SF4008 4K

Wszystko na temat odbiorników marki Octagon
rafalcool1
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 10 lut 2017, 16:46
Tuner: Dekoder z Enigma2
Antena: Multifocus85
Konwerter: 8x
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 18 razy

SF4008 4K

#551

Post autor: rafalcool1 » 02 mar 2017, 9:15

lahcim pisze:To jest forum dla dx-erów i łowców przekazów a dzięki temu tematowi zmieniło się w laki czyli dvhk. Ogromny napływ nowych z jednym postem szukających tu odpowiedzi na pytania o skórki i paski i camy i tym podobne.

Poprzednie tematy o tunerach były pod kątem dx a ten pod kątem skórek i tym podobnych pasków.

Rysiuhelix dopóki się nie zająłeś tymi dziecięcymi bzdurami linux owymi to aż tylu wrogów nie miałeś ale teraz to już tu jest jak na lakim.

Na ten tuner nie ma blindscan i pewnie dlatego nie ma o czym pisać pod kątem dx i zostają skórki i inne bzdury linux owe.

Na tym forum sprzedano kilkanaście tych tunerów po 1 tys zł więc forum zostało wykorzystane do handlu a jak nie będzie blindscanu to te tunery będziecie sprzedawać po 300 zł za 2 lata i do kogo wtedy będą pretensje ? Ktoś wam zagwarantował że będzie blindscan na sf4008 ? Jak nie będzie to po co wam ten tuner do dx i feedhunting? Tylko pod sharing i pod zabawę ze skórkami się nada.
Jak widać nie wiesz nic o tym dekoderze i co to jest enigma2.Tobie pewno enigma 2 kojarzy się z sharingiem i nielegalnymi rzeczami.
Mamy 2017 r i trzeba iść z postępem.
Warto też czytać na innych zagranicznych forach jaki jest support Octagona.Oni raczej dotrzymują obietnic przykład z OpenWebif.
Pod Blindscan są wymagane nowe sterowniki.Skoro jest już Blindscan dla DVB-C to myślisz że nie będzie dla DVB-S/S2?
Co do sprzedaży to w czym widzisz problem że użytkownicy mają możliwość taniej zakupić dekoder?
Nikt nikomu "ciemnoty" nie wciskał że dekoder jest "cacy".


N_I_E -- P_O_M_A_G_A_M -- N_A -- P_W

lahcim
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 18 sie 2014, 13:47
Antena: Laminas ofc1200
Konwerter: Best quad
Lokalizacja: Okolice Katowic
Podziękował: 15 razy
Dostał Podziękowań: 40 razy

SF4008 4K

#552

Post autor: lahcim » 02 mar 2017, 10:34

marabut pisze:
lahcim pisze:To jest forum dla dx-erów i łowców przekazów a dzięki temu tematowi zmieniło się w laki czyli dvhk. Ogromny napływ nowych z jednym postem szukających tu odpowiedzi na pytania o skórki i paski i camy i tym podobne.

Poprzednie tematy o tunerach były pod kątem dx a ten pod kątem skórek i tym podobnych pasków.

Rysiuhelix dopóki się nie zająłeś tymi dziecięcymi bzdurami linux owymi to aż tylu wrogów nie miałeś ale teraz to już tu jest jak na lakim.

Na ten tuner nie ma blindscan i pewnie dlatego nie ma o czym pisać pod kątem dx i zostają skórki i inne bzdury linux owe.

Na tym forum sprzedano kilkanaście tych tunerów po 1 tys zł więc forum zostało wykorzystane do handlu a jak nie będzie blindscanu to te tunery będziecie sprzedawać po 300 zł za 2 lata i do kogo wtedy będą pretensje ? Ktoś wam zagwarantował że będzie blindscan na sf4008 ? Jak nie będzie to po co wam ten tuner do dx i feedhunting? Tylko pod sharing i pod zabawę ze skórkami się nada.
Weź już nie przesadzaj, z Ciebie też żaden dxer :) Co prawda Rysiu lekko się podjarał nową zabawką, ale temat jak każdy inny, czyli konkretny dekoder i konkretne pytania. Jak jesteś wielkim fanem dx to po co tu w ogóle zaglądasz? Omiń ten temat szerokim łukiem i będziesz miał święty spokój. Nie każdy, np ja NIE jestem jakimś dxerem i co, to mnie dyskwalifikuje żeby tu być zalogowanym czy pisać posty?
Czytałeś ten post hejtera który specjalnie się tu zarejestrował po północy na forum żeby w pierwszym poście zwyzywać Rysiuhellix za to że zwrócił uwagę @rafalcool1 ? Napisał że zarejestrował się tu po to żeby wygarnąć Rysiuhellix że do pięt nie dorasta @rafalcool1 . Ten post już usunięty. Uważasz że to jest normalne na tym forum ? Tak tutaj zawsze było że hajterzy się tutaj specjalnie rejestrowali żeby kogoś nienawiścią zaatakować. Właśnie ten post zainspirował mnie do napisania swojego.

Z @@rafalcool1 nie będę dyskutował bo on uważa że tunery linux i wiedza o nich jest podstawą to samo mniemania o sobie że jest kimś lepszym, wyżej postawionym w jakiejś hierarchii społecznej tylko że to jest hierarchia z forum dvhk i tutaj ona nie ma żadnego znaczenia. Na dvhk istnieję cała machina społeczności tunerów linux owych która się systematycznie rozrasta. Jest tam hierarchia w tej społeczności ale tak naprawdę to chodzi o kasę bo na wszystkim co związane z tunerami linux się zarabia bo przecież nikt za darmo nie będzie nic robił. To jest po prostu biznes i tyle. Ja nie jestem w tej społeczności linuxowej i dla mnie nie ma znaczenia jaką pozycję w niej ma wyrobioną @rafalcool1, co mnie to obchodzi. Tylko o ten hejt który tutaj dotarł z forum dvhk chodzi .

Jak widzę użytkowników którzy mają opis w swoich stopkach że posiadają Ultimo 4k za 2,5 tyś zł i jeszcze trzy inne tunery za łącznie 5 lub 6 tyś zł to się zastanawiam czy oni wogule myślą co robią ? Czy tylko wpadli w machinę społeczności linux owych tunerów i nie potrafią się z niej uwolnić ? Przecież oni muszą mieć co chwila najnowszy tuner linuxowy bo inni mają to oni też muszą, bo szybszy czy szybciej się załącza. Image na tych tunerach jest do złudzenia podobny i możliwości tunerów też są podobne a różnice w sekundach . Po co to wszystko ? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę . A jelenie tę kasę wydają bo mają na najnowszy modny tuner za 2500 zł np Ultimo 4k i zmieniają te tunery co pół roku tracąc kasę na nich przy odsprzedaży.

Przyzwyczaili się gorzej traktować innych tylko dlatego że mają mało wiedzę o linux w tunerach sat ale co to jakaś biblia , czy co ? Czy ja jestem gorszy że mnie tunery linux nie interesują ? Tunery linux po prostu nigdy się nie nadawały do ślepego szukania przekazów i pod dx bo ich twórcom na tym nie zależy i nie sądzę żeby to się zmieniło. Przecież to im nie wygeneruje zysku. Tutaj na forum znalazły nabywców , tyle że moim zdaniem zbyt wcześnie bo powinni poczekać aż będzie bardzo dobry blindscan a nie kupować nadzieje że będzie . Zbyt pochopne wydanie kasy.


Laminas ofc1200 polarmount ( 40.5 W-90 E )
Tuner Dr.hd F15 , Dr.hd F16 , Openbox SX9 TWIN.

rafalcool1
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 10 lut 2017, 16:46
Tuner: Dekoder z Enigma2
Antena: Multifocus85
Konwerter: 8x
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 18 razy

SF4008 4K

#553

Post autor: rafalcool1 » 02 mar 2017, 11:10

@lahcim
Obsługi dekodera trzeba się nauczyć ,czasami nie wystarczy instrukcja obsługi.
Mnie też nikt nie nauczył zaczynałem od Amstrad fidelity srx200...,Humax 5400,D-box,Ferguson... i Linuxowe.
Nie jestem żadnym programistą czy informatykiem tylko ślusarzem.
Zawsze staram się pomagać czy to listy kanałów, vod z filmami, skórki itd.
Problem jest taki że ludzie chcieliby mieć wszystko podane na tacy.
Klucz do sukcesu to NAUKA.
Zabawa z dekoderami dla jednych to hobby dla innych "nałóg". Twoim tokiem myślenia to "idioci" kupują drogie dekodery?
Tyle ma do powiedzenia w tej telenoweli.
Za ten post użytkownik rafalcool1 otrzymał podziękowanie od:
sofitt (01 kwie 2017, 22:03)


N_I_E -- P_O_M_A_G_A_M -- N_A -- P_W

Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

SF4008 4K

#554

Post autor: Jacek » 02 mar 2017, 12:14

marabut pisze:A kto komu broni kupować 10 dekoderów za 2,5 tys? To idzie z ich kieszeni czy Twojej? Ludzie wydają pieniądze na co chcą i nic nam do tego :beer: Ja jak pamiętasz zmieniłem z droższego solo4k na tańszy Octagon :) Więc nie ma reguły
Dokładnie, jak kogoś stać to czemu ma sobie żałować. Tak samo jest z nowymi "furami". Wychodzi nowy model auta "stary" 3 letni idzie do żyda lub w rozliczenie i jazda nową "furą". To samo dotyczy tej branży. A swoją drogą Linux to nie tylko odbiorniki satelitarne.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

lahcim
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 18 sie 2014, 13:47
Antena: Laminas ofc1200
Konwerter: Best quad
Lokalizacja: Okolice Katowic
Podziękował: 15 razy
Dostał Podziękowań: 40 razy

SF4008 4K

#555

Post autor: lahcim » 02 mar 2017, 15:06

Niech kupują ile chcą tych uderzająco podobnych do siebie tunerów na linux często na tym samym procesorze i z prawie identycznym image, funkcje też na każdym takie same a różnice szybkość załączania i przełączania już pewnie nawet nie w sekundach. Ja nie wiem po co oni to robią , nie mam pojęcia. Mam jeden tuner na linux z image openatv ( skonfigurowany także podstawy znam natomiast zabawy w zmiany skórek pasków i plugin ów kompletnie mnie nie kręcą ) i właściwie go nie używam bo ani nie znajdę przekazów na nim poprzez blindscan bo jest kiepski ani nie mam innych przydatnych dla mnie funkcji jak spectrum anylyzer czy pokazanie sygnału przed lock czyli ile mi brakuję do odbioru. Właśnie o takich funkcjach się tutaj na forum dotąd rozmawiało w tematach o tunerach sat ale teraz jak widać to się zmieniło i przeistoczyło się w rozmowę o funkcjach tunerów linux które nie przynoszą ułatwień dla osób które jak Ja wyszukują przekazy i jak inni robią choćby lekki DX.

Zauważyłem że forum się zaczyna zmieniać i może faktycznie nie długo już nie będzie ono dla mnie. Jeśli tak będzie wybiorę forum zagraniczne dx bo tam nie trafiają tak chętnie hejterzy i nienawistnicy jak na wszelkich polskich forach. Myślę że Polska to obecnie potęga hejtu i nienawiści szczególnie w internecie. Nawet jak tu ktoś trafi nowy to popatrzy że tu się nie wyzywają i myśli co to za forum , trzeba to zmienić. Tak pomyślał użytkownik który zarejestrował się po północy i zaatakował nienawiścią Rysiuhellix. Takie czasy.

Nie myślę że są idiotami tylko myślę że kupowanie co kilka m-cy lub nawet tygodni nowy tuner to swego rodzaju uzależnienie i pokazanie Ja też mam, nie będę gorszy. Oczywiście ten nowy tuner jest całkowicie zbędny ale sprzedający korzystają z mody i uzależnień. Niestety fora typu dvhk rozsiewają tego typu modę i uzależnienie.

Enigma 2 kojarzy mi się z funkcjami typowymi do oglądania tv, odtwarzania filmów i dostępu do internetu , łączenia w sieci. Również z różnymi zabawami w ciągłe zmiany image które raz coś dodają a raz coś psują i masą plugin ów do zabawy w ich ściąganie , kasowanie i ściąganie innych bo to taka zabawa jest. Nie kojarzy mi się z funkcjami typu dobry blindscan , spectrum analyzer , pokazanie sygnału przed lock itp.

Ja życzę sf4008 jak najlepiej i jeżeli tak by się stało że byłby świetny blindscan to bym kupił ale na razie mając w domu pięc tunerów z czego trzy z blindscan , jest dla mnie zdecydowanie za wcześnie żeby nawet pomyśleć o jego kupnie tym bardzie że tunera linux z dobrym blindscan raczej dotąd nie było.


Laminas ofc1200 polarmount ( 40.5 W-90 E )
Tuner Dr.hd F15 , Dr.hd F16 , Openbox SX9 TWIN.

Awatar użytkownika
stephan94
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 458
Rejestracja: 14 lip 2010, 7:42
Tuner: TBS6983;Ustym4Kpro ; OPenbox S3CI II;GTMediaV8Turb
Antena: 1,80 CH.Master
Konwerter: Inverto BlacK ultra ; Cband . KA band A D
Podziękował: 125 razy
Dostał Podziękowań: 175 razy

SF4008 4K

#556

Post autor: stephan94 » 02 mar 2017, 16:20

rysiuhelix pisze:
:vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba:

DZIAŁA !!!! BEZ BS :band: :band: :thumbsup: :thumbsup: :vivalabamba: :vivalabamba: :vivalabamba: :devil: .. i jeszcze ładniejszy graficznie .
1.jpg
Witam Rysiuhelix
tłumaczenia programów niestety nie wszystko rozumiem.
co rozumiem jest to, że program działa teraz.
Czy mógłby pan wyjaśnić, jak udało się to.
z tej wersji programu (z linkami, które byłoby świetnie) i co należy zrobić, aby to, że działa również w domu.
z góry dziękuję

Hello Rysiuhelix
with translations programs I'm unfortunately not everything.
what I understand, is that the program works now.
Could explain you how you did this.
with her version of the program (with a links that would be great) and what needs to be done to make it work also with me.
Thanks in advance

stephan94 :smile1:



Ravenik
nowy
nowy
Posty: 11
Rejestracja: 14 lut 2017, 0:40
Tuner: Octagon sf4008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 2 razy

SF4008 4K

#557

Post autor: Ravenik » 02 mar 2017, 17:47

nasz pisze: Za kodowanie znaków odpowiada plik
/usr/share/enigma2/encoding.conf
Faktycznie po wypróbowaniu metodą prób i błędów kilku kodowań w tym pliku, udało się ustawić kodowanie polskich liter dla kablówki UPC. Pełen sukces, nawet w nazwach nagrań i w WebIf mam prawidłowe pl literki. Ustawiłem ISO6937. :thumbsup: :clap2: :clap: :yes:



Awatar użytkownika
zuchnet
DX-er
DX-er
Posty: 12517
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:24
Tuner: Dr.HD, Openbox, TBS 6983
Antena: 2m, OFC 1200, AS-130
Konwerter: Inverto White Flansh
Lokalizacja: Lubartów 51.44°N 22.68°E
Podziękował: 551 razy
Dostał Podziękowań: 797 razy
Kontakt:

SF4008 4K

#558

Post autor: zuchnet » 02 mar 2017, 18:06

@Ravenik
Czy mógłbyś pomóc bo mam takie haki w przypadku Telekarty :hmmm:
1_0_1_264_C_1_3522F80_0_0_0.jpg
W tym pliku jest nawet jakiś wpis dotyczący tego tp :hmmm:
#TSID ONID
0xa08c 0x016e #Horizons 2 85.0°E 12160 H


Dish: Parabola 200 (98e-53w), AS-120 , AS-130, 3xT90 (95e-60e),(42e-4w),(5w-45w)
STB:DM 920UHD, DM 900UHD, VU+ DUO 4K SE , SF-8008 Single, Openbox X-810, S3 Mini II, S3 CI II, AS-4K2X, GT Media: GTX, GT Combo, V9 Prime, TBS 6903

Ravenik
nowy
nowy
Posty: 11
Rejestracja: 14 lut 2017, 0:40
Tuner: Octagon sf4008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 2 razy

SF4008 4K

#559

Post autor: Ravenik » 02 mar 2017, 18:22

Sorki niestety nie potrafię pomóc, nie wiem co to za kodowanie jest u Ciebie - może rosyjskie: ISO8859-5?
Ja zrobiłem w tym pliku encoding.conf dwie zmiany tylko:
1) linijkę: "pol ISO8859-2" zmieniłem na "pol ISO6937"
2) linijkę: "* ISO8859-1" zmieniłem na "* ISO6937"
Co powinno zmienić kodowanie wszystkich serwisów nie wyspecyfikowanych dalej w tym pliku. Ponieważ korzystam na razie tylko z kablówki UPC więc nie bawiłem się we wpisywanie dalszych specyfikacji transponderów itp. a domyślnie moja kablówka nie jest wpisana w ten plik. Praktycznie mogę wyciąć wszystko po "* ISO6937" - w mojej konfiguracji nic to nie zmienia.



Awatar użytkownika
moons
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1696
Rejestracja: 05 sty 2011, 22:12
Tuner: GigaBlue Quad Plus
Antena: Triax 115
Konwerter: Fte
Lokalizacja: Hajnówka
Podziękował: 5 razy
Dostał Podziękowań: 114 razy

SF4008 4K

#560

Post autor: moons » 02 mar 2017, 19:18

@zuchnet, już wiem co jest grane. Kiedyś rozmawialiśmy już o tych krzakach, u mnie na openATV 5.3 było O.K. natomiast teraz jak zainstalowałem 6.0 i sprawdziłem ten transponder to są krzaki, identyczne jak u Ciebie. Gdyby jakaś dobra dusza podrzuciła plik z openATV 5.3 można by porównać czym się różnią te pliki i poprawić.
Pozdrawiam
Za ten post użytkownik moons otrzymał podziękowanie od:
zuchnet (02 mar 2017, 19:21)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Octagon”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości