[flyemirates] Mój sprzęt

Wszystko o naszym sprzęcie satelitarnym, antenach, odbiornikach - prezentacje, opisy i galerie.
flyemirates
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 27 mar 2014, 15:18
Tuner: SkyStar 2 eXpress HD
Antena: 110 trx
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

[flyemirates] Mój sprzęt

#1

Post autor: flyemirates » 29 paź 2014, 18:54

Jeśli ktoś się nastawia na duże parabole to uczciwie uprzedzam, że może dalej nie czytać :grin:

Na wstępie chciałbym podziękować koledze

Fotodetektor :clap:
dzięki któremu stałem się właścicielem 110cm anteny TRX 110 z abovio :beer:

Obrazek

która zastąpiła leżącego jeszcze na balkonie na zdjęciu Coraba 80.

Antena jest podłączona pod SkyStara eXpress HD, a na antenie założony jest konwerter Inverto Black Ultra, ten nowy z szarym pudełkiem. Jak do tej pory wydaje mi się, że problemów z nim nie miałem, takich o jakich można przeczytać na forum. Wszystko wisi na obrotnicy Moteck SG 2100A.

Jeśli chodzi o zakres pozycji które odbieram to wygląda to tak- 68,5E-30W (68,5E wiem, że mam bo na poprzedniej antence grało, a teraz mi przeszkadza barierka :grin: ).

W porównaniu do poprzedniej anteny wzbogaciłem się o badra 4 i kilka transponderów z 7W w tym Bein Sport News i TV5 Monde Maghreb Orient. Odbieram teraz także ze 4 tp. z 53E, która to pozycja jest w zasadzie zasłonięta przez brzozy, mam nadzieję, że jak teraz liście opadną (a złośliwie na czubach dalej wiszą) to pokaże się jeszcze coś w wycinku, który jest teraz przysłonięty, a jest to wycinek między 60E a właśnie 53E. Silne dwa tp na 62E jeszcze odbieram a później na zachód dopiero 47,5E i kanał Stan Sport.

Ogólnie rzecz biorąc to jeszcze nie jest wszystko ustawione idealnie i jeśli chcę mieć jak najlepszy sygnał na zachodzie, głównie na 27,5W to tracę Rah-e-Farda z 42E (na starej odbierałem praktycznie bez zapasu aż do ostatnich zmian na 42E po których ślad po tym kanale zaginął) i żeby odbierać ten kanał to muszę antenkę troszkę unieść. Planuję też na dniach wymianę kabli bo po remoncie wyszło tak, że mam jedno łączenie bezsensowne na środku, a do tego kable też dosztukowane z tego co miałem pod ręką i wymiana na pewno poprawi odbiór. Trzeba przyznać, że na ile mi czas pozwala to ciągle przy tym grzebię, ale na TRTHD miałem już mocne 100% a teraz to jest tak 92, na TV5 Monde Maghreb Orient z 7W miałem odbiór całodobowy, a teraz głównie wieczorem. Miałem też nieprzyjemny incydent w którym to zapomniałem o przycięciu diaksem śrub od cybantów i jedna efka mi się złamała pod wpływem naporu gwintu podczas obrotu. Jak wymienię kable to i dokładnie zarobię końcówki, bo do tych teraz zaufania nie mam, bo już sporo czasu minęło od kiedy je zarobiłem.

Z takich bardzo przyjemnych rzeczy to zdecydowanie poprawił mi się odbiór dosyłów. Wreszcie mogę komfortowo je oglądać bez stresu, że zaraz się zachmurzy i mi zabraknie sygnału. Na 80 wielu dosyłów na 30W nie łapałem, teraz co prawda nową antenę mam krótko, jeszcze nie było takiego, który mnie interesował od 30W do 46E żebym nie był w stanie go odebrać z zapasem. Pojawił mi się też MUTVHD na 10E i to tak na 80 kilka %, a wcześniej ta częstotliwość milczała.

Więcej konkretów mi do głowy teraz nie przychodzi, jeśli ktoś się waha, czy zmienić sobie antenę na większą, to serdecznie polecam wymianę, przynosi ona tyle radości, że naprawdę nie warto się zastanawiać i męczyć z mniejszymi antenkami, przynajmniej jeśli ktoś lubi pojeździć po orbicie.

Na koniec jeszcze raz podziękowania dla kolegi

Fotodetektor :clap:

I życzę sobie, żeby mi kiedyś silne wiatry tej antenki nie zdjęły bez mojej zgody :smile1:
Za ten post użytkownik flyemirates for the post (total 2):
joujoujou (29 paź 2014, 19:16) • Mr.X (29 paź 2014, 22:09)



Awatar użytkownika
joujoujou
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 537
Rejestracja: 12 lut 2009, 11:59
Tuner: AF-7018 UCI/ HDR-8130USB/ DRX 890/Nbox 500GB
Antena: Televes 1.1m offset/lidl 0.8m offset
Konwerter: Inverto,ALPS,GI,Palcom,LPU-403
Lokalizacja: Palmfield.
Podziękował: 34 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy
Kontakt:

#2

Post autor: joujoujou » 29 paź 2014, 19:14

Całkiem fajna blaszka! ;-)

Nie myślałeś o tym by umieścić ją w narożniku balkonu?


Zapraszam:

http://www.joujoujou.com/cm/index.php

Sprawy techniczne rozwiązujemy NA FORUM! Nie pytaj prywatnie.

flyemirates
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 27 mar 2014, 15:18
Tuner: SkyStar 2 eXpress HD
Antena: 110 trx
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

[flyemirates] Mój sprzęt

#3

Post autor: flyemirates » 29 paź 2014, 19:29

Myślałem, ale trochę się obawiam, że mogę stracić wtedy 27,5W :smile1:
Niestety z każdej strony otaczają mnie drzewa, na zachodzie stoją dalej ale są dużo wyższe, na wschodzi bliżej i zasłaniają ten wycinek o którym pisałem wyżej.
Jeszcze zobaczę, prędzej czy później mnie czeka zakup dłuższego masztu, bo ten jest za krótki na tą antenę i po 66E jest już barierka, więc wtedy pewnie jakieś testy zrobię jakby to było gdyby stała w rogu. I pomyślałem też, że tutaj jest bardziej "za domem" i nie dmucha na nią od północy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasz sprzęt TV-SAT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości