AB CryptoBox 650HD - test

Wszystko o tunerach firmy CryptoBox
jahoo_23
nowy
nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2014, 10:18
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

AB CryptoBox 650HD - test

#51

Post autor: jahoo_23 » 30 wrz 2014, 21:44

witam,

mam mały, albo i duży problem, kupiłem, podłączyłem, przez przypadek przywróciłem ustawienia fabryczne;), no ale jakoś później doszedłem co i jak, wgrałem 650HD_V1.09.12875_12-09-2014_A_patch,
wszystko działało oprócz tego, że w ustawieniach nie było żadnych opcji sieciowych, ani WiFi, ani po kablu..., no i znowu zacząłem mieszać i wgrywać starsze softy..., no i w pewnym momencie pojawił się kolejny problem, przy próbie wejścia do ustawień pyta o pin, a ja na 100% żadnego pinu nie ustawiałem, nie działają też same 0, 1,
czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?, czy możliwe, że razem z wgraniem jakiegoś patcha ustawił się też pin??

z tego co doczytałem - czy jedynym rozwiązaniem jest rs323+aliup?, czy wystarczająca bedzie przejściówka usb=>rs323?

z góry dzięki;)



Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

AB CryptoBox 650HD - test

#52

Post autor: Fotodetektor » 01 paź 2014, 6:56

Nie ma żadnego PIN-u po wgraniu softu.
Sprawdź kod "9999"


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

jahoo_23
nowy
nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2014, 10:18
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

AB CryptoBox 650HD - test

#53

Post autor: jahoo_23 » 01 paź 2014, 7:38

no właśnie próbowałem już wszelkie możliwe kombinacje 0,1,2...9 i ciągle żąda pinu, jest dostęp tylko do usb, "instalacja", "ustawienia" są zablokowane

problem rozwiązany: pin 0852 (pionowy środek od dołu), może komuś się przyda;)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2014, 17:58 przez jahoo_23, łącznie zmieniany 1 raz.



mati7d
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2014, 8:13
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AB CryptoBox 650HD - test

#54

Post autor: mati7d » 01 paź 2014, 9:37

Witam wszystkich, zastanawiam się nad zakupem tego cryptoboxa 650HD lub technisata digyboxx HD C+ czy ktoś miał może porównanie między nimi? Sprawa wygląda tak że w weekend planuje zakup tv prawdopodobnie panasonic 42as650e, posiadam stary tuner sd sagem z kartą cameleon cyfry+, nie mam możliwość dobrać do abonamentu dekodera HD więc muszę zakupić coś prywatnie. Zależy mi TYLKO na jakości obrazu HD i SD, funkcje internetowe nie mają znaczenia, do tv nie będzie podłączony net. Który wybrać, ktoś pomoże?



Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

AB CryptoBox 650HD - test

#55

Post autor: Fotodetektor » 01 paź 2014, 17:40

mati7d pisze:Witam wszystkich, zastanawiam się nad zakupem tego cryptoboxa 650HD lub technisata digyboxx HD C+ czy ktoś miał może porównanie między nimi? Sprawa wygląda tak że w weekend planuje zakup tv prawdopodobnie panasonic 42as650e, posiadam stary tuner sd sagem z kartą cameleon cyfry+, nie mam możliwość dobrać do abonamentu dekodera HD więc muszę zakupić coś prywatnie. Zależy mi TYLKO na jakości obrazu HD i SD, funkcje internetowe nie mają znaczenia, do tv nie będzie podłączony net. Który wybrać, ktoś pomoże?

Moja opinie będzie jednostronna wynikająca z uprzedzenia do produktów firmy na T !
Teraz patrząc na te dwa tunery i mając wiedzę o jednym i o drugim to 650HD.
650-tkę mam i w tym przedziale cenowym "NUMBER_1"
Za ten post użytkownik Fotodetektor otrzymał podziękowanie od:
DJRMX (02 paź 2014, 10:57)


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

AB CryptoBox 650HD - test

#56

Post autor: Fotodetektor » 02 paź 2014, 17:14

jahoo_23 pisze:no właśnie próbowałem już wszelkie możliwe kombinacje 0,1,2...9 i ciągle żąda pinu, jest dostęp tylko do usb, "instalacja", "ustawienia" są zablokowane

problem rozwiązany: pin 0852 (pionowy środek od dołu), może komuś się przyda;)
Dokładnie ;) wiem skąd wiesz bo i ja już wiem, ale dopiero jestem pod kompem :w00t:


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

dj.tomka
nowy
nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2014, 21:36
Tuner: cryptobox 650 HD
Antena: 90 cm
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AB CryptoBox 650HD - test

#57

Post autor: dj.tomka » 02 paź 2014, 20:21

Fotodetektor pisze:Najpierw trzeba sprawdzić ustawienie na miernik a nie na tuner.
Czy po wgraniu nowego softu przywracałeś ustawienia fabryczne?!

Tak po wgraniu softu przywracałem ustawienia fabryczne - jest lekka poprawa (rzadziej się wiesza) ale nadal występują te same problemy. Wiesza się raz na kilka sekund raz na nawet kilkadziesiąt sekund i zawsze występuje komunikat: Kanał zakodowany lub coś w tym stylu. Teraz mam oczywiście już ponownie pozmieniane ustawienia Cryptoboxa na własne. Pytanie czy problem tkwi w jakości internetu czy jest to kwestia softu a może listy kanałów?

Drugie pytanie to dlaczego tuner nie czyta napisów filmów, które są zasysane po dlna (sam film jest odtwarzany) - ale jeżeli film jest pociągnięty z usb to wówczas napisy (tylko w formacie srt) spokojnie i poprawnie odczytuje - inne również odtwarza (TXT) ale podczas edycji napisy nie są odtwarzane poprawnie - nie po kolei)

Z góry dziękuje za pomoc i ewentualne podpowiedzi.



jahoo_23
nowy
nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2014, 10:18
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

AB CryptoBox 650HD - test

#58

Post autor: jahoo_23 » 08 paź 2014, 12:41

Moja opinia po ok. 2 tyg. używania 650 + CI cyfrowy polsat, po początkowych drobnych problemach wszystko jest OK.,
mam porównanie do Nboxa 500GB NC+, i wg mnie jest porównywalnie, może Cryptobox nieco dłużej przełącza kanały, ale czas jest zdecydowanie akceptowalny (ok. 2-3s),
jakość sygnału bez miernika maksymalnie udało mi się ustawić 65% wg tunera, póki co nie było żadnych zwiech, zaników sygnału..., mam ustawione głębokie czuwanie, uruchomienie trwa ok 20-30s,
pewnie wszyscy zaawansowani użytkownicy to wiedzą, ale dla laików jak ja, informacja, żeby ustawiać rozdzielczość na 1080i a nie 1080p, szczególnie w relacjach sportowych zdecydowanie lepszy obraz (w 1080i nadaje podobno też większość tv), na początku miałem ustawione 1080p i podczas oglądania LM trochę się załamałem porównując do Nboxa, po zmianie jest w porządku.



dj.tomka
nowy
nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2014, 21:36
Tuner: cryptobox 650 HD
Antena: 90 cm
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AB CryptoBox 650HD - test

#59

Post autor: dj.tomka » 16 paź 2014, 8:06

dj.tomka pisze:
Fotodetektor pisze:Najpierw trzeba sprawdzić ustawienie na miernik a nie na tuner.
Czy po wgraniu nowego softu przywracałeś ustawienia fabryczne?!
Tak po wgraniu softu przywracałem ustawienia fabryczne - jest lekka poprawa (rzadziej się wiesza) ale nadal występują te same problemy. Wiesza się raz na kilka sekund raz na nawet kilkadziesiąt sekund i zawsze występuje komunikat: Kanał zakodowany lub coś w tym stylu. Teraz mam oczywiście już ponownie pozmieniane ustawienia Cryptoboxa na własne. Pytanie czy problem tkwi w jakości internetu czy jest to kwestia softu a może listy kanałów?

Drugie pytanie to dlaczego tuner nie czyta napisów filmów, które są zasysane po dlna (sam film jest odtwarzany) - ale jeżeli film jest pociągnięty z usb to wówczas napisy (tylko w formacie srt) spokojnie i poprawnie odczytuje - inne również odtwarza (TXT) ale podczas edycji napisy nie są odtwarzane poprawnie - nie po kolei)

Z góry dziękuje za pomoc i ewentualne podpowiedzi.
----------------------------------------------------------------------------------------------

PONAWIAM SWOJĄ PROŚBĘ O POMOC W W/W TEMACIE - WYMIENIŁEM KOŃCÓWKI KABLA ANTENOWEGO Z OBU STRON, DALEJ WYSTEPUJE TAKA SYTUACJA, ŻE PRZEZ PIERWSZĄ GODZINĘ JEST OKI DOPIERO POŹNIEJ Z DOKŁADNOŚCIĄ CO KILKA MINUT OBRAZ ZNIKA NA OK. 2-30 SEKUND.
ZAPOMNIAŁEM DODAĆ, ŻE TUNER DZIAŁA W SHARINGU W RAMACH MIESZKANIA (DWA TUNERY POŁĄCZONE DO INTERNETU). A MOŻE TO JEST KWESTIA SAMEGO ŁĄCZA INTERNETOWEGO - JEGO JAKOŚCI??? A MOŻE JEST JESZCZE NIEDOPRACOWANA FUNKCJA CCCAM I PRZEKAZYWANIA UPRAWNIEŃ?
PROSZĘ O POMOC!!!



dj.tomka
nowy
nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2014, 21:36
Tuner: cryptobox 650 HD
Antena: 90 cm
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

AB CryptoBox 650HD - test

#60

Post autor: dj.tomka » 16 paź 2014, 8:31

ted72 pisze:
rysiuhelix pisze:A czy mogę prosić trochę infa na tematy mnie interesujące - tzn. DX .
1. Fotka infa o transponderze / czy są wszystkie dane transpondera - belki sygnałów , modulacja , fec , oznaczenie transpondera DVB-S , DVB-S2 /
2. Czy Blindscan ma jakieś opcje , czy pokazuje znalezione transpondery , czy zapisuje też transpondery DATA i transpondery
z 16APSK, 32APSK .
3. Jak z ilością satelit , ich edycja , edycja transponderów .
4. Jak z odbiorem SR<1000 ?
5. Czy wskażnik sygnału jest w miarę dobrze wyskalowany .

Dziękuję i czekam na info i dalsze testy , jeśli to możliwe trochę screnów ekranowych grafiki etc.
-1- belki sygn są,modulacja i fec też ozn DVB_S,DVB-S2 brak...
-2- nie sprawdzałem
-3- Ilosc satelit spora można dodawać kasować zmieniac nazwy itd
-4- SR < 1000 działa ok
-5- wskażnik sygnału jest marny....czasem przy jakości 55% brak sygnału...
teraz ogólnie.... tuner działa rewelacyjnie tylko z kartą w czytniku (np NC+) kiedy dołozymy moduł CP na kan kod w multykrypcie - totalna czkawka ( np Eurosporty HD). równiez podczas załaczonego zewnętrznego serwera i karcie w czytniku spora ilość błędów....(tzn komunikat -kanał zakodowany) mimo aktywnej karty w czytniku...pomaga tylko restart....czekamy na poprawkę oprogramowania-ponoć wkrótce....
WITAM
MAM PODOBNY PROBLEM - JAK NIE MA KARTY W TUNERZE TO Z REGULARNOŚCIA CO KILKA MINUT WIESZA SIĘ TUNER - KOMUNIKAT KANAŁ ZABLOKOWANY - POMAGA TYLKO RESTART TUNERA - KIEDY BĘDZIE POPRAWKA W SOFCIE???
PROSZĘ O POMOC!



ODPOWIEDZ

Wróć do „CryptoBox”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości