moteck vs opticum vs Powertech 380

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
Robinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: 11 mar 2012, 22:08
Tuner: HD51
Antena: Mabo 115
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 32 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#21

Post autor: Robinson » 08 gru 2013, 23:41

big-apple, o ile dobrze rozumiem, poluzowanie nastąpiło w tym miejscu jak w załączniku?
I ta antena to może Famaval?
U mnie jest chyba podobna sytuacja, tak jak pokazałem kilka postów wyżej, na Famaval 110.
Załączniki
IMGP0927_cr.jpg
Za ten post użytkownik Robinson otrzymał podziękowanie od:
big-apple (09 gru 2013, 21:23)



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1570
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#22

Post autor: big-apple » 09 gru 2013, 21:09

ciezko stwierdzic

nie mam lustrzanki wiec zoom bardzo ograniczony fotka robiona zabytkiem

tak antena Famaval ze wzgledu na to ze jest jedna z lzejszych ale tak jak mowilem nie wzialem pod uwage ze az tak bedzie bujac ale kazdy ja polecal [widac inaczej zyje sie z antena 90cm]

ogolnie to juz przed tymi wiatrami zaczalem podejzewac ze cos sie poluzowalo bo nawet gdy wiatry byly juz 20km/h widzialem oslabienie

dowod na to ze po zmianie transponderow na 28 east kanal HD retail u mnie sygnal szalal 8-12dB + szatkowanie bylo

szczesliwie jeszcze przed wiatrami pobralem uprawnienia na karte


A co masz w tym poluzowaniu do polecenia? jakies wzmoceninia? bo jak wiadomo calosc to zestaw a inni sobie sami cos wzmacniaja .



Robinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: 11 mar 2012, 22:08
Tuner: HD51
Antena: Mabo 115
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 32 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#23

Post autor: Robinson » 09 gru 2013, 22:55

big-apple pisze:A co masz w tym poluzowaniu do polecenia? jakies wzmoceninia? bo jak wiadomo calosc to zestaw a inni sobie sami cos wzmacniaja .
Na razie nie mam nic. Sam szukam jakichś podpowiedzi, to może na wiosnę bym to mocowanie jakoś przerobił.
U mnie jest tak, że przy silniejszym wietrze antena tak lata na boki, że zamraża mi obraz. :(



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1570
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#24

Post autor: big-apple » 09 gru 2013, 23:15

Obadaj silne transpondery


ja badam zawsze NHK / Bloomberg z hotbirda


pierwszego dnia Xsawerego pchnelo mi antene na 16.60

za to na najslabszym transponderze czyli TVN HD gdy jest slabo to mialem nawet 7.50 a gdy pchnie to 12.50


w wiazki lyngsata nie warto wierzyc juz sie przekonalem


kiedy antena jest lekko przestawiona przez wiatr zawsze obrotnica mozna dostroic te 1-3dB jednak gozej jest jak sie ma tylko 1 montera licze ze na swieta TV jednak bedzie :hmm:



Robinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: 11 mar 2012, 22:08
Tuner: HD51
Antena: Mabo 115
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 32 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#25

Post autor: Robinson » 09 gru 2013, 23:50

Ale u mnie Famaval 110cm przestawia się w górę, a nie na boki.
Na boki to tylko trzepocze w trakcie podmuchów (co powoduje ciągłe mrożenie obrazu), ale po ustaniu wiatru, antena trzyma się prawidłowo w poziomie.



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1570
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#26

Post autor: big-apple » 10 gru 2013, 23:16

Zapomnialem z tego wszystkiego zapytac


przy korektach od nowa bo antena patrzyc w dol to czeka mnie znowu pkt 0 i restart od pozycji geograficznej 17.3 z ustawieniem trajektorii?


@Robson patrze na ta fotke cos zzoomowal i ten uchwyt trzymajacy antene i to daje duzo do myslenie

wydaje mi sie ze ten uchwyt nie jest stabilny nie trzyma calosci przy silnych wiatrach i chyba od niego trzeba zaczac

pytanie tylko na co by to cos nie bylo za ciezkie by sie obrotnica nie wieszala.



Robinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: 11 mar 2012, 22:08
Tuner: HD51
Antena: Mabo 115
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 32 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#27

Post autor: Robinson » 10 gru 2013, 23:30

big-apple pisze:przy korektach od nowa bo antena patrzyc w dol to czeka mnie znowu pkt 0 i restart od pozycji geograficznej 17.3 z ustawieniem trajektorii?
Trajektoria jest na obrotnicy, więc jeżeli na obrotnicy nic się nie przestawiło, to trajektoria powinna być OK pod warunkiem złapania zera i prawidłowej elewacji anteny.



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1570
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#28

Post autor: big-apple » 11 gru 2013, 13:41

Tego wlasnie nie powiem fotka ktora zrobilem to jedyny podglad w ogole na komin z innej strony wszystko zaslania . Jak dla mnie elewacja anetny calkowicie to ustawienia od nowa


stale sie patrze w ten uchwty cos zaznaczyl na czerwno i wydae mi sie od tego trzeba zaczac ten uchwty trzeba zastapic o niebo stabilniejsza konstrukcja.



Robinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: 11 mar 2012, 22:08
Tuner: HD51
Antena: Mabo 115
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 32 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#29

Post autor: Robinson » 21 gru 2013, 19:04

A ja jeszcze się tak zastanawiam, czy oprócz zmniejszenia odległości obrotnica - antena Famaval (odległość widać wyraźnie kilka postów wyżej: http://www.satclub.pl/resources/image/41257) nie można by zastosować linki stalowej, wiercąc otwory w tej nieroboczej krawędzi anteny i połączyć linkę z tą śrubą tak jak na rysunku poniżej i zabezpieczyć jeszcze nakrętką. Na rysunku zaznaczyłem tylko 2 linki, ale kolejne dwie mogłyby być usytuowane symetrycznie i połączone ze śrubą po przeciwnej stronie. Ewentualnie można by zastosować jedną linkę i przewlec ją przez kilka otworów zrobionych na obwodzie anteny i połączyć z tą śrubą.
Wszystko to takie luźne pomysły mające na celu zabezpieczenie anteny Famaval 110cm, która przy silniejszym wietrze trzepocze jak skrzydła, powodując zamrażanie obrazu.
Załączniki
IMG_7828_cr_cr.jpg



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1570
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

moteck vs opticum vs Powertech 380

#30

Post autor: big-apple » 22 gru 2013, 0:41

na twoim uchwycie widze ze masz inne sruby niz ja oraz widze ze antena jest nizej niz moja

co do linek ja powiem tak ta antena powina miec wiekszy glowny uchwyt mocujacy [ za czasow silownika mialem cala konstrukcja piekielnie mocno przymocowana do plecow anteny z kominem to trzymala jak wialo
nawet po 80kmh a antena byla z 2001 roku ale rdza wszystko zjadla tyle ze nikt nie mial sie jak tym zajac monter z tamtych czasow mowil ze potrzbne bylo smarowanie i przeglady]


napisalem do tej firmy to odpowiedz krotka sprobowac nakretek kontrujacych w sumie nie wiem ile sztuk czy mozna wiecej

a jesli nie pomoze to zmienic na triaxa troche mi tu smierdzi marketingiem ze promuja swoje triaxy i tyle .


Zobacz sobie moja fotke z bliska po ksawerym. Jakie byly efekty ze srubami



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości