Skąd napięcie na F'kach?

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
AlecClaire
nowy
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 30 cze 2015, 19:55
Tuner: LG 47LB671V (wbudowany)
Antena: Corab 90 Al
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 0

Skąd napięcie na F'kach?

#1

Post autor: AlecClaire » 17 maja 2018, 10:33

Witam

Nie śmiejcie się bardzo tylko :D Amatorsko bawię się we wszelakie instalacje DVB-T i SAT od 5 lat, ale pierwszy raz się spotkałem z następująca sytuacja:

1) Zakładano mi internet z UPC i sam monter w głowę zachodził skąd napięcie 36V na F'kach na kablach UPC.
2) Sam sobie kładłem kable koncentryczne w domu (osobne od UPC, Triset-113) i na moich F'kach pojawia się 24V (sprawdzanie multimetrem). Natomiast napięcie na rdzeniu kabla to waha się od 3-5V (przy DVB-T).

Skąd więc to napięcie na F'kach?
Czyżby przebicie ekranu do rdzenia?
A może, któryś z telewizorów ma napięcie na obudowie?
Czy powinien więc rozgałęźniki podłączyć pod przewód GND lub do skrzynki (a skrzynkę też do GND)?

Szukałem informacji na tent temat, jak biegnie prąd w kablu, ale nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi.

Pozdrawiam
A

EDIT: Rozkręciłem gniazda elektryczne, do których są podpięte telewizory i okazało się, że w jednym nie był podłączony styk uziemiający. Po podłączeniu i ponownym teście napięcie zniknęło.

Jednak pytanie dalej zostaje czy podłączać rozgałęźniki do PEN'a lub GND?
Czy podobna sytuacja wystąpiła by w przypadku telewizorów, które posiadają wtyczki elektryczne tylko L i N (miałem kiedyś takiego Panasonica, obecnie mam LG)?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości