Przestała działać część kanałów

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
Ds3
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2016, 16:53
Tuner: X403p
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

Przestała działać część kanałów

#1

Post autor: Ds3 » 16 gru 2016, 17:15

Witam!

Od jakiegoś czasu ~6mieś. mam problem z niektórym kanałami. Zacznę od tego co mam ;)
Posiadam dekoder OPTICUM HD X403p, który jest podłączony do karty cyfra+ za pomocą splitera, który wysyła kody na 4 TV. Korzystamy z tego układu już długo - co najmniej 6 lat.
Mój problem polega na tym, że od ok. 6 mieś. nie działa mi część kanałów. Oczywiście identyczne problem już miałem - zmieniły się numery na dekoderze, na nowo trzeba było wyszukać programy i znaleźć brakujące. Ale właśnie od tych 6 mieś. nie potrafię znaleźć niektórych działających kanałów, mimo przeszukania satelity i znalezienia kilku - żaden nie działa. Problem jest np. z canal+discovery - inne kanały z canal+ i discovery działają prawidłowo. Natomiast na kanale c+discovery dioda informująca przy dekoderze o odczytywaniu kodów z karty mruga prawidłowo, wszystkie informacje o kanale są, nie ma komunikatu, ze kanał jest zakodowany itd. ale brakuje obrazu oraz dźwięku. Ten sam problem jest z HBO - pierwszy działa, a na reszcie jest to samo co z c+disovery.

Od czego zacząć szukać przyczyny?


Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
robsat
DX-er
DX-er
Posty: 1573
Rejestracja: 30 lip 2013, 18:43
Tuner: U2C, Openbox
Antena: Mabo 120 cm, Famaval 115 cm
Konwerter: Inverto/Sharp/Triax/Hisattel Twin
Lokalizacja: PDK
Podziękował: 73 razy
Dostał Podziękowań: 142 razy

Przestała działać część kanałów

#2

Post autor: robsat » 16 gru 2016, 17:55

A na karcie orginalnej włożonej do X403p to działają te kanały?, bo jeśli tak to problem może być tylko po stronie splitera.
Za ten post użytkownik robsat otrzymał podziękowanie od:
Ds3 (26 gru 2016, 12:03)


120 cm 90*E< - >30*W
UClan/SX6/AS4K2X
Android/T2-MI/multistream
Ku-Band/C-Band/R/L (Circular)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 64 gości