Roznica pomiedzy modulem CI a smart card

Telewizja satelitarna FORUM. Kompendium wiedzy o TV SAT
sq8bgq
nowy
nowy
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2018, 21:22
Tuner: nc+
Antena: 70cm
Konwerter: no idea
Podziękował: 10 razy
Dostał Podziękowań: 0

Roznica pomiedzy modulem CI a smart card

#1

Post autor: sq8bgq » 09 sie 2018, 11:57

Witam,

Chcialbym kupic dekoder VU+ 4K w ktorym podobno sa dwa czytniki:
- smart card reader
- czytnik modulow CI do ktorych sie wsadza karte.

Mam trzy pytania:
1. Czy moja karta abonamentowa Cayman do dedykowanego dekodera NC+ bedzie dzialala w czytniku smart c ard w VU+ 4K? Wiem ze w dedykowanym dekoderze bedzie dzialala tylko moja kafrta, ale sie zastanawiam, czy w innym niededykowanym dekoderze ta karta zadziala,
2. Po co sa takie dwa standardy czytnikow - smart card oraz moduly CI do ktorych wsadza sie wlasnie takie smart karty...
3 Czy jesli moja cayman nie bedzie dzialac w dekoderze VU+, to czy jedyna opcja to poczekanie na koniec umowy i wziecie modulu CI + karty czy moze da sie kupic tylko i wylacznie karte NC+ ktora bedzie dzialala w VU?

Sorki za podstawowe pytania...



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Roznica pomiedzy modulem CI a smart card

#2

Post autor: Jacek » 09 sie 2018, 12:17

Do czytnika modułów CI jak to napisałeś wsadzamy moduł dostępu warunkowego a niego kartę kodową. Karty Cayman są sparowane z modułem CI+ lub odbiornikami operatora nc+ . Chociaż pojawiają się informacje o możliwości uruchomienia takiej karty na swoim odbiorniku, ale jest to temat tzw "nopublic".
I nie pisać - jak to zrobić.
smart card - to bezpośredni czytnik w odbiorniku (może być 1 lub 2 w droższym sprzęcie). Możesz wsadzić kartę np na programy typu xxx lub taką , która nie jest parowana z odbiornikiem np. na kanały MTV (chociaż nie wiem czy jeszcze są w sprzedaży)
Możesz nabyć na znanym portalu niebieską kartę nc+ (po dawnej N-ce) pracującą jako caid=0B01 (oczywiście z potrzebnymi danymi do uruchomienia w oscamie), ale nie będzie Ci działać kanał 4k.
Za ten post użytkownik Jacek otrzymał podziękowanie od:
sq8bgq (09 sie 2018, 12:34)


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

sq8bgq
nowy
nowy
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2018, 21:22
Tuner: nc+
Antena: 70cm
Konwerter: no idea
Podziękował: 10 razy
Dostał Podziękowań: 0

Roznica pomiedzy modulem CI a smart card

#3

Post autor: sq8bgq » 09 sie 2018, 12:33

Dziekuje piknie za odpowiedz. Wiec karta Cayman nie bedzie mi dzialac tak jak napisales w module CI i jak rozumiem (czego nie napisales) nie ma szans na dzialanie tej karty bezposrednio w czytniku smart w dekoderze.

Dziekuje pieknie!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Satelitarne ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości