Konwerter C Band

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
Stan500
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 wrz 2017, 9:20
Tuner: Openbox sx9 combo,Opticum 405 Commons, Topfild 7TF
Antena: Technomate 120 cm
Konwerter: Inwerto Black
Podziękował: 19 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Konwerter C Band

#1

Post autor: Stan500 » 18 wrz 2017, 17:42

Witam wszystkich,jako iż jestem początkującym deixerem,mam do was koledzy takie oto pytanie,jaki może być najlepszy konwerter C -Band do mojej 120-ki Technomate,bo czytając wasze posty,nabrałem chęci na poeksperymętowanie w tym paśmie,posiadam obrotnicę,i z tego co piszecie też miałbym teoretycznie jakieś szanse a więc oczekuję od was jako od ekspertów,super porady,a jednocześnie myślę że takich osób jak ja może być więcej.Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
mg98
DX-er
DX-er
Posty: 1502
Rejestracja: 18 lut 2013, 12:51
Tuner: GTMedia V9 Prime, Octagon SX88+SE, Openbox S3 mini
Antena: Hollex R-120 , Mabo 150 i Laminas AS-270
Konwerter: Inverto Black Ultra, Aljano Black Panther
Lokalizacja: Proszowice
Podziękował: 198 razy
Dostał Podziękowań: 236 razy
Kontakt:

Konwerter C Band

#2

Post autor: mg98 » 18 wrz 2017, 18:10

Ja zaczynałem od Pauxisa PX-900 sprowadzonego samodzielnie z Tajwanu za jakieś 40zł :grin:
Mimo upływu kilku lat sprawdza się on całkiem dobrze. Nie jest to najlepszy z możliwych, ale stosunkowo tani. Nie wiem, czy są one jeszcze w sprzedaży, ale na początek byłby całkiem dobry.

Jeśli chodzi o lepsze konwertery, pozwalające na odbiór słabszych sygnałów to godne polecenia są te firmy Yuri. Problemem jest tylko kwestia ściągnięcia ich z Azji, bo wielu sprzedawców robi problemy z wysyłką. Ja takiego nie mam, także w tej sprawie nie jestem nic w stanie więcej doradzić.

Druga kwestia - przypuszczam, że ten Technomate to offset, więc potrzebny będzie jeszcze skalar stożkowy (conical scalar, który przeważnie jest sprzedawany w kolorze jasnoniebieskim). Niestety bywa, że jest droższy od samego konwertera, a i jego zakup jest trochę problematyczny. Bez niego odbiór jest praktycznie niemożliwy, ale pewnie kilka bardzo mocnych sygnałów udałoby się złapać.

W każdym razie życzę powodzenia, bo o pasmo C naprawdę warto zawalczyć :smile1:
Za ten post użytkownik mg98 otrzymał podziękowanie od:
Stan500 (18 wrz 2017, 20:47)


[SAT] Laminas AS-270, Mabo 150cm, R-120 siłownik 18, Fracarro Penta 85, Selfsat H30D
[DAB+, FM & Es] VHF 4-el, Dipol 3/RZ B

[Ku Band] Inverto Black Ultra, Alyano Black Panther, Inverto White Flange, Televes 7475
[C Band] Dreamtech GTP-1100C

[Tunery] GTMedia V9 Prime, Octagon SX88+ SE HEVC, Openbox S3 mini, Open SX1, GTMedia V8 Finder2

Awatar użytkownika
inki
DX-er
DX-er
Posty: 1962
Rejestracja: 10 sty 2013, 20:59
Tuner: openbox i ariva
Antena: Mabo 180cm
Konwerter: inny
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 210 razy
Dostał Podziękowań: 158 razy

Konwerter C Band

#3

Post autor: inki » 18 wrz 2017, 19:58

Też ważna jest dobra wkładka do konwertera ,można zrobić samemu .@stan500 masz wiadomość na pw.


Mabo 1.80cm KU i C ( 87E- 50W )
[
Laminas 120cm KU (90E-50W)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości