mega zestaw

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

mega zestaw

#1

Post autor: big-apple » 14 kwie 2014, 22:08

To juz juz absolutne mistrzostwo szukalem sobie anten MABO ale tym razem dla zestawow z polarmountem

pewna firma z Warszawy sprzedaje je z zestawem z polarmountem pytanie czy to wciaz jest cos takiego?

Obrazek

to wyglada na mega masywne

a tutaj reszta zawartosci

http://spes.republika.pl/pawelwa+moje+anteny.shtml

mnie nie interesuje antena o rozmiarach zyrafy bo moj komin tego nie utrzyma wystarczy mi max 120cm jesli w ogole ten sklep taka by mial


pytanie jednak czy w tym sklepie polarmount jest wlasnie taki jak na zdjeciach i do jakiego masztu taka antene mozna zamontowac i czy do tego wystaczy silownik 18'

zestaw wychodzi taniej niz Laminas


zapewne ktos tutaj rozpozna cos z tych anten bo moze to byc ich wlasny projekt tutaj sa tez anteny na wiazke C ale mi chodzi wylacznie o wiazke Ku


teraz cos innego

sa anteny Gibertini nie wiem czy wlochy ale maja zupelnie inne polarmounty

Obrazek

cena anteny Gibertini to +- 1000zl polarmount nieco tanszy ale ciekawa konstrukcja nie wiem jednak jak sie sprawdza na wiatry do 100kmh
Za ten post użytkownik big-apple otrzymał podziękowanie od:
Mr.X (15 kwie 2014, 15:32)



Awatar użytkownika
Slavio
Ekspert
Ekspert
Posty: 2503
Rejestracja: 12 lut 2009, 6:39
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 93 razy
Dostał Podziękowań: 317 razy

mega zestaw

#2

Post autor: Slavio » 14 kwie 2014, 22:25

SkySunSat never dies :thumbsup:
big-apple pisze:Byc moze bede musial wycofac sie z zakupu Laminasa (...)

w zwiazku z tym czy sa jakies anteny 90cm(...)

czy Corab sie nadaje?(...)

to juz lepiej zakupic mniejsza antene i dodatkowa kwote ewetualnie przeznaczyc na zakup silownika(...).
big-apple pisze:mnie nie interesuje antena o rozmiarach zyrafy bo moj komin tego nie utrzyma wystarczy mi max 120cm


Mabo 1.15m+SG2100, Laminas AS-130+SG2100
Parabola Technisat 150cm

Awatar użytkownika
Tomek22
DX-er
DX-er
Posty: 3534
Rejestracja: 05 cze 2010, 12:25
Tuner: Prof 7301 S2, TBS 6983, SF8008
Antena: Mabo 180cm
Konwerter: Inverto Black Ultra z Mifferem 58mm.
Lokalizacja: Łódź N51°49 E19°26
Podziękował: 1264 razy
Dostał Podziękowań: 451 razy

mega zestaw

#3

Post autor: Tomek22 » 14 kwie 2014, 22:31

Ja się zaczynam zastanawiać ile jeszcze nowych tematów utworzysz odnośnie cały czas tego samego problemu. Nie wiem co za instalatorzy do Ciebie przychodzą skoro po każdym wiaterku masz całą konfiguracje do poprawy. Powiem Ci tak jeżeli maszt będzie do kitu to i 60cm będzie ruszać na boki. Lepiej wezwij jakiegoś fachowca z prawdziwego zdarzenia aby Ci zrobił jakiś porządny maszt na dachu albo gdzieś w ziemi, potem raz ustawił, mocno skręcił i będziesz miał z głowy problem na całe lata. Zastanów się raz a porządnie jaką antenę chcesz i gdzie ją zamontować by zrobić to raz, a nie sto razy wzywać fachowców

Napisałeś 252 posty cały czas o tym samym. Nikt nie da Ci gwarancji jaka antena jakie wiatry wytrzyma..... Antena wytrzyma 120km/h a maszt się zacznie przesuwać przy 50km/h a przy 90km/h się rozsypie. Klepiesz posty jak maszyna. Usiądź i na spokojnie przemyśl. Jak będziesz miał porządny maszt to i 180-tkę możesz wieszać ale nie na tym biednym kominie.

A propo tego pierwszego zdjęcia to jest PM od MABO. Wejdź na strone mabo, znajdź odpowiednią antenę i masz wszystkie dane odnośnie tej anteny
http://www.mabo.pl/antenam,site,90.html
Ta na zdjęciu to mabo 180 i według producenta waży 38kg z zawieszeniem

Odnośnie siłownika to według mnie do 120cm wystarczy 12calowy siłownik.
Za ten post użytkownik Tomek22 otrzymał podziękowanie od:
rysiuhelix (15 kwie 2014, 17:30)


Prof 7301 S2, TBS 6983
Zestaw Odbiorczy:
Mabo 180cm 93.5*E-40.5*W(bez 76.5*E i 78*E) Ku: Inverto Black Ultra (przerobiony) C: Kaonsat KS-N201G
Ku: Inverto Black ultra (przerobiony), Siłownik 24', Deklinacja 12'

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

mega zestaw

#4

Post autor: big-apple » 14 kwie 2014, 23:18

masz 1877 postow a ten obecny to nie wiem jakies frustu ?
stary to jest forum i kazdy ma prawo pytac o to co mu sie podoba
poki co wole sie czegos dowiedziec od innych niz od ciebie wiec najlepiej nic nie pisz bo jakos inni nie maja problemu
nie krytykuj monterow bo jakby to uslyszeli to zapewne tez by mieli cos do powiedzenia

moj maszt jest przywiercony do sciany bocznej komina i sie nie chwieje bo nie ma takiej opcje bo sie ledwo zmiescilil w ogole
problem lezy w antenie Famaval ktora jest pomylka jesli chodzi cala konstrukcje

sporo osob mi tutaj i na innym forum polecala ta antene to teraz kilka osob to krytykuje
takze ja od ciebie pomocy nie chce ja juz dziekuje
na stronie mabo jest tylko dane anten i tyle nic tam nie ma odnosnie zakupu i tylko ten sklep posiada 115cm

zapytalem sie o zestaw a tu pojawia sie taki jeden i jedzie rowno ty myslisz to ja to wszystko w 1 dzien zalatwie ze w 1 dzien znajde antene i w 1 dzien wszystko zostanie rozwiazane

mialem zestaw silownik polarmount na antenie 95cm zadne wiatry nie byly straszne tylko ze wszystko pordzewialo wraz z antena

niepozdrawiam znerwicowanych

-- 2014-04-14, 23:22 --
Slavio pisze:SkySunSat never dies :thumbsup:
big-apple pisze:Byc moze bede musial wycofac sie z zakupu Laminasa (...)

w zwiazku z tym czy sa jakies anteny 90cm(...)

czy Corab sie nadaje?(...)

to juz lepiej zakupic mniejsza antene i dodatkowa kwote ewetualnie przeznaczyc na zakup silownika(...).
big-apple pisze:mnie nie interesuje antena o rozmiarach zyrafy bo moj komin tego nie utrzyma wystarczy mi max 120cm
no i tak zrobie :yes:


Coraba wzialem bo chce zobaczyc jak 20cm roznicy bedzie miec efekt na USALS oraz inne zawieszenie a na sprawdzenie daje 3 pory roku
Za ten post użytkownik big-apple otrzymał podziękowanie od:
donsatelita2015 (09 sty 2016, 21:10)



Awatar użytkownika
zdzima
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 514
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:41
Tuner: Technomate HD Combo:TM-8000, TM-6900
Antena: Laminas AS - 160 PM
Konwerter: BSC 621-2, BSC 421, Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Białystok 23*11'E/53*08'N
Podziękował: 81 razy
Dostał Podziękowań: 21 razy

mega zestaw

#5

Post autor: zdzima » 15 kwie 2014, 8:16

A nie przyszło Ci na myśl, że sporo osób uważa podobnie, jak @Tomek22 tylko ich kultura osobista powstrzymuje od podobnych komentarzy? :hmm: Twoja ostatnia wypowiedź i stosunek do kolegi, który siedzi na tym forum ładnych parę lat i jest bardzo życzliwy, :thumbsup: skłoniła mnie do reakcji. :judge: Ja też mam wrażenie, że powiedzenie :yes: :no: "... i chciałabym i boję się ..." mogłoby mieć zastosowanie do Twojego przypadku. Nie denerwuj się więc, bo nikt Ci tu źle nie życzy. :beer: A skoro już jestem przy głosie, to jedna prośba do Ciebie, zadbaj trochę o swoje posty, wszak nawet regulamin tego wymaga. :book: Gzie się kończą, a gdzie zaczynają zdania? Dzieci w II klasie szkoły powszechnej już wiedzą, że zaczyna się je z wielkiej litery. :baby: Gdzie są przecinki, gramatyka, ortografia, etc.? :wall: Dbajmy o piękno mowy ojczystej. :boxing: I tym miłym akcentem, pozdrawiam życząc, sukcesu w rozwiązaniu problemu z wyborem zestawu antenowego. :grin:
Za ten post użytkownik zdzima for the post (total 6):
Tomek22 (15 kwie 2014, 10:08) • joujoujou (15 kwie 2014, 14:29) • jacky-x (15 kwie 2014, 15:00) • Slavio (15 kwie 2014, 16:05) • rysiuhelix (15 kwie 2014, 17:30) • donvito (17 kwie 2014, 18:13)



pawelwa
Ekspert
Ekspert
Posty: 5535
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:11
Podziękował: 291 razy
Dostał Podziękowań: 287 razy
Kontakt:

mega zestaw

#6

Post autor: pawelwa » 15 kwie 2014, 10:05

Ten PM na pierwszym foto to moje wykonanie na wzór Mabo z małymi przeróbkami :smile1:
Za ten post użytkownik pawelwa for the post (total 2):
Tomek22 (15 kwie 2014, 10:11) • Mr.X (15 kwie 2014, 15:36)


Famaval 3100 - DMX 13K (C)
Laminas 2700 - Inverto Black Ultra (KU)
Openbox X-810 ,Openbox SX6, TBS 6983

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

mega zestaw

#7

Post autor: big-apple » 15 kwie 2014, 22:48

zdzima pisze:A nie przyszło Ci na myśl, że sporo osób uważa podobnie, jak @Tomek22 tylko ich kultura osobista powstrzymuje od podobnych komentarzy? :hmm: Twoja ostatnia wypowiedź i stosunek do kolegi, który siedzi na tym forum ładnych parę lat i jest bardzo życzliwy, :thumbsup: skłoniła mnie do reakcji. :judge: Ja też mam wrażenie, że powiedzenie :yes: :no: "... i chciałabym i boję się ..." mogłoby mieć zastosowanie do Twojego przypadku. Nie denerwuj się więc, bo nikt Ci tu źle nie życzy. :beer: A skoro już jestem przy głosie, to jedna prośba do Ciebie, zadbaj trochę o swoje posty, wszak nawet regulamin tego wymaga. :book: Gzie się kończą, a gdzie zaczynają zdania? Dzieci w II klasie szkoły powszechnej już wiedzą, że zaczyna się je z wielkiej litery. :baby: Gdzie są przecinki, gramatyka, ortografia, etc.? :wall: Dbajmy o piękno mowy ojczystej. :boxing: I tym miłym akcentem, pozdrawiam życząc, sukcesu w rozwiązaniu problemu z wyborem zestawu antenowego. :grin:

ja nie jestem zly tylko nie odpowiada mi slogan monter DUPA ja ludziom okazuje szacunek nawet jak mnie zle traktuja a wtedy widza jaka sprawa ze jego nie zlamiesz zawsze sie bedzie usmiechac
a najlatwiej podziec a ten monter to dupa on umie tylko zrobic na oko i sobie pojdzie.



Postow moze jest troche owszem porozbijanych tutaj ale chodzi mi to ze zawsze chce sie o cos zapytac i na chwile obecna to forum juz duzo mnie nauczylo
otrzymalem kopalnie wiedzy dzieki ktorej moja obrotnica funkcjonuje za co sie naleza podziekowanania "odpowiednim forumowiczom"
a teraz robie cos co da mi spokoj z antena


niestosuje ortografii z prostego powodu NET jest anonimowy a to nie jest forum ortografii a o moja sie nie mart wole pisac bez znakow pl niz pisac wźiąść albo poszędłęm :smile1:


jednak chce wrocic do sprawy i tejze anteny MABO

jak wyglada sprawa z polarmountem do tej anteny czy to jest calosc zespolone? czy osobno sie montuje
czy to prawda ze zestaw traci na sile po 2 latach "pogody i wiatrow"
oraz czy do tego zestawu minimum silownik 18'


przyklad

http://www.dxsatcs.com/content/satlover ... abo-180-cm
Za ten post użytkownik big-apple otrzymał podziękowanie od:
zdzima (16 kwie 2014, 11:25)



Awatar użytkownika
jansat
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1129
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

mega zestaw

#8

Post autor: jansat » 16 kwie 2014, 8:47

Mabo w paraboli 1,2m nie produkuje już ich z PM od conajmniej 15 lat.
1,8m to nie na komin ,a pm w tej antenie to skręcana konstrukcja tak jak na zdjęciu.
Jak chcesz mieć problem z mechaniką z głowy to zamontuj Zumeta z odzysku na maszcie fi 60mm i do tego siłownik 18 cali .

-- mniej niż minutę temu --

Mabo w paraboli 1,2m nie produkuje już ich z PM od conajmniej 15 lat.
1,8m to nie na komin ,a pm w tej antenie to skręcana konstrukcja tak jak na zdjęciu.
Jak chcesz mieć problem z mechaniką z głowy to zamontuj Zumeta z odzysku na maszcie fi 60mm i do tego siłownik 18 cali .

-- mniej niż minutę temu --

Mabo w paraboli 1,2m nie produkuje już ich z PM od conajmniej 15 lat.
1,8m to nie na komin ,a pm w tej antenie to skręcana konstrukcja tak jak na zdjęciu.
Jak chcesz mieć problem z mechaniką z głowy to zamontuj Zumeta z odzysku na maszcie fi 60mm i do tego siłownik 18 cali .

-- mniej niż minutę temu --

Mabo w paraboli 1,2m nie produkuje już ich z PM od conajmniej 15 lat.
1,8m to nie na komin ,a pm w tej antenie to skręcana konstrukcja tak jak na zdjęciu.
Jak chcesz mieć problem z mechaniką z głowy to zamontuj Zumeta z odzysku na maszcie fi 60mm i do tego siłownik 18 cali .


KTI 230cm C-band MTI 15Ksiłownik36",Svensat1,5m LNB twin Invacom siłownik18",Mabo 1,5m LNB SC-1 siłownik18" Parabola 125cm zez Astra-Hotbird LNB twin Digistar i SC1
Dekodery codziennie inny
Na 2 lata N-box HDTV.

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

mega zestaw

#9

Post autor: big-apple » 17 kwie 2014, 0:37

z @Tomasz sytuacja wyjasniona po przyjacielsku sprawa zamknieta :beer:


a jesli chodzi o ten sklep?


http://skleptvsat.home.pl/pl/p/Antena-s ... 1,15-m/251


tutaj niby jest dostep + masz w suwaki polarmount + zawieszenie dla obrotnic

skomentuj to

Kod: Zaznacz cały

Waga kompletnej czaszy:
• Az\El: 8,85 kg
• z Polarmountem: 11,28 kg

Kod: Zaznacz cały

Polarmount

• kąt podświetlenia: -4° : 63°
• kąt elewacji: 26°30"
• zakres korekcji: 0° : 10°
• zakres regulacji azymutu: 50°-0°-60°

! UWAGA ! TYLKO ODBIÓR OSOBISTY !

posiadam silownik 12' 10 letni posiadam pozycjoner lecz polarmount mam tylko uniwersalny ale jest zadymiony i wyglada jakby mial 50 lat

Laminas ma swoj polarmount
Mabo te swoj


takze moj sie nie nada Hollex sprzedaje polarmounty universalne lecz ktos kto kupil mowil ze max silownik to 12' do tego oraz antena max 100cm z wieksza moze byc problem

problem to jest w ogole znalezc antene z zawieszeniem takim



strzala
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 19 maja 2012, 10:14
Tuner: Golden Media 990 Spark, Showbox Vitamin HD5000
Antena: Famaval 110LH alu
Konwerter: Inverto Black Ultra Single
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 7 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

mega zestaw

#10

Post autor: strzala » 17 kwie 2014, 15:41

Przepraszam, że nie do końca w temacie, ale mam takie pytanie dotyczące aluminiowej Mabo 115cm Az\El. Może ktoś się orientuje, czy można ją dostać gdzieś we Wrocławiu i w jakiej cenie. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć na internecie. Najbliżej znalazłem w Katowicach za 249zł, ale w zasadzie wszędzie jest tylko odbiór osobisty i wolałabym coś na miejscu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości