obrotnica opticum mh1 + miska famaval

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#11

Post autor: big-apple » 24 lis 2012, 19:53

zrobie fotke to ja skomentujecie .Sporo za ta instalacje skasowali wogole ciekawi mnie stabilnosc podczas wiatrow bo calosc jest zamontowana na 2 metrowym maszcie a maszt do komina i tyle. Co do "dostrajania sygnalu" to ustawili astre a na tam sobie ustrzelilem kanal i tyle . Jesli chodzi o obrotnice to sam ich pytalem mowia ze prawie nikomu nie montuja obrotnic ale zapewne jest to skutek ze spoleczenstwo jest poprostu niedoinfomowane i zyja tylko z reklam i nie wiedza ze istnieja wogole takie urzadzenia. Ja obracam antene od 2002 roku tak jak widzicie mialem wczesniej silownik a poprzedni monter spedzil sporo godzin ze mna na kominie jak sie potem okazalo gosc byl fanatykiem krotkofalowcem . Zobacze jak to bedzie z korektami ktore jeden z nich zaproponowal . Sam osobiscie bede sobie probowal jakos powoli zeskanowac satelity .U nich to bylo tak ze zaproponowali mi usluge express 99zl ktorej nie ma wogole na ich stronie potem przyjechal gosc ktory mial zrobic kosztorys tak mi przez phone powiedzieli oczywiscie kosztorysu nie bylo tylko osobiscie mi powiedzial ze bedzie potrzebny maszt "specjalny do obrotnic" reszta roboty to wiercenie i kolki a sam montaz pomimo tego ze im pomagalem antene wnosic i wogole monitorowalem cala operacje to zadnych znizek.
Nieinteresowali sie jak mi dziala tylko mowili idz pan i wlacz tuner i tyle.Nie mam zadnego dowodu ze obrotnica jest ustawiona prawidlowo jesli chodzi o skale dlugosci geograficznej.



Awatar użytkownika
jansat
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1129
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#12

Post autor: jansat » 24 lis 2012, 22:24

A przy najmniej maszt jest wypionowany?
Ustawienie prawidłowej trajektorii obrotnicy wymaga kilka godzin i to dla wprawionego i doświadczonego montera. Coś powątpiewam w doświadczenie i wiedzę tych fachmanów.
Po za tym obrotnice montuje się, nie na masztach przelotowych (ze względów bezpieczeństwa i braku możliwości idealnego wypionowania) tylko na uchwytach antenowych typu Amstrad z pełną możliwością ustawiania pionu co jest podstawą dokładnego ustawienia obrotnicy.


KTI 230cm C-band MTI 15Ksiłownik36",Svensat1,5m LNB twin Invacom siłownik18",Mabo 1,5m LNB SC-1 siłownik18" Parabola 125cm zez Astra-Hotbird LNB twin Digistar i SC1
Dekodery codziennie inny
Na 2 lata N-box HDTV.

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#13

Post autor: big-apple » 26 lis 2012, 13:17

tzn byla tzw pionownica ta ktora sie stosuje do kazdego zestawu niekoniecznie obrotowego . Obrotnica jeszcze nie jest prawidlowo ustawiona motaz trwal ze 4godziny tyle ze ustawienie bylo tylko na zastra nie wiem czy to jest tzw pkt 0

obecnie nic nie dziala :) staram sie tylko dostroic hotbirda


umowilem sie juz na korekty sygnalu gorzej tylko bedzie z tym jak wyzerowac sobie ustawienia USALS ktore juz mam

po wprowadzenia swoich danych geograficzny tuner takie co mi ustawil

dlugosc 005.100
szerokosc 050.767

jak wiemy te obrotnice maja 2 skale po jednej stronie ustawia sie dlugosc a po drugiej jest kat elewacji niestety kata elewacji nie znam ale na youtubie twierdza
ze ustawia sie on automatycznie.


Do czasu az monter przyjdzie do korekty bede meczyc hotbirda uwierzcie mi waz by szlag trafil jakbysie mieli moje warunku a dobrze ze jestes osoba cierplia i jeszcze ten krotki czas do wizyty montera wytrzymam bo u mnie na dniach snieg i temperatury na minusie nadchodza ale jednak jak zrobili i zaplacone to moge wymagac.



Awatar użytkownika
Jalocha
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1824
Rejestracja: 17 lut 2009, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 31 razy
Dostał Podziękowań: 55 razy
Kontakt:

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#14

Post autor: Jalocha » 26 lis 2012, 16:33

Punkt zero to południk Twojego komina :) A obrotnica na maszcie ma wskazywać Twój równoleżnik.
Montażysta powinien ustawić jakiś silny transponder na 16E i o jeden stopień przekręcić całość w lewo (stojąc za anteną). Wtedy na usals wszystko by jeździło, oczywiście po wprowadzeniu w tunerze swojego położenia geograficznego.


Todo es mentira en este mundo... todo es mentira la verdad...

Famaval 110cm (old) (5E+7E+10E)
Famaval 110cm (new) (9E+13E+16E+19.2E+23,5E)
Corab 90cm (39E+42E)
Corab 90cm (33E+28.5E)
Openbox S2 Mini HD, Lunix 4K

E-sporadic: dipol 1-elem. R1/R2/E2/E3/E4
UKF: Wittenberg 5-elem. + Sony ST-370S

Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#15

Post autor: Jacek » 26 lis 2012, 17:04

dlugosc 005.100
szerokosc 050.767
wg tych współrzędnych to mieszkasz na wschodzie Francji niedaleko Luxemburga :) . A twoje południe powinno być ustawione na Syriusza 4,8e .


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#16

Post autor: big-apple » 26 lis 2012, 21:49

Widzisz kurna :) ja spisalem z netu wspolrzedne co prawda byly one zblizone a z netu po podaniu kodu pocztowego wynosza tak:
51,236987 na 17,354279 no i potem sie pojawil powyzszy zapis i nie wiem czy tak ma byc.

dalej jesli o to punkt zero chodzi to ja wiem ze wtedy miska jedzie na tzw godzine 12 i ledwo sie wyrobilem by zatrzymac obrot bo mialem kosmiczny problem by trafic hotbirda wogole nie moglem sie wstrzelic LOL

jest tez szkopol w tym ze wiele transpoderow z hotbirda ma rozne wartosci sily sygnalu dajmy canal+ sport hd mam 14.90 a jak wlacze TVN HD juz tylko 9.80 i bledy BER podczas transmisji [ na silowniku tego ne bylo]

na obecne chwile nie wiem wogole jak zabrac sie za skanowanie orbity bo przyjdzie monter i co ustawi mi dajmy na astre ja pojade na hotbirda i nic nie bedzie dalej

wg 17.3east mamy do wyboru 19 badz 16 delikatnie blizej do 16 east tam jest MY Music niekodowany a jak postawilem na godzine do testu obrotnice na nietypowych warunkach to 13 16 i 19 dzialaly bez problemu tylko za kazdy razem inny wynik jesli chodzi i sile sygnaly ale wiadome ze nie bylo pionu itd


wrzuce fotki ktore sa pytanie jak mam skanowac satelity bo nie jest powiedziane ze mam je poprostu wybierac tak jak mialem to z czasow silownik

fotka nr 5 to setting z silownika
a jest jeszcze opcja all satellites do skanowania i nie wiem jakby sie tutaj USALS zachowal.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#17

Post autor: Jacek » 27 lis 2012, 20:09

Nie nie zrozumiałem.
Piszesz bardzo chaotycznie. Nie stosujesz znaków interpunkcji, w polskim języku występują również litery ą,ę,ś,ć,ł,ó.
Może koledzy Cię rozszyfrują, ja nie łapię tego "bełkotu".

Sam nie jestem mistrzem pisarstwa, ale przynajmniej się staram.
I proszę nie pisać, że się czepiam.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
Jalocha
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1824
Rejestracja: 17 lut 2009, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 31 razy
Dostał Podziękowań: 55 razy
Kontakt:

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#18

Post autor: Jalocha » 27 lis 2012, 20:47

Już zostaw ten punkt zero, idź na jakiegoś odległego satelite (oczywiście za pomocą USALS) na której wiesz, ze kiedyś miałeś sygnał (Turksat, Amos cokolwiek). Jeżeli podczas podróży anteny nie wskoczy sygnał nawet na chwilę to opieprz porządnie monterów. Dopóki nie zrobią wszystkiego jak należy nie pozwól zejść z komina :grin:
O interpunkcji nie wspomnę, wystarczy że zrobił to kolega Jacek. Sens wypowiedzi staram się wydobyć z konspektu tak jak to bywa przy pracy z tekstem obcojęzycznym :grin:


Todo es mentira en este mundo... todo es mentira la verdad...

Famaval 110cm (old) (5E+7E+10E)
Famaval 110cm (new) (9E+13E+16E+19.2E+23,5E)
Corab 90cm (39E+42E)
Corab 90cm (33E+28.5E)
Openbox S2 Mini HD, Lunix 4K

E-sporadic: dipol 1-elem. R1/R2/E2/E3/E4
UKF: Wittenberg 5-elem. + Sony ST-370S

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

obrotnica opticum mh1 + miska famaval

#19

Post autor: big-apple » 27 lis 2012, 21:51

Ja juz od poczatku podejzewalem ze monterzy do tego podchodza w sposob "jakos bedzie dzialac" bo nie podobalo mi sie ze ustawil i poszedl no ale powiedzial ze umowimy sie na korekty.

no ale az tak bardzo nie narzekam bo malo kto chcial wogole wejsc na ten dach gdzie wiekszosc anten jest zamontowana zwyklym uchwytem do scian budynkow

za brakujacych ustawien jeszcze byl kat deklinacji a to wygrzebalem z aplikacji na yansacie

tak wiec wg danych 17.3 jako dlugosc i 051 jako szerokosc wyszlo ze kat deklinacji to 31.57 czyli 31 stopni druga skala na poziomicy w obrotnicy inne zrodla podaja ze czestym ustawieniem jest 35 oczywiscie jest to kat jesli chodzi o astre w przypadku 16 east jest to zadna roznica bo 31,59

ciekawi mnie kat polaryzacji -1.7 przy astrze 0.8 przy 16 east


co do poczatku skanow wylaczylem usals na wszystkich pozycjach i zostawilem to tak jakby nie mial USALSA priorytetowe pozycje to 28 east 30 west 9 east
tylko nie wiem jak ten monter chce ustawic wogole to wszystko powinien miec ze soba jakis maly tunerek z opcja usals i na nim testowac bo ja i tak sam bym sobie potem wszystko wyszukal.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości