obrotnica moteck 2100 + orbita

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
bolpan
nowy
nowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 paź 2016, 19:49
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

obrotnica moteck 2100 + orbita

#1

Post autor: bolpan » 13 paź 2016, 22:20

Witam.
Jako, że jest to mój pierwszy post to się przedstawię :-)
Moja lokalizacja 50.65/18,03. Obrotnica jak w tytule, antena 90. Satelita zerowy ustawiony na 19,2e (miernik wskazówkowy).
Na wschodzie dostaję się do poz teoretycznie 53e może trochę dalej ale na zachodzie już jest kicha gdyż sięgam aż... tylko do 12,5w.
Myślę nad zmianą miernika bo tym swoim ustawię satelitę ale muszę biegać do tunera sprawdzić czy faktycznie to ten o którego mi chodziło :-).
Czy zakup miernika będzie rozsądnym wyjściem (np ws6933 czy sf560) oraz co robię nie tak przy ustawieniu obrotnicy. Nadmieniam, że na mierniku wskazówkowym nie reaguje on na góra dół anteny dojeżdżającej na moje skrajne satelity.Dodam jeszcze, iż korzystam z USALS i czytałem min post "zuchneta" faq ustawienia obrotnicy.
To tyle o mnie :-)
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1570
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

obrotnica moteck 2100 + orbita

#2

Post autor: big-apple » 14 paź 2016, 23:07

Skoro 18.03 to ustaw na Astre tak jak robisz bez zakręcania śrub i delikatnie o 1 stopnień "pacnij" ja tak miałem u siebie . Po tym "pacnięciu" od razu trafiłem na trajektorie .
U mnie miernik wskazówkowy został zastapiony miernikiem cyfrowym co całkowicie ułatwiło wszelkie konfiguracje.

Antene także musisz ustawić tj jej kąt elewacji . Bo bez tego właśnie na zachód nie będzie sygnału.
Za ten post użytkownik big-apple otrzymał podziękowanie od:
bolpan (18 paź 2016, 22:29)



bolpan
nowy
nowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 paź 2016, 19:49
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

obrotnica moteck 2100 + orbita

#3

Post autor: bolpan » 15 paź 2016, 11:43

"big-apple".
Dzięki serdeczne za odpowiedź. Niby czytałem min post Adm "zuchneta" o obrotnicy a coś mi jednak umknęło ( a On się tak napracował :-) ). Twoja wskazówka o poz 0 jest jak najbardziej trafna. Zapomniałem o jednej rzeczy aby wtedy jak ustawiłem na astrę "pierdzielnąć " antenę o ten min stopień ( a miałem tyle miejsca :-). Widocznie przy ustawieniu tylko na Astrę antena zjeżdżała mi na zachodzie za nisko a ja cieszyłem się trafianiem obrotnicy na Wschodzie. Wlezę na dach i skoryguję ustawienia.
Mam jeszcze tylko zagwozdkę w sprawie miernika bo zmieniać go będę na pewno ale.... Chciałem zakupić ws 6933 lecz "Vlad" ( dzięki) poradził mi Divisiera 30. Nie będę miernika używał do innych celów niż to co jest na dachu ew. jescze jakąś antenkę ale może faktycznie dołożyć jeszcze raz tyle i mieć coś co będzie mierzyło hm.....
Dzięki za rady i pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości