nc+, szwecja, problemy z miernikiem

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3884
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

nc+, szwecja, problemy z miernikiem

#11

Post autor: Peyu » 24 paź 2019, 7:06

Ciebie interesuje kat na podziałce ustawiasz go wg miejsca zamieszkania w Wielkopolsce mam kąt 30 stopni.



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

nc+, szwecja, problemy z miernikiem

#12

Post autor: toroidal68 » 24 paź 2019, 21:08

Settler pisze:
23 paź 2019, 21:13
Zacząłem wszystko robić od początku i zacząłem od ustawienia masztu, pion jest. Następnie zabrałem się za uchwyt czaszy. Ma ona dwie możliwości zakręcenia śrub. Jedna Y z zakresu 25-90 stopni a druga X od 0 do 60 stopni. Czy punktem wyznaczający kąt jest linia tych dwóch śrub?
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
========
Po co sobie utrudniasz życie,nie patrz na podzialki tylko dawaj antene na maszt i lekko poluzuj nakretki potem delikatnie ruszaj antena.Oczywiscie wszystko podepnij do tunera i powinno znalesc 13e. :yes:



marek131
nowy
nowy
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:03
Tuner: VU+ Ultimo 4K
Antena: Mabo 150 polarmount
Konwerter: Invacom TWH-031
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy

nc+, szwecja, problemy z miernikiem

#13

Post autor: marek131 » 27 paź 2019, 10:18

Witam.
Posiadasz miernik - dobra okazja żeby się z niego nauczyć korzystać .
Włączasz analizator widma i szukasz takiego wykresu jak na załączniku ( polaryzacja V , pasmo niskie).
Kątami się nie przejmuj. Jak znajdziesz wysoki poziom to wtedy przełączasz na paski i dokładnie dostrajasz.
Podczas dokręcania śrub także kontroluj wskazania miernika. Na koniec kąt skrętu konwertera też na paskach.
Pozdrawiam POWODZENIA.
Załączniki
IMG_20191027_094902.jpg



Settler
nowy
nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2019, 16:41
Tuner: c+
Antena: 90
Konwerter: X
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Re: nc+, szwecja, problemy z miernikiem

#14

Post autor: Settler » 29 paź 2019, 12:44

ObrazekObrazek

Takie sa cały czas wyniki, nic ponad to. Czekam na inny konwerter i zobaczę jak będzie z drugim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Settler
nowy
nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2019, 16:41
Tuner: c+
Antena: 90
Konwerter: X
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

nc+, szwecja, problemy z miernikiem

#15

Post autor: Settler » 05 lut 2020, 13:34

Dzien dobry. Udało mi się dogadac ze wszystkim i osiągnąć zadowalający (wg mnie) wynik.
Jako laik nie uchroniłem się nawet przed takimi błędem jakim jest przygotowanie przewodu i końcówek. Dopiero filmik na YT z przygotowania takiego kabla uświadomił mnie jakie to ma znaczenie i można było ruszyć dalej. Dalej już większych problemów poza ustawieniem odległości LNB do czaszy bo to tez robi różnice ;)
Obrazek

Poniżej wyniki.

ObrazekObrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
stalker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 27 lip 2016, 11:02
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 43 razy

nc+, szwecja, problemy z miernikiem

#16

Post autor: stalker » 05 lut 2020, 16:47

DPM to jakaś marketowa czasza, ale na 90 cm MER 11,7 db jest o jakieś 4dB za mały. W Polsce oczywiście.
W Szwecji sygnał jest słabszy, ale czy aż tyle?
http://www.flysat-beams.com/hotbird-beam.php
Masz miernik, więc eksperymentuj. Przecież jak zepsujesz to sam ustawisz. Odległość konwertera (czerwona strzałka) też odgrywa rolę.
Nic tej anteny nie zasłania? "Hokej" jakoś tak blisko balustrady widać na tej fotce, tj. tak jakby czasza była nią zasłonięta.



Settler
nowy
nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2019, 16:41
Tuner: c+
Antena: 90
Konwerter: X
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Re: nc+, szwecja, problemy z miernikiem

#17

Post autor: Settler » 05 lut 2020, 17:15

Obrazek

Niestety nie mogę „wyjść” bardziej poza obrys balkonu ze względu na zasady w spółdzielni. Genralnie problem to tez barierka balkonu do której jest przymocowany stelaż bo jest mało sztywna i przy dużym wietrze cała czasza się rusza ale po ostatnim ustawieniu nie straciłem sygnału co wcześniej nawet przy małym zachmurzeniu miałem max może TVP info. Może na wiosnę wymyślę sztywniejszy rodzaj mocowania. Czy wybór transpondera 11449/27500 h jest ok czy próbować innego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
stalker
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 27 lip 2016, 11:02
Podziękował: 8 razy
Dostał Podziękowań: 43 razy

nc+, szwecja, problemy z miernikiem

#18

Post autor: stalker » 05 lut 2020, 17:25

Jeden ze słabszych, dobrze:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2520334.html
Patrząc na https://satlex.net/pl/azel_calc-params. ... &diam_h=90
kąt elewacji powinien być rzędu około 22,5°. Tyle masz na podziałce? Bo mi na mniej wygląda (patrzy w dół?) z perspektywy tego zdjęcia. I czy ta czasza jest ne pewno prosta, bo z boku wygląda na pogiętą, odkształconą.
Oczywiście jak masz niewypionowany maszt może być inaczej. Miernik w dłoń i zza anteny DELIKATNIE bez luzowania śrub odchyl do góry, do dołu i zobacz co będzie.
Dodatkowo waha Ci się MER. Na ostatniej fotce 12,3 dB, a za moment 0,6 dB mniej. To od tego ruchomego masztu?
Skręt konwertera regulowałeś?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości