Telewizja DVB-T powiat Wołowski i okolice

Wszystko co związane jest z nadajnikami województwa dolnośląskiego
Awatar użytkownika
bochma
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 07 lip 2010, 11:34
Tuner: gi-s 980 crci hd, FA tt hd pvr, Vitamin HD 5000
Antena: 180 cmx2 (28,2e i 49e), 120 cm (75e-11w)
Lokalizacja: Wągrowiec/Gołańcz/Kcynia, N52.93, E17.36
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 12 razy

Telewizja DVB-T powiat Wołowski i okolice

#31

Post autor: bochma » 12 sty 2016, 11:20

big-apple pisze:
bochma pisze:Wstrzymałbym się aktualnie z zakupem nowych anten dvb-t, dopóki nie wyjaśni się sprawa z kolejnymi muxami (a konkretnie z polaryzacjami, w jakich będą nadawane konkretne programy). Na razie jest to jedna wielka niewiadoma i bazujemy na spekulacjach :judge:

Mam Telmora i pracuje nie tylko 21-69 takze tez czekam na pierwsze wlaczenia mux8 . Nie wiem czy marzec czy lipiec dostrze do Dolnego. Wtedy bede wiecej wiedziec

Ogolnie to widze na co niektorych dachach anteny skierowanie niemal w ta sama strone. Ciekawe jak to sie ma gdy sa anteny 1 pod druga. Nie wiem czemu wszedzie muxy lokalne maja tak tragiczny sygnal.Pytalem co niektorych w innych wojewodztwach i jest tak samo.
Być może są to instalacje wykonane najprostszą techniką, z jednej anteny sygnał rozdzielony jest dla jednej rodziny (albo na jedno piętro), a z drugiej na pozostałą część. Ludzie oszczędzają lub nie mają pojęcia w jaki sposób rozdzielić sygnał z jednej anteny na większą liczbę pomieszczeń.
Za ten post użytkownik bochma otrzymał podziękowanie od:
Fotodetektor (12 sty 2016, 12:11)


Parabola Mabo 180 cm (2 sztuki - 28,2e oraz 49e)
Ofset Laminas 120x125 cm (75e-11w)
Vitamin 5000HD

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

Telewizja DVB-T powiat Wołowski i okolice

#32

Post autor: big-apple » 16 sty 2016, 12:47

Nic z tych rzeczy. To sa nowe budownictwa domki szeregowe lub pojedyczne w terenach wiejskich czesci miasta przy rondach czy wiaduktach. Bardziej mi chodzi wlasnie o taki uklad ze 1 antena czyli w moim wypadku Telmor zostaje i byc moze odbiera nadchodzacy mux8 a druga antena na mux lokalny.Zamontowana albo nad albo pod telmorem i typu jakas kierunkowa i byla by zasilana zwrotnica. A mnie jeszcze czeka wymiana zasilacza do telmora
Czy stary zasilacz ma wplyw na dzialanie muxa lokalnego?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość