Jaką ofertę wybrać?

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
Fox
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 21:58
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

Jaką ofertę wybrać?

#1

Post autor: Fox » 06 gru 2015, 22:00

Witam, tutaj dziecko we mgle. Naprawdę już się gubię w tym wszystkim, nawet nie wiem czy w dobrym dziale zakładam temat.

Obecnie mam tv od nc+ oraz internet od orange (neostrada czy jak to sie tam zowie teraz), kanałów chyba z 60+, internet 20mb/s, plus telefon w tym (z orange).
Za wszystko płacę 150zł+ (tutaj krótkie pytanko dlaczego płacę 20zł za utrzymanie łącza podczas gdy płacę także za telefon? - mam to na jednej fakturze obie te płatności, no cóż...)

Może wymagam sporo ale chciałbym lepiej i taniej...
Z tego co widzę w ofercie orange funpack czy tam geopromocja (przypominam, że nadal jestem pogubiony i nie nadażam za tym wszystkim) jest TV 60 kanałów + internet do 80mb + telefon za 60zł?? a ja płacę 150zł+ za gorszy internet.

Także taka oferta w cenie 60zł za to wszystko i internet lepszy od mojego by mnie interesowała i nie musi być koniecznie z orange ale niestety w mojej okolicy nie ma UPC czy czegoś takiego, jest tylko neostrada a jeśli chcę mieć TV i telefon i internet w przystępnej cenie to jak rozumiem jestem skazany na orange?

Także może skupmy się na tym orange...
Po pierwsze czy to faktycznie jest 60zł za te 3 usługi? czy nie ma tam ukrytych kosztów bo dla mnie to jest 1/3 kwoty którą obecnie płacę a mam internet ledwo 20mb

Po drugie (to zaczynają się kolejne schody)... Czy orange oferuje multiroom? potrzebuję rozdział na 2 pokoje a najlepiej na 3, obecnie mam nc+ i podział tylko na 2 ale nie wszystkim domownikom to pasuje oczywiście bo jest nas 5 osób a każdy chce oglądać co innego :-)

Czytałem że NIE MA mulitroomu? za to jest jakaś internetowa telewizja? Jak to działa i z czym to się je?
Coś tam też słyszałem o jakichś splitterach clone+ ale ponoć już one nie działają czy coś takiego? Także jakieś aktualne info o tym też bym chciał przeczytać.

I jeszcze jedno... zdaje się że w tym orange potrzebuje mieć dwa kable do dekodera podłączone czy tak? jeden do satelity a drugi do routera? Chyba właśnie dlatego pare lat temu odpuściłem sobie ich ofertę, a czy z innymi dostawacami typu poslat czy nc+ jest tak samo? chyba nie...

Do tego wszystkiego potrzebuje też mieć łącze internetowe podzielone na 3 komputery stacjonarne + laptop (z laptopem jak rozumiem nie będzie problemu) natomiast 3 komputery mam obecnie podpięte pod liveboxa 2.0 zajmując tym samym sloty ethernet dla dekoderów? Czyli jak rozumiem multiroom odpada?

W DUŻYM SKRÓCIE:
Potrzebuję internet na 3 kompy + laptop + TV najlepiej na 3 pokoje (min. 1 pokój ale to będzie wojna domowa).
- Generalnie obojętnie u jakiego dostawy mogę to wziąć lecz internet mogę tylko z neostrady także jak rozumiem pozostałe oferty odpadają jeśli chcę w miarę przystępną cenę.

Plus ewentualnie słówko o internecie od polsatu/nc+, czy to jest internet stacjonarny czy tylko mobilny? jaka jest tego jakość i jakie ceny?



Awatar użytkownika
Roger
Admin
Admin
Posty: 1966
Rejestracja: 11 lut 2009, 20:12
Tuner: nBox
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 173 razy
Dostał Podziękowań: 47 razy
Kontakt:

Jaką ofertę wybrać?

#2

Post autor: Roger » 07 gru 2015, 9:24

Do dekodera z orange musisz mieć podlaczony kabel antenowy plus do tego kabel do reutera orange przy pierwszym uruchomieniu zestawu, kabel do łączności z rozterek możesz potem odłączyć, ale wtedy tuner nie wykona aktualizacji oprogramowania ani listy kanałów jeśli zajdą na niej zmiany, dodatkowo przy odlaczonym kablu turner za każdym razem komunikuje brak połączenia z internetem co zaczyna denerwować po pewnym czasie, jeśli masz teraz turner nc+ to przesiadka na ten z orange będzie meczarnia bo jest strasznie ubogi i mułowaty.

W tym temacie możesz poczytać o moim kontakcie z dekoderm od orange aktualizacja-orange-uhd-88-t12929.html

Ps. Pisałem z tel, wiec trochę na szybko ten post.
Za ten post użytkownik Roger otrzymał podziękowanie od:
Fox (07 gru 2015, 13:27)



Fox
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 21:58
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

Jaką ofertę wybrać?

#3

Post autor: Fox » 07 gru 2015, 13:31

ehh. no więc jestem trochę w kropce.

mam internet z orange (neostrada) i raczej na nic innego nie wymienię, zostają tylko nc+ oraz polsat ale oni mają tylko mobilne te internety jak rozumiem a jakość tych mobilnych zawsze pozostawiała wiele do życzenia, dlatego pomimo że neostrada nie jest jakąś wybitną usługą to już chyba wolę tą po kablu niż te mobilki od tamtych brać.

także szczerze nie wiem co teraz :/

Jak wezmę tą orange tv...

1. będzie można wypiąć z kompa kabel i podpiąć go na chwilę pod dekoder? coś tam chyba trzeba będzie pozmieniać w ustawieniach routera na tą chwilę ech...

2. pozostaje kwestia tego że ja potrzebuję 3 komputery + 2-3 tv = tego chyba nie da się ogarnąć na tym jednym routerze od orange?



Awatar użytkownika
Roger
Admin
Admin
Posty: 1966
Rejestracja: 11 lut 2009, 20:12
Tuner: nBox
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 173 razy
Dostał Podziękowań: 47 razy
Kontakt:

Jaką ofertę wybrać?

#4

Post autor: Roger » 07 gru 2015, 19:29

Fox pisze:2. pozostaje kwestia tego że ja potrzebuję 3 komputery + 2-3 tv = tego chyba nie da się ogarnąć na tym jednym routerze od orange?
Komputery podepniesz bo w routerze sa 4 wejscia ethernet lub po wifi.
Niestety nie wiem jak wyglada sprawa z moltiroomem, ale podejrzewam ze orange go nie oferuje :no:



Fox
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 21:58
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

Jaką ofertę wybrać?

#5

Post autor: Fox » 07 gru 2015, 20:24

ale chyba nie do wszystkich da się podpiąć PC?

no tak czy siak bez tego multirooma bedzie lipa.

jak można czegoś tak istotnego nie mieć w ofercie....
myślą że co ja będę na każdy telewizor oddzielną antenę montował i abonament osobny płacił, no litości.

nie da się tego jakoś na lewo puścić? czytałem o jakichś splitterach...

a komputery może przez jakiegoś switcha czy coś by się dało?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości