Jaki tuner do instalacja na 3 konwentery + Polsat Cyfrowy

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
dawid1346
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2012, 9:06
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Jaki tuner do instalacja na 3 konwentery + Polsat Cyfrowy

#1

Post autor: dawid1346 » 09 maja 2012, 10:07

Witam.
Chcę zmontować zestaw satelitarny z trzema konwerterami (3 satelity).
Ale mam jeszcze Polsat Cyfrowy i nie wiem czy jest jakiś tuner który obsłuży 3 konwertery i Polsat C.
To znaczy jak zrobić żeby mieć wszystkie kanały z trzech satelit i polsatowskie ?
Jeszcze chciałem zapytać czy ten zez będzie dobry ? Mam taki na 2 i jest ok.
Obrazek



Awatar użytkownika
Jurkins
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: 05 maja 2009, 16:49
Tuner: Octagon SF4008
Antena: Laminas AS270
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Klęczany/Nowy Sącz
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy

Jaki tuner do instalacja na 3 konwentery + Polsat Cyfrowy

#2

Post autor: Jurkins » 09 maja 2012, 11:40

Zez jak najbardziej jest w porządku, to mogę powiedzieć od razu.
Dekoder, w tym momencie już każdy posiada obsługę DiSEqC, więc nie ma z tym problemu.
Ale dalej są schodki:

a) jeżeli masz dekoder polsatowski + karta.
Doświadczenia z takowymi nie posiadam, ale raczej mają narzuconą listę kanałów i utrudnioną obsługę DiSEqC.
Czyli będziesz potrzebował przełącznik DiSEqC i drugi dekoder. Wybór jest duży http://allegro.pl/tunery-cyfrowe-67142

I teraz kolejna zależność
- jeżeli będziesz używał obu dekoderów z jednym TV, to wystarczy podłączyć je "szeregowo" przez przelotkę, bo i tak któryś będzie w Stand-By.
- jeżeli będziesz używał dwóch TV, to dekodery często będą pracowały w tym samym czasie, wtedy będzie potrzebny konwerter tzw. TWIN (z dwoma wyjściami), u mnie wygląda to tak: Obrazek b) jeżeli masz moduł + kartę
Wtedy wystarczy włożyć moduł do dekodera, na przykład do Arivy 210C i wtedy masz wszystko co chcesz. + jeszcze naziemną telewizję cyfrową (ale to już osobny temat)

Podaj więcej informacji, jak ma to wyglądać w domu, to coś lepiej doradzimy.
Za ten post użytkownik Jurkins otrzymał podziękowanie od:
Humi9 (09 maja 2012, 12:04)


Corab ASC800 | Famaval 110AL | Laminas AS130 | Laminas AS270
uClan Ustym 4K PRO | Denys H.265 | ZgemmaH8.2H | 4K ULTRABOX+
SIRIO GPE-27 | SD-1300U | Dipol 3/RZ B | ATX-91
Inverto C-Band | Black Ultra | Red Extend | Moteck SG2100
Baofeng UV-82 | DM1701 | Quansheng K5(8) | Uniden UBC125 | RTL-SDRv4 | Tecsun PL330 | SQ9WTW | 73!

dawid1346
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2012, 9:06
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Jaki tuner do instalacja na 3 konwentery + Polsat Cyfrowy

#3

Post autor: dawid1346 » 09 maja 2012, 21:55

Mam dekoder z Cyfry Plus ale jeszcze tylko nie cały miesiąc i wracam do Polsatu, ale nie koniecznie muszę korzystać z polsatowskiego dekodera.
Chodzi mi o inny dekoder który obsłuży mi polsatowską kartę i będę mógł oglądać wszystkie programy z trzech satelit.
Teraz mam podłączone przez DiSEqC 2 konwertery jeden Hot Bird i drugi Astra ale wydaje mi się że nie ma wszystkich kanałów.
Chcę zbudować instalację która będzie zbierała programy z trzech satelit i Polsat Cyfrowy.
Jeżeli nie da rady z tym Polsatem w jednym tunerze to mogę mieć 2 tunery.
Tylko jaki tuner wybrać ? Bo z 3 lub może w przyszłości z większej ilości satelit jest duża ilość programów.
Jeszcze muszę dodać ze mam telewizor z wejściem CI, może to będzie jakiś plus.



loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

Jaki tuner do instalacja na 3 konwentery + Polsat Cyfrowy

#4

Post autor: loocas » 09 maja 2012, 22:41

Większość jeżeli nie wszystkie "płaskie" telewizory mają wejście na moduł CI. Sęk w tym, że większość tv ma tylko tuner DVB-T ewentualnie DVB-C i do takich tunerów owo wejście jest.
Oczywiście jeżeli twój ma oprócz tego tuner DVB-S2 to super bo właśnie takiego potrzebujesz pod satkę. (Jeżeli masz głowicę satelitarną to wejście na moduły CI też jest przez nią obsługiwane).
Pozostaje jeszcze kwestia jak telewizor sobie radzi z obsługą modułów bo to też istotne?

Co do karty Polsatu to niestety ale jest ona sparowana z dekoderem i na innym sprzęcie jej nie wykorzystasz :thumbsdown:
Musisz mieć moduł z kartą (oczywiście też sparowane).
Nie podajesz co poza HB i A chcesz mieć? Ale każdy współczesny tuner Ci to obsłuży poprzez przełącznik DiSEqC 4/1 (4 satelity) tak jak napisał @Jurkins lub nawet więcej jeżeli zainstalujesz antenę tzw. multifokus i odpowiedniego DiSEqC'a (8/16).


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

dawid1346
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2012, 9:06
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Jaki tuner do instalacja na 3 konwentery + Polsat Cyfrowy

#5

Post autor: dawid1346 » 09 maja 2012, 23:34

Mój telewizor URL THOMSON 32FR5234
Co do satelit to jakie mam możliwości jeśli bym montował 3 lub 4 konwertery, oczywiście Hot Bird ale po za tym co polecacie ?

Ps. Która satka nadaje najwięcej erotyków, nie żebym był jakimś maniakiem i dlatego montował 3 konwertery ale czasami fajnie zasnąć przy jakimś przypadkowo napotkanym pieszczochu...



Awatar użytkownika
Jurkins
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: 05 maja 2009, 16:49
Tuner: Octagon SF4008
Antena: Laminas AS270
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Klęczany/Nowy Sącz
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy

Jaki tuner do instalacja na 3 konwentery + Polsat Cyfrowy

#6

Post autor: Jurkins » 09 maja 2012, 23:54

Może wypowie się też ktoś, kto zna dekodery Polsatowskie.
Ale jak na mój gust, to nowy dekoder jest niezbędny.
Kilka plusów
* gniazda CI (moduł) i CR(karta)
CI (moduł) - moduł Polsatu, lub N
CR(karta) - C+ (jedyni mądrzy)
Nie ma potrzeby zaopatrywania się w pudełka od nich. Oczywiście, jeżeli komuś zależy tylko na kanałach PL, to wiadome, że weźmie od platformy.
* własne listy i dowolne ich modyfikacje
* niezależność od platformy
* choćby głupi, ale jak ważny pasek sygnału w % (w platformowcyh tez jest, ale po PACE z C+, to traume mam :slap: )

Jaki dekoder?
Tak jak kolega loocas mówił, samej karty Polsatu nie obsłuży Ci żaden dekoder, oprócz tego wydanego razem z nią. ( No może nie do końca ale to inny gatunek już :pirate: )

Z takich gniazdowych mam np. Ferguson Ariva 120C, jak dla mnie jest wystarczający i jeżeli nie będzie używany do DX to mogę polecić, jeżeli kogoś nie irytuje powolna praca. Niestety ma tylko wejście na 1 kartę. Na moduł ma jego starszy brat Ariva 210C. Ale w tej kwestii to może koledzy, który mają z takim sprzętem styczność na co dzień, Ci lepiej doradzą co wybrać. :smile1:

Jakie satelity? Myślę, że HB, Astra1 chcesz rozszerzyć na pewno o Astra2/Eurobird 28.2°E. Później może Astra 4A 4.8°E? Turksat 3A 42°E?
Przełącznik mówisz że posiadasz. Ale jaki 2/1 czy 4/1? Jeżeli 4/1 to już jeden zakup z głowy :smile1:
Oczywiście konwertery i uchwyty dochodzą.

Sam nie do końca sie orientuję jak to jest z modułami w CP. Czy przypadkiem nie pre-paid tylko. ale chyba nie. Więc abo też.
Jeżeli można normalnie brać moduł z kartą, na np 12 czy 15msc to sprawa jest już prosta :vivalabamba:

Kupujesz dekoder z CI i CR i dodatkowe konwertery. Zabawa przy misce, montaż i ustawienie, wszystko do przełącznika i później do dekodera.
Do dekodera wkładasz moduł. Wyszukujesz kanały układasz listę i masz wszystko w jednym :thumbsup:

Jeżeli się gdzieś pomyliłem to proszę mnie poprawić :smile1:


Corab ASC800 | Famaval 110AL | Laminas AS130 | Laminas AS270
uClan Ustym 4K PRO | Denys H.265 | ZgemmaH8.2H | 4K ULTRABOX+
SIRIO GPE-27 | SD-1300U | Dipol 3/RZ B | ATX-91
Inverto C-Band | Black Ultra | Red Extend | Moteck SG2100
Baofeng UV-82 | DM1701 | Quansheng K5(8) | Uniden UBC125 | RTL-SDRv4 | Tecsun PL330 | SQ9WTW | 73!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości