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 43 razy

Resetowanie Zawieszanie NBOX BXZB Enigma

#3

Post autor: stalker » 27 lut 2019, 13:43

Koła zębate w lewym rogu to pewnie spinner. W systemie E2 wykorzystywane są różne symbole.
Jaki masz image?
Co masz w logach? Lokalizacja home/root/logs



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości